Cilt Bakımı Ve Güzellik
emla

Emla Krem Nedir ve Nasıl Kullanılır

Epilasyon sonrası oluşan acı ve ağrıların hafifletilmesi için kullanılan Emla krem, Lidokain ve Prilokain içeriği ile sinirleri uyuşturur ve bir nevi yüzeysel anestezi sağlayarak acı hissini hafifletir.

Ağda öncesinde cilde uygulandığında acı çekmenizi önleyen Emla krem, hissizleştirme özelliği nedeniyle geciktirici olarak da kullanılabiliyor.

Ağda Öncesi Emla Krem Kullanımı

Ağda işleminden 1 saat önce sürülen Emla krem, ağdanın vermiş olduğu acıları hissetmemenizi sağlar. Lazer epilasyon öncesinde Emla krem kullanmak cildinizde yanıklar oluşmasına sebebiyet verebilir, bu nedenle epilasyon sonrası uygulanması tavsiye edilir. Emla krem uygulanmadan önce alerji testi yapılması gerekir. Kolunuzun iç kısmına az miktarda Emla krem sürüp bir süre bekleyin, kolunuzda kabarma, kaşıntı yada kızarıklık oluştuysa ilacın içeriğindeki bir maddeye alerjiniz olduğu anlamına gelir. Emlak krem göz, ağız içi ve burun deliklerine sürülmemelidir.

Kaş Aldırmadan Önce Emla Krem Kullanımı

Hassas cilde sahip kişiler kaş aldırma işlemi sırasında büyük acılar çekebiliyor. Emla krem, kaş alma işleminden 1 saat önce kaşın alt ve üst kısımlarına uygulanırsa acı hissedilmesi önlenmiş olur. Emla krem kaşlara uygulanırken göze temas etmemesine özen gösterilmelidir.

Emla Krem Yan Etkileri

Emla kremin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Hassas ciltlerde kabarma ve kızarıklık oluşmasına sebep olabilir. Ağız yoluyla alınması halinde mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma gibi belirtiler gösterebilir. Aşırı dozda Emla krem uygulanması halinde dudaklarda ve ağız çevresinde uyuşukluk, baş dönmesi, bulanık görme ve sersemlik gibi etkiler görülebilir.

Yüksek dozda Emla krem uygulanması halinde derhal sağlık kurumlarının acil bölümlerine gidip durumun anlatılması gerekir. Emla krem, bazı ilaçlarla birlikte kullanıldığında akut methemoglobinemi riski ortaya çıkarabilmektedir.

Emla Krem Fiyatı Nedir

SSK ve Bağkur tarafından karşılanmayan Emla krem fiyatı 96 TL’dir. Emla krem ile benzer etkilere sahip ve daha ucuz olan Anestol Pomad, Lokalen Pomad, Vemcaine Pump Sprey, Xylocaine Pump Sprey isimli ilaçlar da tercih edilebilir. Yukarıdaki metinde isimleri geçen tüm ilaçlar doktor tavsiyesi olmadan kullanılmamalıdır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız