Cilt Bakımı Ve Güzellik
En iyi ve an favori dudak kalemleri hangileri özellikleri ve fiyatları

Dudak kalemleri dudaklarda oluşan bozuk görüntüyü ortadan kaldırmak dudakların hacmini ve dolgunluğunu ayarlamak için kullanılan makyaj malzemesidir. Son yıllarda dudak kalemleri sadece dudaklardaki pürüzleri yok etmekle kalmıyor aynı zamanda sürdüğünüz ruj ile renk geçiş farklarını ortadan kaldırıyor.

Makyaj esnasında hangi dudak kalemini nasıl uygulamanız gerektiği, hangi marka dudak kalemleri favori ve fiyatları ne kadar? Hepsi bu yazımızda…

Dudaklarda Ombre Etkisi

Saçlarda kullanılan ombre etkisi boyama stili artık dudak makyajında da kullanılıyor. Diplere ayrı renk uçlara ayrı renk boyanan saçlar artık dudağın içine farklı dış kısmına farklı renk olarak ayarlanıyor. Farklı renkler uygulanan dudaklara rujun geçişler arasındaki ton farkını ayırmak için fırçalı dudak kalemleri kullanılıyor. Mesela bordo, fuşya ve kırmızı renklerin karmaşası dudaklarda birlikte kullanılıyor.

Uygulama ise: Dudaklarınızı en açık olan ruj renginizle komple boyayın. Kullanacağınız en koyu renginizi dudağınızın ortasına fırça yardımı ile sürün. Tercihin gereği yani önce açık pembe sonra fuşyayı dudağınıza uygulayın.

İnce Konturlar İçin Dudak Kalemi

Dudak kalemleri sürdüğünüz rujun dağılmasını engeller ve dudağınızın dilediğiniz şekle girmesini sağlar. Uçları sivri olan dudak kalemleri ile istediğiniz şekli dudaklarınıza rahatlıkla verebilirsiniz.

Uygulama ise: Dudak kalemini dudaklarınızın tam ortasından başlayarak sürün ve çok ince sürmeye çalışın. Dudaklarınız inceyse dudağınızın tam dışından sürün kalınsa dudak kalemini daha içeriden dudaklarınıza sürebilirsiniz.

 1. Flormar Koyu Renk 2.90 TL
 2. Nars İnce Uçlu Kalem: 43 TL
 3. Sısley Phyto Ucu Sivri Kalem 99 TL

Mat Görünüm İçin Dudak Kalemi

Mat görünen dudaklar bu sezonun favorisi durumunda. Krem formunda kendinden ayarlamalı çevirmeli krem kalemler bu yılın favorisi.

Uygulanış Şekli: Dudaklarınızı önce diş fırçası ile ya da peeling ile ölü deriyi atın. Daha sonra dudaklarınıza balm nemlendirici sürün. Dudak kalemiyle pürüzleri düzeltin. Boyanın fazla olan yerlerini mendille alıp mendil üzerinden sabitlemek için pudra sürün.

 1. Max Factör çevirmeli kalem: 32,90 TL
 2. Inglot Dudak İçini Doldurun: 31 TL

Marka Marka Dudak Kalemleri Ve Özellikleri

Önerilen Dudak Kalemleri

 1. Deborah Milano ( Açık Ton ) 22 TL
 2. Artistry ( Tanımlayıcı Dudak Kalemi ) 34,50 TL
 3. Esteé Lauder Doublewear ( fırçalı ) 56 TL

Flormar Dudak Kalemi

Flormar dudak kalemlerinde istediğiniz renklerde ve istediğiniz dokuda dudak kalemi çeşitlerini bulabilirsiniz. Bu günlerde meşhur olan suya dayanıklı ürünler arasında flormar da var flormar suya dayanıklı dudak kalemi çeşitleri ile gün boyu harika dudaklara sahip olacaksınız.

Fiyatı:  3,75 TL

Max Factor Elıxır Dudak Kalemi

Çok yumuşak uçlu olan max factor dudak kalemleri sürüldüğü anda dudağı anında kaplıyor ve ten ile uyum sağlıyor. Max faktor ruj ile birlikte kullanıldığında sonuçlarına bayılacaksınız.

Fiyatı: 32,00 TL

Avon Açılıp Kapanabilen Dudak Kalemi

Kullanımı ve saklaması kolay avondan harika dudak kalemleri. Sürüldüğünde dağılmayan ve her rengi bulabileceğiniz avon dudak kalemlerini çok seveceksiniz.

Fiyatı: 5,00 TL

Nars Square Dudak Kalemi

Uygulandığında ten ile harika bir uyum yakalayıp kadifemsi bir dokunuş sağlıyor. Tüm dudağa da uygulanabilen bu kalemler içerisindeki pigmentler sayesinde dudaklara doğal bir görünüm veriyor. Uzun süre kalıcılığı hedefleyen Nars dudak kalemleri aynı zamanda içeriğindeki E vitamini sayesinde dudakları besliyor.

Fiyatı: 50,00 TL

LCN Kalıcı Dudak Kalemi

9 farklı renklerde olan bu dudak kalemi suya dayanıklı olması ile 24 saat dudaklarda kalma garantisi veriyor. Dudak hatalarını çok iyi kapatan bu dudak kalemleri renkleri ile de sizi büyüleyecek.

Fiyatı: 48,00 TL

Golden Rose Otomatik Dudak Kalemi

25 farklı renk seçeneği ile suya dayanıklı özelliği dudak kalemlerini cezp edici hale getiriyor. Makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını istiyorsanız rujunuz uyumlu her rengi bu dudak kalemlerinde bulabilirsiniz.

Fiyatı: 4,00 TL

Diğer Dudak Kalemi Markaları

 • Shiseido Smoothing Dudak Kalemi 47,00 TL
 • Clinique Chubby Squared-Heftiest Dudak Kalemi 45,00 TL
 • Oriflame Wonder Dudak Kalemi 20,00 TL
 • NYC Dudak Kalemi 10,00 TL
 • Lavera Organik Dudak Kalemi 22,00 TL
 • Maya Brown Dudak Kalemi 5,00 TL
 • Stıla Glaze Dudak Kalemi 23,00 TL
 • Prestige Waterproff Dudak Kalemi 26,00 TL
 • Babor Maxı Defınınıtıon Dudak Kalemi 34,00 TL
 • Urban Decay Dudak Kalemi 128,00 TL
 • Cecıle Dudak Kalemi 5,00 TL
 • Mavala Dudak Kalemi 42,00 TL

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız