Cilt Bakımı Ve Güzellik
Esmer tenliler için Gösterişli makyaj örneği

Esmer tenlilere makyaj yapılınca çok etkileyici ve çarpıcı olurlar çünkü cilt renkleri makyaj yapımında çok uygundur. Önemli olan cilt rengine uygun olanı seçmesidir. Esmer tenlere de her renkte far renkleri gitse de kahve tonları en hakim olanı ve en doğal görünüm sunanıdır. Esmerler makyajda Fondötende yağsız olanları seçmeli dudaklarda ise kırmızı ve renkli nemlendiricileri tercih etmeli.

Esmerler Nasıl Makyaj Yapmalı

Fondöten: Esmer tenlerde en koyudan en açığa kadar 35 -40 ton fark vardır. Bu yüzden doğru fondöteni bulmak oldukça zor bir durumdur. Fondöteniz bilindiği üzere bilekte değil yanağınıza ya da burnunuza sürüp biraz bekleyip aynaya güneş ışığında bakmaya dikkat edin. En doğru fondöten seçimini bu şekilde yaparsınız. Fondöten seçiminde yağsız ya da az yağlı olanları özellikle isteyin çünkü koyu tenler hafif yağlı yapıya sahiplerdir. Fondötenin ardından şeffaf pudra sürmeyi unutmayın.

Pudra: Esmer tenliler pudra seçerken kapatıcı özelliğine de dikkat etmeli . Çünkü esmer tenli bayanlar fondötenden çok pudra kullanmayı tercih etmeliler. Pudra cildin nefes almasını önlemez ve yağlıya dönük yapıya sahip olduğundan cilt yüzeyini bozmaz. Esmer tenler yağsız toz pudraları tercih etmeliler.

Gözler: Esmerler göz için altın rengi, mor, gri, kırmızımsı kahve tonları, bakır ve kahverengi gibi renkleri tercih etmeli. Bej rengi ve uçuk pembe ile vuruşları arttırabilirsiniz. Kaşlarınıza da göz makyajınızda özen gösterin boş olan bölgeleri siyah füme ya da kahve tonları ile doldurun. Gözlerinize mutlaka eyeliner sürün ve maskaranızı çift kat sürmeyi unutmayın.

Dudaklar: Cilt teninizin koyu olması koyu renk ruj kullanacağınız anlamına tabii ki gelmiyor. Akşam çıkacağınız zaman kırmızı etkili iken gündüzleri renkli dudak nemlendiricilerini tercih edebilirler. Esmer tenlerde hafif morumsu dudaklara sahip olunduğundan çerçeveye çok da gerek yoktur ama illa çerçeve kullanmak isterseniz bu kahve tonlarında olmalıdır.

Allık: Allık seçiminde Esmer tenliler  kahverengi ve şeftali tonlarını tercih etmeli  . Pembe renk tonlarında mavi renk içerdiğinden hoş olmayabilir. Gündüz allık kullanımında yumuşak ve kaliteli bir fırça kullanın. Akşam allık tercih ederken biraz daha dikkat çekici olmaya çalışın bunun için ten renginizden 2 – 3 ton koyu bronz teni rengi tercih edin.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. sibel diyor ki:

    Burun nasıl kucultebiliriz acaba

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız