Cilt Bakımı Ve Güzellik

en-iyi-opusme-teknikleri-nasildir

 

Öpüşme durumu nedir?

Öpüşmek, bir çiftin dudakları vasıtasıyla birbirlerine duydukları cinsel haz ve dürtüyü karşılıklı olarak ifade etme şekilleridir. Her kadın ve her erkek için ilişkide hem duygusal içtenliğin, hem de cinsel istekliliğin bir çeşit gösterim biçimi olan öpüşme; pek çok çeşidiyle ve dikkat edilmesi gereken noktalarıyla sanılandan daha önemli ve daha dikkat gösterilmesi gereken bir husustur.

 

Kadınların, erkeklerin ergenlik çağlarından itibaren ilgi duydukları bireylere dürtüsel olarak gerçekleştirmek istedikleri bir olgu olan öpüşme; az önce de değindiğimiz gibi bir olgu olarak  kendi içerisinde bir takım teknikleri barındırmaktadır. Bunun sebebi, herkesin kendi doğal yöntemleriyle öpüşmeyi tercih etmesine rağmen çoğu durumda karşı tarafın istekleri göz ardı edildiğinden dolayı ortaya nahoş bir durum ve keyif alınmayan bir sürecin ortaya çıkmasıdır.

 

Küçüklüğümüzden bugüne sürekli televizyonlarda izlediğimiz pek çok dizi ve filmde, sahnenin ve rolün gerekliliği adına öpüşme canlandırmasında oldukça ateşli ve sahiplenici öpüşmelere şahit olunmuştur. Hal böyle olunca nesiller arasında daha hiç tecrübe edinilmemiş gençlerde bu sahneleri izlemekten ötürü en iyi öpüşme tekniği olarak bu tip öpüşmeler baz alınmaktadır.

 

opusmenin-etkisi

 

Öpüşme şekillerinin önemi neden farklıdır?

 

Bunun sebebi kimine göre en iyi kabul edilen öpüşme şeklinin, kimisi için tam tersi olarak vasat ve hoşlanılmayan bir öpüşme olarak anılmaıs durumudur. Yazımızın başında da değindiğimiz gibi çiftler arasındaki elektrik günden güne değişebilmekte, bazen dudağa kondurulan çok minik bir öpücük bile dakikalarca sürdürülen ateşli bir öpüşmeden çok daha değerli olabilmektedir.

 

Burada değinilmeye çalışılan ana durum, yer ve zaman ne olursa olsun; koşullar neyi gerektiriyorsa bununla birlikte en  etkileyici öpüşme tekniklerini akılda bulundurmaktır. Bu noktada  kişi kendi tecrübelerinden ve koşullarını değerlendirmekle birlikte yanıt bulacak; öpüşürken hem kendi kabiliyetlerini konuşturacak hem de karşı tarafın öpüşmekten beklentilerini anlayarak onları gerçekleştirecektir.

 

opusmenin-onemi

 

Bu konuda tecrübe edinmek isteyen bireyler, hem kendisi için hem de karşı taraf için kötü hatırlanacak bir deneyim gerçekleştirmemek adına öncelikle çoğu kez internet üzerinden nasıl öpüşülebilineceğinin anlatıldığı videolardan birini izleyerek işin tekniğini öğrenmeye çalışmaktadır. Her ne kadar temel olarak bu videolardan alıntı yapılsa da öpüşmenin iyiliğinin ve etkileyiciliğinin tamamen kişiler arasında o an yakalanan elektrikle birlikte geliştiğini de göz önünde bulundurmak gereklidir.

 

Öpüşürken dikkat edilmesi gereken hususlar

Sertliği iyi ayarlayın :

 

  • Fiziksel yapıya bakıldığında bireylerin çok yumuşakça ya da haddinden fazla sert olarak öpüşmeye çalışması normal karşılanmamaktadır. Yani öpüşme esnasında kişinin dudaklarını karşı tarafın dudaklarına çok baskın bir şekilde bastırması çok da hoş karşılanan ve haz veren bir duygu olmamaktadır. Özellikle erkekler bu tip sert öpüşmeleri karşı tarafa bir güç gösterisi ve baskınlık ifadesi olarak gerçekleştirse de çoğu kadının bu “baskınlık”tan hoşlanmadığı bilinmektedir.

