Cilt Bakımı Ve Güzellik
erkekler-icin-cilt-bakimi-nasil-yapilir

Erkek cilt bakımı nasıl olmalı?

 

Kadınların hayatları boyunca cilt sağlıklarına ve güzelliklerine verdikleri önemi aynı şekilde erkeklerin de kendi ciltlerine göstermeleri gerekmektedir.

 

Biyolojik olarak erkekler, kadınlara nazaran daha geç yaşlansalar da yüzlerindeki kırışıklıklar ve çatlaklar da en az kadınlarınki kadar belirgin ve müdahale edilmesinde geç kalınabilecek cilt problemleri arasında yer alabilmektedir. Bu sebepten ötürü internette dolaşan pek çok erkeklere özel olarak üretilmiş cilt bakım ürünleri ve erkeklerin uygulaması daha uygun olan cilt bakım önerileri yer almaktadır.

 

 

erkeklerde-cilt-sagligi-icin-maske

 

Erkeklere cilt bakımları için yapılan öneriler

 

Cilt temizliğine başlarken sakalların temizliğinden başlanabilmektedir. Çok fazla uzun sakallar hem yüzde daha çok bakteri birikmesine hem de temizlikten uzak bir görüntü oluşmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle sakal traşını aksatmadan yapmanız gerekmektedir.

 

cilt-sagligina-dikkat-eden-erkekler

 

Sakal temizliğine başladığınızda traş köpüğünüzle sakallarınızı iyice yumuşattıktan sonra, traş makinenizle ya da tıraş bıçağınızla sakallarınızın çıkış yönüne dikkat ederek cildinizi tahriş etmeden düzgün bir şekilde traş olmanız yeterlidir.

 

Cilt bakımı konusu içerisinde cilt temizliği kısmı söz konusu olduğunda erkeklerin tıpkı kadınlar gibi ciltleri için asla gündelik el sabunlarından kullanmaması gerekmektedir. Bunun yerine seramid, gliserin ya da petrolatum gibi içerikleri içeren sabunların kullanımı çok daha uygun ve sağlıklıdır. Hatta dileyen erkeklerin yüz temizleyici tonik kullanmasında da bir sakınca yoktur.

 

erkegin-cilt-sagligi

 

Cilt bakımıyla son derece alakalı olan bir diğer konu da günlük olarak uyku oranını tam olarak uyuyabilmektir. Yani bir erkeğin günlük en az 8 saatlik bir uyku süreci geçirmesi; vücudun tüm organlarına iyi geldiği gibi tüm vücudumuzu kaplayan bir organımız olarak sayılan derimizi de yenileyebilmektedir.

 

Bu yenilenmenin yanında göz çevresindeki ve alın bölgesinde oluşacak kırışıklıkların oluşma sürecini geciktirmek adına yeteri kadar uyumak da çok etkilidir.

 

erkekte-cilt-sagliginin-puf-noktalari

 

Erkeklerin ciltlerinin kadınlara göre daha yağlı bir yapıda olduğu bilinmektedir. Ancak bu bilgi, erkeklerin de cildinin eninde sonunda kırışıcağı gerçeğini değiştirmemektedir. Bu sebepten ötürü erkeklerin bu ekstra şanslarına güvenmeyip yine de tedbirlerini almaları gerekir. Kırışık oluşumunu engellemek adına hafif yapıdaki losyonları kullanabilir ve ya iyi bir nemlendiriciyi gün içerisinde ya da gece yatmadan ciltlerine uygulayabilirler.

Yazar: Tarih: 31 Ekim 2016 - 6:33:52 Kategori: Cilt Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,