Cilt Bakımı Ve Güzellik
YSL Touche Eclat Kapatıcı

EN İYİ GÖZ ALTI KAPATSICI

Makyaj yaparken gözaltlarınıza kapatıcı sürmezseniz makyajınız eksik kalmış demektir. Gözaltlarına uygulanan kapatıcılar size sağlıklı ve enerjik bir görünüm verir. Çünkü gözaltları cilt rengimizden bir ton koyu renktedir. Bu yüzden gözaltı kapatıcısı alırken ten rengimizden 1 – 2 ton açık renk almayı unutmayın. Makyajınızı ne kadar yoğun kullanırsanız kullanın gözaltı kapatıcı sürmediğiniz taktirde yorgun görünüm ortadan kalkmaz.

Seçeceğiniz göz altı kapatıcılarının yüzünüze ışık vermesi ve aydınlık bir görünüm katması gerekir. Yüzde belirgin bir görüntü oluşturmaması şarttır. Ten rengine göre seçilen kapatıcılar doğru seçimdir. Ne daha açık nede daha koyu olmamalı. Ben buradayım deyip kusuru ön plana çıkarmamalısınız.

Kapatıcılar Nasıl Seçilmeli

Likit tonda ince yapılmış cilt tonundan bir iki ton açık ve fazla kalın olmayan kapatıcılar olmalıdır. Kozmetik reyonlarında birçok markada kapatıcılar bulunmaktadır. Kendi gözaltınıza uygun olanları seçebilir deneyip daha iyi sonuca varabilirsiniz. Gözaltına da uygulanan fondötenler vardır fakat bu doğru bir makyaj tekniği değildir. Cilt kusurlarını kapatmada fondöten kapatıcılar kadar etkin rol oynamaz. Cildinizde bulunan diğer sıkıntılara da uygulayabileceğiniz kapatıcıyla daha porselen bir görünüm elde edersiniz.

En iyi Göz Altı Kapatıcısı Markaları

YSL Touche Eclat Göz Altı Kapatıcı

YSL kapatıcılar son yılların en favori ürünü. Bu makyaj ürünü kapatıcılığıyla ünlü olup aydınlatma özelliğiyle de farkını ortaya koyuyor. Renk pigmentlerinden oluşan farklılıkları ciltteki bozuklukları yok ediyor, yüzünüze ışıltılı bir hava katıyor. Yorgun ve solgun görünüyorsanız bu ürün tam size göre.

MAC Select Cover Up Göz Altı Kapatıcı

Likit halinde tüp şeklinde bir kapatıcıdır. Yüzde bulunan koyu renk halkalarınız var ise bu bölgeleri aydınlatmakta çok işe yarar. Sivilce izlerinizi kapatmak ve cildinize pürüzsüz bir görünüm veren bu kapatıcı cildinde leke problemi yaşayanlar için uygun bir ürün. Fondötenden önce uygulanabilir.

Clinique All About Eyes Göz Altı Kapatıcı

Gözaltındaki morlukları koyu renk halkaları mükemmel bir şekilde kapatıyor. Gözaltı torbalarının görünümünü de yok eden bu ürün aynı zamanda nemlendirici içeren yağsız bir yapıya sahip. Kapatıcı uygularken oluşan ince çizgiler ve kırışıklık görünümü ortadan kalkıyor. Kalıcı etkisi uzun süre kalıcı.

Laura Mercier Secret Concealer Göz Altı Kapatıcı

Göz çevresinde istenilen tüm sonuçları bu kapatıcı tek başına sağlıyor. Göz çevresine aydınlık veriyor, gözaltı morluklarını ve koyu halkaları yok ediyor. Soluk ve yorgun göründüğünüz zamanlarda bu kapatıcı sizin kurtarıcınız.

Clarins Instant Light Perfecting Touch Kapatıcı

Donuk göz altlarını canlandıran bir kapatıcı. Cildinizi yeniden canlandırıp aynı zamanda besliyor. Makyajınızı mükemmel tamamlayan bu kapatıcı sivilce lekelerini kapatmanızda da çok etkili bir yöntem sağlıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız