Cilt Bakımı Ve Güzellik
Sağlıklı saçlar için elmanın faydaları

Elmanın Saça Faydaları Neler?

Elmanın saça faydaları: Birçok saç bakım ürünün içinde bulunan elma özü saçları besler. Tam olmamış elmalarda Procyanidin B – 2 yoğun bir şekilde bulunur. Bu vitaminde saçların daha çabuk uzamasını ve sağlıklı olmasını sağlar. Japonya’da bu konuda araştırmalar yapılmış ve sonuç olarak saç bakımı için elmanın tüketilmesi ve kullanılması gerektiği ortaya çıkmışdır.

 

Elmanın Saça Faydaları

  1. Elma ile yapılan saç bakım maskeleri saçı besler, dökülmesini önler, saç tellerini kalınlaştırır ve saçlardaki problemleri giderir.
  2. Gün içinde 1 tane elma yiyerek saç sağlığınızı koruyabilirsiniz. İllaki elma ile yapılan saç bakım maskelerine gerek duymazsınız.
  3. Hücreleri yenileyen elma hücrelerin tahribata uğramasını da önlüyor.
  4. Aynı zamanda antioksidan açısından da zengin bir meyvedir.

 

Elmalı Saç Bakım Ürünleri Kullanın

  1. Elma içerikli bakım kremleri ve şampuanların içinde elma suyu, elma çekirdeği ve elma özü ekstreleri yer alır. Sürekli kullandığınız saç bakım ürünlerinde elmalı olanlar tercih ederek saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.
  2. Polifenol içeren kapsül, toz ve kremlerde saçlara faydalıdır. Saç derisine masaj yapılarak sürülür. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi olgunlaşmamış elma da bulunan B – 2 adlı vitamin polifenol ile aynı gruptadır ve saçların tekrar çıkarak gürleşmesini sağlar.
  3. Sonuç olarak elma içeren ürünler ve polifenol ürünleri kullanarak saç sağlığınızı koruyabilir. Diğer yandan günde 1 tane elma yiyebilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 1 Aralık 2014 - 8:00:22 Kategori: Saç Bakımı, Saç Bakımı Hakkında
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,