Epilasyon Acısını Azaltmak İçin Kremler

Epilasyon yapmak istenirken acı algısı düşünülüp kolay yöntemlere kaçış yaşanabilmektedir. Yalnız kolay tekniklerde kıl kökleri alınmadan, tüyler yüzeysel olarak vücuttan ayrılacakları için geri dönüşümü çok çabuk olmaktadır. Acı algısını ekarte edip tüyün kökünden alınmasını destekleyecek bir takım kozmetik ürünler bulunmaktadır.

Aslında bu ürünler tam olarak kozmetik adı altında aranmamalı, tıbbi anestezi içerikli olduğu için eczanelerden alınması gerekmektedir.

Epilasyon Acısını Azaltmak İçin Hangi Kremler Kullanılabilir?

Emla Krem

Eczaneden satın alınacak bu krem Ağda ve epilasyon acısını azaltmak için uygulanacak alana tabaka halinde sürülmelidir. Vereceği etki kişiden kişiye göre farklı olabilecek ve minimum 30 dakika maksimum bir saat içinde etkinliği en üst seviyede olacaktır.

Az bir grupta etki görülmemekte ve sonuç alınmamaktadır. Krem uygulandıktan sonra bölge strech film ile kapatılarak bir saate kadar bekletilmelidir. Akabinde seçilen epilasyon tekniğine geçilerek acıya duyarsız hale gelen bölgenin temizliği yapılmalıdır. Uzun süre beklenirse etkisi geçecektir. Ayrıca ayda bir kereden fazla uygulanırsa vücut alışacak ve tepki vermeyebilecektir. Bunun için ilk birkaç ay, ayda bir deneyip tüyler seyrelince pomat kullanılmamalıdır.

Anestol Pomat

Vücutta sağladığı uyuşukluk nedeni ile basit operasyonlarda kullanıldığı bilinmektedir. Bu etkisi zamanla epilasyon konusuna sızmış ve acıyı ortadan kaldırmak için denenmiştir. Etki süresi emla kadar fazla değildir. ( sürüldükten sonra 15 dakika içinde uyuşukluk sağlanacaktır. )Mali açıdan biraz daha uygun olan anestol pomatla da, ağda gibi can yakıcı epilasyon türleri denenebilir.

Ancak her iki kremde de atlanması gereken nokta genel sağlık durumuna ilişkin sıkıntı olmamasıdır. Gebelik gibi özel durumu olan kişiler muhakkak bir kadın doğum uzmanına danışarak kullanmalıdır.

Herkeste aynı etkiyi yapmayacağı da göz ardı edilmeden denenebilir…

Kullanma talimatlarına uyularak tavsiye edilen zaman dilimlerinde epilasyon işlemelerine başlanarak acı duvarı ortadan kaldırılmalıdır. Tüyler seyreldikten sonra bırakılarak her hangi bir ürün kullanmadan işlemlere devam edilmesi önerilir. Ayrıca bu tip işlemler için soğutucu spreylerde denenebilir…


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.