Cilt Bakımı Ve Güzellik
Düz at kuyruğu saç modeli.

Siz de klasik at kuyruğundan sıkılmadınız mı? Bazen saçlarımızdan sıkılır ve yeni saç modelleri aramaya başlarız. İşte tam da bu noktada birbirinden şık at kuyrukları imdadınıza yetişebilir. At kuyruğu yapmanın binlerce yolu vardır ve dilerseniz salaş, dilerseniz şık, abiye modeller deneyebilirsiniz.

Saçlarınızı yukarıdan, aşağıdan, düz, dalgalı ve birçok farklı şekilde at kuyruğu yapabilirsiniz. Biz de size yardım edebilmek için son yılın en moda, en yeni at kuyruğu modellerini derledik. Üstelik bu modelleri yapmak çok kolay ve çok az zaman istiyor.

Bu modelleri denemek için tek ihtiyacınız olan saç tokaları, tel tokalar, bir tarak ve bir fırça. İşte sizin için hazırladığımız o modeller:

En yeni at kuyruğu modelleri

1) Kısa saçlar için at kuyruğu

1

Bu saç modeli için saçınızın düz ya da dalgalı olması hiç fark etmiyor. İlk yapmanız gereken saçlarınızı güzelce taramanız. Eğer saçlarınız dalgalıysa doğal dalgasını korumak için taramadan da toplayabilirsiniz.

Saçınızın önden iki yanını bir tutam olacak şekilde serbest bırakın, kalan kısmını aşağıdan toplayın. Eğer saçlarınız kalınsa daha çok kısmını toplayıp önlere daha az saç bırakabilirsiniz. Bıraktığınız saç tutamlarını alın ve üzerlerine sıkı tutuşlu saç spreyi sıkın, daha sonra onları arkaya doğru tutup düğüm atın.

Düğüm attıktan sonra bu tutamları at kuyruğunun etrafına dolayın ve altına kadar sarın, altta kalan kısmı tel toka yardımı ile at kuyruğunun altına sıkıca tutturun. Ardından saçlarınıza saç spreyi sıkarak işlemi tamamlayın.

2) Çift aşamalı at kuyruğu 

2

Bu muhteşem at kuyruğu modeli hem dalgalı hem de düz saçlar için kullanışlıdır. Öncelikle saçlarınızı tarayın ve biraz volüm vermesi için diplerini tersten tarayın. Biri yukarıdan biri aşağıdan olacak şekilde saçınızı iki yerden toplayın.

Üstte kalan at kuyruğuna dibinden ters tarayarak iyice volüm verin ve daha sonra bu kuyruk ile altta kalanı gizleyin. Saçınızın tutuşunu kaybetmemesi için saç spreyi sıkarak bitirin. İşte bu kadar basit.

3) Örgülü at kuyruğu

3

Örgü de at kuyruğu da kendi başlarına sade ama şık saç modelleridir. Ancak bir araya geldiklerinde insanlar gözlerini saçlarınızda ayıramayabilir. Balık sırtı örgüyle at kuyruğunu bir araya getirmek için öncelikle saçlarınızı ikiye ayırın. Sağ taraf sol taraftan çok daha kalın olsun.

Sağ tarafı tam kafanızın ortasında olacak şekilde at kuyruğu olarak toplayın. Sol tarafı balık sırtı şeklinde örmeye başlayın. Sol kısmı sonuna dek örün ve bittiğinde küçük bir lastik toka ile bağlayın. Daha sonra bu örgüyü at kuyruğu yaptığınız tokanın etrafına dolayın. Saçın ucunu tel toka yardımı ile tutturarak gizleyin. Örgünün belli yerlerini de minik tokalar yardımı ile at kuyruğu tokanıza sabitleyebilirsiniz.

4) Uzun saçlar için boğumlu at kuyruğu 

4

Bu saç modelini Blake Lively ve Jennifer Morrison gibi ünlülerde görmeniz çok olası, çünkü bu ünlüler için kırmız halının vazgeçilmez modellerinde biri bu. Boğumlu at kuyrukları hem şık hem de marjinal bir görünüş sunuyor.

Saçınızın en üstünde bir küçük tutamı alıp lastik toka ile toplayın. Daha sonra bu at kuyruğundan minicik bir tutam alarak tokanın etrafına sarın, böylece tokayı saklamış olacaksınız. Tutamın ucunu tel toka ile tutturabilirsiniz.

Ardından saçın yanlarından bir tutam daha alıp ikinci bir at kuyruğu yapın. Yine ince bir tutamla tokanın etrafını sarıp saklayın. Daha sonra iki at kuyruğu arasında kalan kısmı hafifçe ittirerek dışarı çıkarın, kabarık bir görünüm elde edeceksiniz.

İki kez daha aynı at kuyruklarını yapın ve aynı işlemleri tekrarlayın. Her plastik tokayı saç tutamı ile sararak gizlemeyi de ihmal etmeyin.

5) Tek ve zarif bir at kuyruğu

5

Bu şık ve basit at kuyruğu modeli hem düz saçlar hem de dalgalı saçlar için idealdir, ancak eğer kıvırcık saçlara sahipseniz bir miktar çaba sarf etmeniz gerekebilir. Saç tipiniz ne olursa olsun öncelikle saç düzleştirici kullanarak saçlarınızı iyice düzleştirin ve dümdüz hale getirin.

Saçlarınız dümdüz olduktan sonra saçlarınızı kafanızın ortasında bir araya getirin, daha sonra saçlarınızı orta yükseklikte bir noktadan toplayın ve bir kurdele yardımı ile bağlayın. Dilerseniz lastik toka ile bağlayıp kurdeleyle lastik tokayı da gizleyebilirsiniz. Bu modeli yaparken fazla sıkı olmamasına dikkat edin. Salaş bir modeldir.

6) Örgülü ve boğumlu at kuyruğu

6

Bu saç modeli okul yıllarımızda pek çoğumuzun sık sık kullandığı bir model aslında. Bu model için tek kullanmanız gereken ise bir fırça ve birkaç lastik tokadan ibaret. Öncelikle saçlarınızı tepeden toplayın. Daha sonra at kuyruğundan bir tutam alarak tokanın etrafına sarın ve tokayı gizleyin, ucunu tel toka ile tutturun.

Ardından saçı örmeye başlayın. Biraz ördükten sonra saçınızı tel toka ile toplayın ve yine aynı şekilde bir tutam saç ile tokayı gizleyin. Bu işlemi saçınızın uzunluğuna göre birkaç kez tekrarlayın. Son olarak saç spreyi sıkarak saçlarınızın uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

7) Uzun saçlar için sarmal at kuyruğu

7

Bu at kuyruğu modeli en kolay ama en şık saç modellerinden biridir. Bu modeli uygulamak için öncelikle saçlarınızı tarayın. Daha sonra saçlarınızı lastik bir toka ile tepeden toplayın. Ardından at kuyruğunu iki eşit parçaya ayırın.

Bu iki parçaya birbirine çevire çevire, sıkıca sarın, bu işlemi saçın ucuna dek uygulayın. En sonunda lastik toka yardımı ile saçın ucunu tutturun ve biraz saç spreyi sıkarak saçınızı sabitleyin.

Kaynak:

http://stylecaster.com/beauty/holiday-hair-ponytails/?dm2sc=1#_a5y_p=1246564

http://pophaircuts.com/15-cute-easy-ponytail-hairstyles-tutorials

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız