Cilt Bakımı Ve Güzellik
Estetik Operasyonların Zararlı Olabileceği Durumlar.

Estetik Ameliyatların Zararları

Estetik ameliyatlar Dünyada ve ülkemizde kadınların güzelleşmek adına başvurdukları ilk yöntem. Eskiden estetik operasyonlar iyileşme süresinin uzunluğu ve aşırı yüksek maliyet istediğinden sadece elit kesimler yaptırabiliyordu. Fakat teknolojinin gelişmesi ve uygulamaların kolaylığı hem iyileşme süreçlerini kısalttı hem de her kesimin cebine uyuyor. Tabi bu durumda bazı zararları beraberinde getirdi.

 

Göğüs ve burun ameliyatları estetik operasyonlarda talep olarak başı çekiyor. Bu durumda da istenen rakamlar bir hayli yüksek. Peki bu estetik ameliyatların ne gibi zararları var? Estetik ameliyat yaptırmadan önce bilmeniz ve önlem almanız gerekler.

 

Estetik Operasyonların Zararları Neler?

Aslında genel açıdan bakıldığında Estetik operasyonların çok riskli veya zararlı olduğu hakkında kesin bir şey söylenemez. Fakat gerçekleşecek operasyonun yapılacağı mekan, bünyenizde bulunan hastalıklar ve rahatsızlıklar, uygulama yapacak doktorun başarı oranı ve istenilen estetiğin kalitesi durumun riskini arttırıp azaltabiliyor.

  1. Mesela burun estetikleri, göğüs küçültüp büyütme riski oranı oldukça düşük operasyonlar arasında yer alırken yağ aldırma operasyonları yüksek risk içeriyor. Çünkü yapılan işlem sonrası iç organlar zarar görebiliyor ya da gereğinden fazla yağ alınarak hastanın hayatı riske girebiliyor.
  2. Estetik doktorların bazıları gereğinden fazla vaatlerde bulunarak mesleğini kötüye kullanabiliyor. Bu nedenle estetik bir işlem yaptırmaya karar verdiyseniz mutlaka birkaç doktora gitmeli, iyice araştırmalı güzel sözlere hemen kanmamalısınız.
  3. Ameliyat öncesinde var olan hastalıklarınızı bildirip operasyon aşamasında herhangi bir sorun çıkıp çıkmayacağını iyice öğrenip sorgulamasınız. Çünkü bazı estetik işlemlerinde geri dönüşün mümkünatı yoktur
  4. Ciddi bir rahatsızlığınız söz konusu ise sadece güzel görünmek adına estetik işlem yaptırmamalısınız. Çünkü birçok cerrah bu konuda işlem yapılması tavsiye etmiyorlar birçoğu da bu riske hiç girmiyor.
  5. Estetik ameliyatlarda tek kötü yan ise hasta ile doktorun isteklerinin farklı olması. Hasta vücuda uymayacak bir işlem talep ettiğinde doktor bunu onaylamayarak yapmak istemiyor. Hasta ısrar ediyor ve sonuçlar gözlere hitap etmiyor. Ne istediğiniz tam olarak bilerek doktora giderseniz sonuçtan daha çok memnun kalırsınız.

Yapılan bazı estetik ameliyatlar uygulanış gereği zararsız olabiliyor tabi bu hepsi için geçerli değil.

 

Yazar: Tarih: 17 Ocak 2015 - 8:00:39 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,