Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ev yapımı doğal maskeler

Ev Yapımı Yüz Maskeleri

Evde basit malzemeler kullanarak hazırlayabileceğiniz cilt bakım maskeleri ile cildinizdeki sorunların üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Cildinizi besleyici ve güzelleştirici doğal maskeler her zaman kullanabileceğiniz türden.

 

Bitkisel maske tarifleri kullanarak güzellik salonlarına ödemiş olduğunuz paradan da tasarruf yapabilirsiniz. Evde kendiniz hazırladığınız için bu maskelerin doğallığından da emin olabilirsiniz. Her türlü ihtiyaca göre bulunan maskelerden dilediğinizi tercih ederek düzenli kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Yüz Maskeleri Ne İşe Yarar?

Yüz maskeleri her cilt tipine göre değişik malzeme ve karışımlardan oluşan, cildi yenilemeye yarayan ve muhteviyatında bulunan vitaminlerle de cildi besleyip güzelleştiren maskelerdir. Bilhassa kış aylarında hızla kuruyan yüzümüze uyguladığımız yüz maskeleri, yüzümüzün kaybettiği ışıltısını yine kazanmasına yardımcı olur ve nemlendirme etkisi ile kuruluk problemini giderir.

 

Yüz Maskeleri Nasıl Uygulanır?

Doğal olarak evde yapılmış yüz maskeleri, güzellik merkezlerinde uygulanan yüz maskelerinden daha natürel olması nedeniyle bayanlar tarafından daha çok tercih edilmektedir.. Ayrı olarak yararını da daha uzun müddet görebileceğinizi söyleyebilirim. En çok seçenek edilen, yüze canlılık veren, cildi nemlendirerek natürel bir ışıltı kazandıran yüz maskesi ile güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

 

Türk Kahvesi İle Yüz Maskesi

Keyif için tükettiğimiz kahvenin telvesi cildiniz için oldukça yararlıdır. Geleceğimizi söyleyen şekiller, güzelliğimize güzellik katacak sihirli partiküllere sahip. Peki bunu nasıl değerlendirebilirsiniz? Türk kahvesini içtikten sonra fincan dibinde kalan telveyi soğuması için bir müddet bekletin.. Soğuyan kahve telveleri kum tanesini andıran bir görünüme bürünecektir. Bu telveyi yüzünüze sürüp takriben 10 ila 15 dakika bekletiyorsunuz. Sonrasında bol su ile yıkayarak temizleyin. Cildinizi nemlendirecektir. Türk kahvesinden ev yapımı yüz maskesini uyguladıktan sonra yüzünüze bir hafta rastgele bir nemlendirici kullanmanıza dahi gerek kalmayacaktır. Düzenli olarak haftada bir gün el ve yüzünüze bu tarifi uygulayabilirsiniz. Tercihinize göre telvelerin içine birkaç damla zeytinyağı da ilave edebilirsiniz.

 

Salatalık İle Yüz Maskesi

Bitkisel ev yapımı yüz maskeleri arasında  en bilindik ve en çok tercih edileni salatalık ile yüz maskesidir. Salatalık yüz maskesi tarifi ve uygulaması ise oldukça basit. Yarım salatalığı rendeledikten sonra içine az miktarda yoğurt ve bal katıp yoğun karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu yüz maskesini yüzünüze yavaşsa sürüp yarım saat bekleyin. Devamlı tekrarladığınız takdirde işe yaradığını göreceksiniz. Maske yüzünüzdeyken konuşmamaya özen göstermelisiniz.

 

Mayayla Yapılan Yüz Maskesi

1 adet yaş mayayı, 1 yemek kaşığı su veya süt ile karıştırın. Krem kıvamında olacak olan maskeyi yüzünüze sürebilirsiniz. Cildiniz aşırı tüylenmeye meyilli bir yapıdaysa, mayayla yapılan yüz maskenize süt karıştırmamanızı öneririm. Zira cilde sürülen sütün tüyleri besleme özelliği vardır.

 

Yazar: Tarih: 13 Nisan 2016 - 2:16:21 Kategori: Cilt Bakımı, Manşet, Yüz Cilt Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,