 

  • Bunun dışında bunun tam tersi olarak çok yavaş ve yumuşak öpüşmeler de tarafları bir süre sonra sıkacaktır; daha doğrusu bu şekilde öpülen taraf durumun neden bu kadar yavaşladığına anlam veremediği için öpüşmeden soğuyacak; öpen taraf da yavaşlığın ve yumuşaklığın dozunu ayarlayamadığı anlarda birden bire hızlanıp işleri iyice içinden çıkılmaz hale getirebilmektedir.

opusmenin-teknikleri

Ağız sağlığınıza ve hijyenikliğinize özen gösterin :

 

  • Dünya üzerinde hiç kimse; ağız kokusuna sahip olan ve ağzında başka problemler bulunan biriyle içten bir öpüşme süreci geçirmek istemez. Bu sebeple her şeyden önce bireylerin tüm etkileyicilikleri ve teknikleri bir kenara koyup, ilk adım olarak ağızın tamamen sağlıklı oluşuna özen gösterilmesi gerekmektedir.

 

  • Üstelik sağlıklı bir ağız ve sağlıklı bir diş yapısı, dış görünüş açısından karşı tarafın öpüşme isteğini son derece arttıracak bir görüntü olarak nitelendirilmektedir. Bu sebepten ötürü her kadın ve her erkek mutlaka ağız kokusunu önleyici önlemler almalı, diş fırçalamayı hiç bir zaman ihmal etmemeli ve ağızda oluşan herhangi bir yaranın önlemini hemen almalıdır.

 

Yutkunma isteğini iyi ayarlayın :

 

  • Bireylerin öpüşmeleri esnasında fizyolojik olarak bir süre geçince otomatikman yutkunma ihtiyaçları olmaktadır. Yutkunma ihtiyacı hissettiğinizde bu ihtiyacınızı mümkün olduğunca karşı tarafın konsantrasyonunu ve isterikliğini yok etmeden gerçekleştirmeniz önerilir.

 

  • Yani ağzınızda salya birikiminden dolayı yutkunmak istediğinizde bunu bir anda kendinizi ani bir şekilde karşı taraftan çekerek değil yavaşça ve etkileyici davranmaya özen göstererek gerçekleştirmeniz önemlidir. Hatta bazen yutkunma merasimini öpüşmeyi durdurarak değil, eğer yapabileceğinize inanıyorsanız partnerinizle öpüşmeye devam ederken de yapabilirsiniz. Tabi bu işi bu şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız partnerinizin dilinin ağzınızda olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

opusurken-yapilacaklar

 

Nefesinizi iyi ayarlayın :

 

  • İyi bir öpüşmenin ana kurallarından biri de iyi bir nefes alış veriş sürecini ayarlayabilmektir. Yani öpüşme esnasında kendinizi çok nefessiz bırakıp bir anda kendinizi partnerinizin dudaklarından ayırırsanız bu durum doğal olarak karşı taraf tarafından ilginç karşılanabilmektedir.

 

  • Kısa öpücüklerde çok fazla bu tip sorunlar yaşanmasa da uzun soluklu ihtiraslı öpüşmelerde böyle sorunlarla karşılaşılabildiği görülebilmektedir. Karşı tarafı rahatsız etmemek için mümkün olduğunca hafif hareketlerle derin bir nefes alınması denenmeli ve eğer ağzınızı açarak nefes almanız çok olası gözükmüyorsa bunu burnunuzla yapmayı denemeniz en mantıklısıdır.

 

 

opusurken-dikkat-edilecekler

 

Ellerinizi kullanmayı öğrenin :

 

  • Tek başına öpüşmeyi iyi bilmekle beden dilini iyi kullanarak öpüşmeyi becerebilmenin arasında büyük farklar vardır. Yani öpüşme esnasında elini kolunu nereye koyacağını bilen erkek ya da kadınla, elini kolunu alakasız biçimlere sokarak karşı tarafa rahatsızlık verebilecek pozisyonlar yaratan erkek ya da kadını bir tutmak mümkün değildir.

 

  • Yapılan araştırmalara göre, öpüşme esnasında parmak uçlarıyla doğru bir yöntemle karşı tarafa dokunmak, cinsel istekliliği ve çiftlerin birbirine duydukları şehveti arttıracak bir durum olarak gösterilmiştir. Yani partnerinizi öperken yumuşak dokunuşlarla ellerinizi ensesine koymak, boyun kısmından hafifçe tutmak ya da başının arkasından elinizle kavramak partnerinizin son derece hoşuna gidecek ve kendisini bu aktivitede güvende hissetmesine yol açacaktır.

 

Yazar: Tarih: 25 Kasım 2016 - 4:23:37 Kategori: Pratik Bilgiler
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , ,