Cilt Bakımı Ve Güzellik
Eller için kullanılabilecek doğal yağlar

ELLER İÇİN BİTKİSEL YAĞLAR

Ellerin zamanla çatlaması kuruması ve derisinin incelmesi nedeniyle nem içeren bakım yolları uygulanmalıdır. Evde uygulayacağınız nem veren maskeler genellikle bitkisel yağlardan elde edilir. Cilt.net olarak eller için kullanabileceğiniz bitkisel yağları ve özelliklerini yazdık.

Eller İçin Kullanılan Bitkisel Yağlar Ve Faydaları

Çatlamış Eller için Zeytin Yağı

Zeytinyağı el maskelerinin içinde sıklıkla kullanılan bitkisel bir yağ türüdür. En iyi nem veren yağ olarak adlandırılan zeytinyağı genellikle limonla karıştırılarak ellere uygulanır. Çatlamış ve kuruyan eller için kullanılabilir bir yağ türüdür.

Elleri Yumuşatan Badem yağı

Tatlı badem yağının ellerde de pütürleri gideren, çatlakları azaltan, kuruluğu gideren, elleri yumuşatan mucizevi etkileri vardır. Tatlı badem yağı kendi başına ellere kullanılabileceği gibi limon suyuyla karıştırılarak da kullanılabilir.

Ellere Yumuşaklık ve Nem Veren Susam Yağı

Susam yağının saç derisi üzerindeki etkileri tartışılmazdır. Susam yağının etki ettiği alanlardan biride ellerdir. Ellerde yumuşamayı sağlayan ve nem veren yapısı ile el maskelerinin içinde yer alır. Ellerde daha çok E vitamin kapsülü ile karıştırılarak kullanılır.

Ellerdeki Kırışıklıklar için Kakao Yağı

Ellerdeki yaşlanmayla birlikte beliren kırışıklıklara karşı kakao yağı oldukça etkilidir. El maskelerinde kullanılırken badem yağı ve salatalık suyu ile birlikte kullandığınızda ellerinize doğal bir bakım sunmuş olacaksınız.

Tırnakları Canlandıran Aloe Vera Yağı

Aloe vera yağı tırnaklara canlılık katıp kırılmalarını engellerken ellerinize bakım yaparak pürüzsüz hale gelmesini sağlar. Aloe vera yağı zeytinyağı ya da badem yağı ile karıştırılarak ellere uygulanır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız