Cilt Bakımı Ve Güzellik
en-iyi-catlak-kremleri-hangileridir

Kadınların özellikle hamilelik sürecinde karşı karşıya kaldıkları, uzun süreli tedaviler gerektiren durumlardan biri kuşkusuz ki deri çatlaklarıdır.

Hem estetik açıdan kötü bir görüntü yaratan, hem de oluştuktan sonra çok uzun ve özveri isteyen bu çatlakların; en azından geçirilmese bile görüntüsünün azaltılabilmesi adına piyasada bir kaç markanın bu konu için özel olarak ürettiği çatlak giderici krem bulunmaktadır.

catlak-icin-kremler

Cilt yüzeyindeki çatlakların sebebi

Cilt yüzeyindeki çatlaklar ister hamilelikten kaynaklı olsun, isterse de kilo alıp verilmesinden kaynaklı olsun; her ne koşul sonrasında ortaya çıksa da görüntü olarak bir kadının ciddi olarak değiştirmek isteyeceği ve mutsuz olacağı sonuçlar doğurabilmektedir.

Bu nedenle de konu hakkında bir an önce çözüm olması adına kadınlar sıklıkla en iyi çatlak kremi markası, hamilelikte çatlakları çözücü kremler ve daha pek çok alanda merak edilenler hakkında araştırma yapmaktadırlar.

catlaklar-icin-uygun-krem

Konuyla ilgili şikayetleri bulunan kadınlar bu tip araştırmalardan sonra kendilerine en uygun kremi bularak acil bir şekilde kullanmaya başlamaktadırlar.

Çatlaklarla baş etme yöntemleri

Bu kullanım sürecinde bir yandan da beslenme düzenine dikkat edilirse, dengeli ve sağlıklı beslenilirse; bir yandan da krem tedavisinin yanında doğal ürünlerle yapılacak çatlaklar için kür uygulamaları da mümkün mertebe uygulanırsa çatlakların görüntüsünde kısa sürede belirgin bir azalma görülmesi mümkün olabilmektedir.

catlak-onleyici-kremler

Kremlerle yapılacak bu müdahaleler sonucunda göbek bölgesindeki, iç bacak bölgesindeki, baldır bölgesindeki, kalça bölgesindeki ve benzer bölgelerdeki çatlakların görüntüsünde azalmalar olacaktır.

Çatlaklara sürülecek kremler

Çatlakların görüntüsünü azaltmaya ve bir kısmını da gidermeye yönelik olarak tavsiye edilebilecek en iyi çatlak önleyici krem markaları şu şekilde sıralanabilmektedir;

catlak-onleyici-krem-markalari

  • Lierac çatlak kremi : Bu krem uzmanlar tarafından özellikle hamilelik süreçlerinde oluşan çatlaklar için oldukça etki gösteren bir krem olarak önerilmektedir. Her kadının hamilelik süreçlerinde doktorlarına tanışarak eğer bir çatlak yaşama durumları oluşuyorsa bu durumun önüne geçilmesi adına kullanabilecekleri bir içerik olarak gösterildiği görülmüştür. Bu krem, doktor tarafından genelde 3. aydan sonra oluşan çatlak sorunları için kullanıma uygun olan bir krem niteliğindedir.

catlak-giderici-krem-onerileri

  • Bepanthol kremi : Normal şartlarda da ismi çok sık duyulan bu krem; vücuttaki yanma durumlarına, yara durumlarına, soyulma durumlarına ve bunun gibi bir kaç iyileşme gereken durumlarda kullanıldığı gibi; çatlak durumları için de oldukça etkili bir ürün olarak gösterilmektedir. Çok derin çatlaklarda istenilen etkiyi yaratamasa da daha çok yüzeysel olarak oluşmuş çatlaklarda olması gereken önlemi alabildiği görülmüştür.

vucut-catlaklarina-tedavi-kremi

  • Babe çatlak kremi : Babe çatlak kremi hakkında kullanıcılar iki ayrı görüş belirtmektedirler. Bir kısım kullanıcı bu kremin çatlaklar üzerindeki etkisini bir ay gibi kısa bir sürede gösterdiğini belirtirken, diğer kısım kullanıcılar da bu kremin ne kadar süreyle kullanılırsa kullanılsın hiç bir faydasının olmadığını belirtmektedirler. Bunun için sizin çatlaklarınızda bir faydası olup olmayacağını doktorunuza danışmanız önerilmektedir.

vucut-catlaklarina-ozel-icerikli-kremler

Dermadoc kremi : Bu kremin çatlaklar üzerindeki ilk etkisi, çatlakların ten renginin has rengine dönmesini sağlamaktır. Böylelikle zaten çatlakların deri üzerinde belli oluşu otomatikman azalmakta, bundan sonrasında da çatlakların kendisine müdahale edilerek bir kısmının giderilmesi sağlanmaktadır. Çok hızlı kilo alıp veren bireylere özellikle bu kremden kullanmaları önerilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız