Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ciltte ben neden ve nasıl çıkar
 • Yazar :
 • Tarih: 25 Eylül 2013
 • Kategori : Cilt Sorunları, Cilt Sorunları
 • ET BENİ NEDEN ÇIKAR

  Et beni neden çıkar : Bazı kişilerin cildinde çok az bazı kişilerin ise cildinde oldukça fazla ben vardır. Fakat gözümüz benlere o kadar alışıktır ki dikkatimizi bile çekmez benler. Cildin belirli bölgelerinde oluşan benler dışında dudak kenarı ya da yanakta duran karakteristik benler gibi kişiye yakışan ya da varlığından rahatsız olunan benler bile normal görünür artık.

   

  Benlerden kurtulmak için Bitkisel Et Beni Tedavisi konumuza bakabilirsiniz.

   

  Et beni neden çıkarBen nasıl oluşur ? Hala kesin bir tanı yoktur bu konuda ama benlerin çıkmasını etkileyen cildimizde var olan benleri çoğaltan durumları şimdi sizlerle paylaşacağız.

   

  • Bazı kişilerde benler genç yaşlarda ortaya çıkar bazı kişilerde ise orta yaştan ya da yaşlılığın verdiği durumlarda görülür.
  • Kimi benler zamanla geçer kaybolurken kimi benlerde de büyüme görülür.
  • Fakat benler konusunda dikkat etmeniz gereken yegane durum benlerinizin ani değişime uğrama durumudur.
  • Renginde yapısında dikkatini çeken değişiklikler kısa zamanda meydana gelmişse bir cilt uzmanına görünmenizde fayda vardır.

   

  Ciltte Et Beni Neden Oluşur?

  Cildimizin rengini oluşturan melanin maddesi ( melonasit ) hücreler ile üretilir. Cildimizde eşit renk dağılımı bu hücrelerin eşit şekilde dağılması sonucu oluşur. Ancak bazen bu hücreler bir bölgede toplanır ve benler oluşur fakat bunun nedeni bilinmez. Cildin saç derisi de dahil olmak üzere vücudun her bölgesinde ben çıkması görülebilir.

   

  Bazı uzmanların benlerin oluşmasında güneşin zararlı ışınlarının çok büyük etkisi olduğunu düşünüyor. Benlerinin renginin daha kararması güneş ışınlarından sebep olduğu bilinmektedir. Ergenlik döneminde ve hamilelik döneminde bazı benlerde kararmalar görülebilir.

   

  Güneşin Benlere Etkisi

  Zararsız olan birçok et beninin neden oluştuğuna dair hala kesin bir açıklama yoktur. Cilt kanserine neden olan benler cildimizde en çok güneşin maruz kaldığı bölgelerde kendini göstermektedir. Yaşınız 20’li yaşları geçti ise güneşe maruz kalmadan önce korunmanızı tavsiye ederiz. Güneşten korunmanızı tavsiye ediyoruz çünkü ciltte var olan benleriniz güneşe ne kadar maruz kalırsa kanser riskini o kadar arttırabilir. Güneş sayesinde yeni benler ve yeni lekeler cildinizde nükseder. Sadece güneşlenirken değil kışın da dahil güneşten korunmanızı tavsiye ediyoruz. Yüksek koruma içeren alıp sürekli kullanmayı ihmal etmemenizde yarar var.

   

  Yorum Yaz:
  * Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar ile reklamlar onaylanmamaktadır.

  1. Mertcanyılmaz diyor ki:

   Kaşımın Altın’da bide boğazımda çıktı et beni çok küçük gözle bile görülmüyor neden çıkmıştır bide aldırma gibi imkanımız varmı

  2. narçiçek diyor ki:

   Merhaba yüzümde günesten ben çıkti beyaz ucu açik kahve bircok kabartida oluşuyor büyümesinden korkuyorum bir hekime gittim büyume aşamasinda birakin size ne zararı var dedi ama yüzümde oldugu için rahatsızım lazerle aldırsam iz kalırmi tenim hassas ne kadar sürede iyileşir tesekkürker birde yüzume 8 yil araliklarla lazer yaptirdim

   • Nurhan diyor ki:

    Lazerle aldırabilirsiniz bir sorun olmaz Narçiçek hanım. Fakat yaptırdığınız yerin merdiven altı olmamasına dikkat edin.

  3. Mariye diyor ki:

   20gün önce dogum yaptım öncedende et beni vardı fakat şimdi çogaldıgını fark ettim doktora gitmeye korkuyorum açıkcası bide panikatak ta var ne olur fikir verin

   • Berçin Çelebi diyor ki:

    Tabiki doktora gidin içiniz rahat eder. Yaş ilerledikçe benler ortaya çıkar bu illa cilt kanserine işaret değildir.

  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız