Cilt Bakımı Ve Güzellik
Elma Sirkesi Maskesi tarifi

Sivilce tedavisinde etkili bir yöntem olan elma sirkesi maskeleri ile evde basit malzemelerle hazırlayabileceğiniz karışım ve kürler yardımıyla sivilce problemini çözebilirsiniz.

Sivilceler için elma sirkesi maskesi tarifi sivilceler üzerinde etkili olduğu gibi sivilce lekeleri üzerinde de düzenli kullanımda olumlu sonuçlar vermektedir. Elma sirkesi vücudunuz için de oldukça yararlıdır. Elma sirkesinin faydaları konumuz üzerinden elma sirkesi ile zayıflama ve cilt bakımı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Elma Sirkesi Maskesi Tarifi

 • 1 kahve fincanı elma sirkesi
 • 1 kahve fincanı maden suyu

Elma sirkesi ve maden suyunu karıştırdıktan sonra sabah ve akşamları pamuk yardımıyla sivilcelerinizin üzerine sürün ve 30 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su yardımıyla temizleyin. Sivilceler için elma sirkesi maskesini günlük tekrarlayarak sivilcelerinizden hızlıca kurtulabilirsiniz. Maske için kullanacağınız elma sirkesinin asetik asit içermemesi gerekmektedir. Asetik asit içeren elma sirkesi cildinizi tahriş edebilir.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi ve Limon Suyu Tedavisi

 • 1 çorba kaşığı limon suyu
 • 1 çorba kaşığı elma sirkesi
 • 1 çorba kaşığı gül suyu

Belirtilen ölçülerde tüm malzemeleri bir araya getirerek pamuk yardımıyla sivilcelerinize uygulayın. 30 dakika bekledikte sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Maskeyi her gün tekrarladığınız taktirde 1 hafta içinde sivilcelerinizden ve sivilce lekelerinizde iyileşme göreceksiniz.

Elma Sirkesi İle Buhar Tedavisi

Eşit ölçülerde elma sirkesi ve suyu karıştırarak kaynatın. Karışım kaynadıktan sonra yüzünüze buhar banyosu uygulayın. Elma sirkesi ile buhar banyosu yapmak sivilce lekelerinizi giderecektir.

Elma sirkesi ile sivilce tedavisi uygularken kullandığınız elma sirkesinin Asetik asit içermediğinden emin olmalısınız. Elma sirkesi tek başına cilde uygulandığında tahriş edici etkileri olabilir. Elma sirkesi su veya gül suyu ile inceltilerek cilde uygulanmalıdır. Cildinize elma sirkesi uyguladıktan sonra güneşe çıkmak cildinizde leke oluşumu yapabilir. Elma sirkesi içeren maskeleri akşam saatlerinde uygulamak gerekmektedir. Elma sirkesi ile tedavi uyguladıktan sonra güneşe çıkmadan önce güneş kremi uygulamanız leke oluşumunu önleyecektir.

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

 • Antibakteriyel özelliği ile ciltteki iltihap ve sivilceleri temizler.
 • Cildin asit ve yağ oranını dengeler.
 • Cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin uzaklaştırılmasını sağlar.
 • Sivilce lekeleri, güneş lekeleri ve yaşlılığa bağlı lekelerin görünümünü azaltır.
 • Cilt hastalıklarının neden olduğu kaşıntıya iyi gelir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. buse diyor ki:

  ya ben maden suyuyla olanı denedim dqhq çok sivilce çıktı???

 2. Bimlemle diyor ki:

  hangisi daha çabuk geçirir

 3. şebnem diyor ki:

  elma sirkesi gül suyu ve limon maskesini günde kaç defa yapıcaz ve bu maskemi yoksa maden sulu olanı mı daha çabuk geçirir

  • Nurhan diyor ki:

   Günde 1 kez uygulamalısınız.

   • İsmini vermek istemeyen diyor ki:

    hangisi en çok geçirri acil cevap lütfennnn

 4. tuğçe diyor ki:

  elma sirkesini sürdüğümüzde yüzümüzde ne kadar süre kalması doğrudur ve bu sivilce lekelerinden kısa sürede kurtulmak için ne kadar aralıklarla yapmak gerekir

  • Nurhan diyor ki:

   2 günde 1 cildiniz hassas değilse yapabilirsiniz. En fazla cildinizde hassas ise 5 dakika bekletebilirsiniz. eğer herhangi bir yanma olmuyorsa daha uzunda bekletilebilir.

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız