Erkek Dudak Bakımı

 ERKEK DUDAK BAKIMI

Erkeklerde dudak bakımı biraz daha yüzeyseldir. Bayanlar kadar dış görünüşleriyle çok ilgilenmedikleri için; zaman zaman dudak bakımını aksatabilirler.

1- Erkeklerde dudak bakımı sadece dudak stickleriyle sağlanır. Renksiz bir stick edinmek zorunda olan erkekler, dudak çatlaklarına bu şekilde çare bulabilirler. Erkeklerinde yapması gereken dudak peeling işlemi; haftada bir kere uygulanmasa bile, 2 haftada bir yapılmalıdır.

2- Erkeklerde ruj gibi renklendirici ürünler kullanılmadığı için; dudak her zaman kendi rengi ile görünmek zorundadır. Bu yüzden renksiz dudağın korunması zordur. Bayanlar çatlak dudaklarına bol bakım ve rujlar sürerek kapatabilirler. Bu yüzden erkekler sadece peeling işlemi yapmalıdırlar.

3- Erkekler için en basit dudak peeling tarifi; bal ile yapılan dudak peelingidir. Bir miktar balı diş fırçanızın üzerine dökerek; dudaklarınızı hafif hareketlerle fırçalayabilirsiniz. Kan akış hızınız arttıkça dudaklarınız daha yumuşak olacaktır. Fakat öncesinde dudaklar çatlak halde ise; dudağa nemlendirici kremler sürülerek, çatlaklar giderilmelidir. Hemen hemen her gün tıraş olan erkekler için; dudaklara nemlendirici krem sürmek zor olmamalıdır. Hatta sabah kalktığınızda bile ilk iş olarak, dudağınıza nemlendiricili bir krem sürebilirsiniz.

Erkekler için yapacağınız dudak peelingi ile  son derece yumuşak ve bakımlı dudaklara sahip olabilirsiniz. Vakti olmayan erkekler için iki dakika ayırarak; bal ile yapılan peeling hiçte zor değildir.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.