Cilt Bakımı Ve Güzellik
esmer-tene-koyu-kumral-sac

Tene göre saç renkleri söz konusu olduğunda, bu saç renklerinden esmer tene yakışan renkler diğer ten renklerine göre otomatikman farklılık göstermektedir. Esmer tene sahip kadınların dikkat etmeleri gereken ilk husus, kendi ten renklerini patlatacak kadar açık renkleri tercih edip saçlarını bu renklere boyatmamaları gerekliliğidir.

Çünkü bu tip tercihlerde ten rengi çok sırıtır ve saçlar esmer tenle ortak görüntüde çiğ bir algı yaratabilmektedir.

Esmer tenlilere yakışan saç renklerinin yanında aynı şekilde esmer tenlilere özel olarak bir başka görüntü yaratan esmer tene yakışan makyaj unsurları ve esmer tene yakışan elbise renkleri de bulunmaktadır. Esmer tenli kadınların ten renklerinden dolayı içinde bulundukları en büyük avantaj, cilt renklerinin hiç bir şekilde kusur göstermemesidir.

esmer-tene-giden-renkler

Bu nedenle de tercih edecekleri doğru makyaj noktaları, doğru kıyafet renkleri ve en önemlisi doğru saç renkleriyle bulundukları her ortamda dikkat çekme şansları bulunmaktadır.

Esmer tene uygun saç renklerinin arasında en çok kullanılan renklerin küllü tonlar, kumral tonlar ya da koyu renkler oldukları bilinmektedir. Koyu renklerin dışında sıcak renkler olarak nitelendirilebilecek karamel rengi ya da açık kızıl renkler, esmer tenli kadını kesinlikle çok kötü bir görüntüye ulaştıracaktır.

Çünkü bu tip sıcak tonlar esmer tenle uyum sağlayabilecek renkler değildir ve iki zıtlık görüntüde çirkin bir patlama yaratmaktadır.

esmer-tene-uygun-saclar

Zaten normal şartlarda esmer renge sahip tenler iddialı bir ten olarak adlandırıldığından, saçları açık tonlara boyatarak iyice açık tonlara ulaşmaya ve daha da iddialı, aynı zamanda ilginç bir görüntü yaratmanın mantığı yoktur.

Mümkün olduğunca saçlarda parlama yapmayacak cansız, düz tonlar tercih edilmelidir.

Esmer tenlilere uygun saç renkleri nelerdir?

Siyah : Esmer tene sahip kadınların belki de en çok tercih ettiği renklerden biri siyahtır. Çünkü siyah görüntü olarak esmer tenlilere en fazla yakışan renklerden bir tanesidir. Saçını siyah renge boyatan esmer kadınların daha seksi ve daha gizemli bir görüntü yakalayabildiği de keza aşikardır.

esmer-tenlilerde-uygun-saclar

Bu tip bir görüntü elde etmek isteyen kadınların diğer renkleri hiç düşünmeden direkt olarak bu rengi tercih etmeleri gerekmektedir. Bir de esmer tene yakışan makyaj tekniklerinden biri bu saçla birleştirildiğinde, gayet göz alıcı bir görüntü elde edebilmek mümkün olmaktadır.

Bal rengi ve kahverengi karışımı : Kahve ve bal renklerinin birbiriyle yakaladığı uyumu, saç rengi olarak karıştırarak kullanılmasında da elde edilmesinin mümkünatı vardır. Esmer tenli kadınların bu tip renkleri tercih etmesi doğrultusunda, saçlardaki bu renk kadınlara en çok daha çarpıcı yüz hatları görüntüsü olarak geri dönüşü olmaktadır.

esmer-tene-hangi-sac-gider

Bir de esmer tene yakışan makyaj tekniklerinden biri bu saçla birleştirildiğinde, gayet göz alıcı bir görüntü elde edebilmek mümkün olmaktadır.

Koyu küllü kahverengi : Esmer tene sahip bayanların doğal bir görüntü elde edebilmek adına tercih ettikleri saç renklerinden bir tanesi de budur. Bu renk saçlara hem doğal bir parlaklık görüntüsü kazandırır hem de daha canlı bir yapı oluşturduğundan görüntünün daha dikkat çekici olabilmesini sağlamaktadır.

Kızıl renk ve kahverengi karışımı : Saçlarını bu renge boyatan kadınların saç rengi doğal yollarla açılmış izlenimi yaratmaktadır. Hele ki hem esmer tenli olup hem de göz rengi ela renk ya da yeşil renk olan kadınların mutlaka bu tonu tercih etmeleri gerekmektedir.

esmer-tene-ombreli-sac

Bu boyayı yaptırırken içerisine ayrıca ışıltı katılmasını istemeniz saç renginizde bir kat daha mükemmellik yakalamanıza yardımcı olmaktadır.

Ombre uygulamasıyla kahverengi karışımı : Son yılların en gözde trendi olan ombre uygulaması, esmer tenli kadınların saç boyalarında kahverengi boyayla birlikte yapıldığında müthiş bir görüntü elde edilebilmektedir.

Üstelik bu ombre uygulamasının estetik olarak en güzel taşınabildiği ten renginin esmer ten olduğu da unutulmamalıdır.

esmer-tene-kumral-sac

Ombre kahve uygulamasıyla birlikte eğer hali hazırda saçlarınız kahverengiyse de, saçlarınızın uçlarına kendi kahverengi tonunuzdan iki ya da üç ton açık kahvelerde boyalar sürdürmek de çok iyi bir görüntüye kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Orta küllü kahverengi : Özel olarak dalgalı saçlara sahip esmer kadınlarda çok havalı ve güzel bir görüntü yaratan orta küllü kahverengi saç rengi uygulaması, kadınlarda saçların görüntüde bir tık daha ortaya çıkmasına ve daha alımlı bir görünüme sahip olunmasına vesile olmaktadır.

Bir yandan yüzün daha ince ve yapı olarak uzun gözükmesine de yarayan bu saç rengi tercihi, esmer tenliler için sıklıkla uygulanabilir bir saç rengi olarak göze çarpmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız