Cilt Bakımı Ve Güzellik
Elma suyunun cilde faydaları

ELMA SUYUNUN CİLDE FAYDALARI

Elma suyunun içinde yüksek oranda E ve C vitamini bulunmaktadır. Kozmetik ürünlerden sıkılan bayanlar cilde fayda sağlayan yeni arayışlar peşine düşmektedir. Elma suyu hem doğal hem de cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağladığı için cildin harika görünmesine yardımcı olur.

Elma Suyunun Cilde Faydaları

 1. Elma suyu cildin gergin görünmesine yardım eder.
 2. Hücrelerin hızlı şekilde yenilenmesi sağlayarak cildi hızla toparlar.
 3. Kırışıklıkları azaltan elma suyu cildin gerilmesini sağladığı için özelliklede mimik kırışıklıklarına karşı savaş açar.
 4. Elma suyunun içinde yer alan antioksidanlar cildi dış etkenlere karşı korur. Ciltte bariyer görevi gören elma suyu yaşlanmanın önüne geçer.
 5. Cildin gerektiği kadar oksijen almasını sağlar. Yetersiz oksijen alan cilt erken kırışır. Elma suyu sayesinde cildin kırışması önlenir ve oksijen alması kolaylaşır.
 6. Elma suyu kullanırken yenilen besinlerinde vücuda faydalı besinlerden seçilmesi elma suyunun cilt üzerindeki etkisini ikiye katlar. Yağsız besinlerle düzenlenmiş bir beslenme programı elma suyu ile birlikte daha sağlıklı bir cilt yaratır. Günde bir bardaktan fazla içilmesi sakıncalıdır.

Elma Suyu İle Yapılan Cilt Maskesi

 • 1 adet elma suyu
 • 1 adet E vitamini kapsülü
 • 2 tatlı kaşığı polen
 • 2 çay kaşığı yulaf unu

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Elmayı püre haline getirdikten sonra suyunu sıkarak bir kaba alın. Ardından diğer malzemeleri de elma suyunun içine ilave edin. Malzemeleri karıştırın ve cildinizin tamına sürün. 20 dakika sonra bol su kullanarak durulayın.

Elma suyu maskesi cildinizi yenileyecek ve canlı bir cilt görünümü oluşturacaktır. Haftada bir kere elma suyu maskesinden faydalandığınızda daha pürüzsüz ve yumuşak cilde sahip olacaksınız.

Yorum Yaz:

 1. nermin diyor ki:

  Saytıniza üye olmak isteyirem ama alınmır
  Ne edim söyletin zehmet olmasa

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız