Cilt Bakımı Ve Güzellik
Estetik ameliyat hataları be nedenleri.

Estetik Ameliyat Hataları

Estetik ameliyatlar son yıllarda erkek veya kadın herkesin başvurduğu ilk yöntem. Ülkemizde de hızlı bir şekilde artan estetik ameliyatlar artık merdiven altlarında dahil yapılıyor. Bunun sonucunda ise birçok estetik ameliyat hataları meydana geliyor. Cilt.net olarak vereceğimiz estetik ameliyat hataları sayesinde bilinçlenecek ve yaptırmadan önce bir kez daha düşüneceksiniz.

 

Estetik Ameliyat Hataları Neden Olur?

Estetik yaptırmak isteyenlerin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri doktoru ile iletişim halinde olamamasıdır. Ekranlarda gördüğümüz ünlü gibi olmak isteriz fakat doktorumuz bunun mümkün olamayacağını söyler. Çünkü estetik ameliyat kişiye özeldir yani herkes için farklı bir operasyondur.

  1. Hasta bu konuda ısrarcı davrandığı için doktor istekleri uygular. Fakat bu uygulama neticesinde istenen göğüs, burun vs. vücuda veya yüze uyumsuzluk gösterir. Yani diğer bayanda durduğu gibi asla güzel durmayabilir.
  2. Bu konuda yapılabilecek en mantıklı davranış kendinizi doktorunuzun ellerine bırakmak ve sonucu beklemektir. Çünkü estetik uzmanı olan doktorlar hangi yüze hangi kulak hangi vücuda hangi göğüs ölçüsü yakışır bilirler.
  3. Bilmeniz gereken diğer bir hususta tek bir doktorda karar kılmayın. Birçok estetik uzmanına gidin, yaptıkları işleri görün kısacası doktorunuzu enine boyuna araştırın.
  4. Bazı estetik ameliyatlar sonrası istenmeyen birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Kimi zaman hasta inat eder bu olacak diye kimi zaman doktor çok tecrübesizdir. Mesela bir yağ aldırma operasyonu sonucunda fazla alınan yağ kişinin ölümüne bile neden olabilmektedir.
  5. Estetik ameliyatlarda hataların bir kısmı da doktorun eksik bilgilendirmesi sonucunda yaşanır. Sağlık sorunlarından eksik bahsetmek veya sıkıntıları söylememek ameliyatların yarım kalmasına neden olur ve kişide daha sonra sorunlar çıkarabilir.

 

Sonuç

Sonuç olarak estetik bir operasyon düşünüyorsanız öncelikle ne istediğinize karar verip bunun olabilirliliğini öğrenmelisiniz. Tek bir doktor ile değil birçok uzman ile konuşup sonuçları öğrenmelisiniz. Merdiven altları yerine tanındık bildik yerlerde yaptırmalısınız.

 

Yazar: Tarih: 9 Ocak 2015 - 7:08:16 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,