Cilt Bakımı Ve Güzellik
Epilasyon sonrası kıl batıkları nasıl önlenir?

Epilasyon Sonrası Kıl Dönmesi Nasıl Engellenir?

Epilasyon sonrası kıl dönmesi nasıl engellenir? Epilasyon geçici biçimleri, tweezing, ağda, diş ve bir epilatörü kullanmayı içerir.Elektroliz ve lazeryöntemi enkalıcı epilasyon biçimleridir. Epilasyonun ne yazık ki bazı zararları olmaktadır. Bunlardan biri kıl batması sorunudur.

Derinin alt değil dış katmanı sayesinde epilasyon, bukleler ve deriler tarafından travmatize kıl, acı ve utanç verici yaralar ve sivilce benzeri darbelere neden olan kıl dönmeleri de meydana gelebilir. Epilasyon sonrası kıl batmasını engellemek için bazı küçük ayrıntıları bilmeniz yeterli.

Epilasyon Sonrası Kıl Dönmesi Nasıl Engellenir

İhtiyacınız olacak şeyler

 • Lif kabağı
 • Vücut bodur
 • Hamamelis
 • Pamuk top
 • Nonkomedojenik losyon
 • Salisilik asit

Epilasyon Sonrası Batık Oluşumunu Engellemek için Yapılması Gerekenler

 1. Epilasyon öncesi bir duş alın ve tüyleri yumuşatın. Ayrıca duş sonrası gözenekler açılacaktır. Bu epilasyon sırasından ve sonrasında kıl dönmesine engel olacaktır.
 2. Epilasyona olacak bölgeye bir vücut fırçası uygulayın veya bir lif kabağı kullanın.Lif kabağı batık tüylere ve kıl dönmesine neden olacak gözenekleri tıkayacaktır. Ayrıca ölü cilt hücrelerini kaldırarak pul pul dökülmesiniz sağlayacaktır.
 3. Hamamelis veya epilasyon sonrası bir pamuk ile nemlendirin. Kılların alındığı alana hafifçe uygulayın. Bu acı ve tahriş olmasını azaltacaktır. Ayrıca alkol bazlı astringents ve parfümünler den kaçının.
 4. Bir nonkomedojenik losyon uygulayın.Losyon parfüm içeren veya çok yağlı ve ağır olmadığından emin olun; Bu gözenekleri tıkayabilir.
 5. Birkaç günde bölgeye salisilik asit ve ortak bir akne tedavisi uygulayın. Bu ölü deri hücrelerini dökecek ve vücutta deri gözeneklerin tıkanmamasını ve kurumayarak nemli kalmasını sağlayacaktır.

Kıl batıklarınız fazla ise Kıl batıkları nasıl önlenir? başlıklı konumuzdaki doğal tarif den faydalanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız