Cilt Bakımı Ve Güzellik
Elektriklenen saçlar için çözüm

Elektriklenen saçlar bayanların istemedikleri bir durumdur. Saçların elektriklenmemesi için alınabilecek bir takım önlemler sizi bu sorundan tamamı ile kurtarmada etkili olur. Cilt.net olarak elektriklenen saçlara çözüm için bir kaç yöntem ve maske tarifi vereceğiz.

Saçlar Neden Elektriklenir?

  • Saçların elektriklenmesinde saçın kuruluğu büyük önem arz ederken hava değişimleri de saçın elektriklenmesinde etken rol oynar.
  • Saçlar en çok banyo sonrası ve saçlarınıza uygulanan fön işleminden sonra elektriklenir.

Elektriklenen Saçlara Doğal Çözüm

  • Yumurta sarısı ( 2 adet )
  • Zeytinyağı / Badem yağı ( 4 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Yumurtanın sarısını zeytinyağına ekleyip çatalla karıştırın ve saç diplerinize friksiyon yaparak yedirin. Ardından tüm saç tellerine bakım maskesini yedirin ve 15 – 20 dakika saçlarınızda bekletin. Daha sonra ılık su ile 1 kez saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Saçların elektriklenmemesi için haftada 1 kere bu nem maskesini saçlarınıza uygulayın.

Elektriklenen Saçlar İçin Şampuan

Saçlarınız çok fazla kuru ise ve sürekli olarak elektrikleniyorsa bunda şampuanınızın da etkisi olabilir. Bazı şampuanlar saç yapısına uymadığı için daha fazla kurutur ve elektriklenme sorunu git gide artar. Bunun için şampuan satın alırken anti static özelliği olup olmadığı gözden geçirilmelidir. Bu özellikte şampuanlar saçları nemlendirerek elektriklenme sorununu önler.

Ekonomik açıdan diğer şampuanlara oranla biraz daha fiyat olarak fazla olsa da saçlarınızdaki etkisini görünce buna değdiğini düşüneceksiniz.

Elektriklenen Saçlar İçin Şekillendiriciler

Saçlarınızı kurutup şekillendirmek için kullandığınız ürünlerde saçların elektriklenmesinde oldukça etkilidirler. Saç şekillendiricileri satın alırken dikkat etmeniz gereken nokta ise iyon özellikli olmalarıdır. İyon içerikli şekillendiriciler saçları şekillendirirken saçlara iyonda sağlar bu durumda elektriklenme önlenmiş olur.

Bakım Önerileri

  • Saçlarınız elektrikleniyorsa bilmelisiniz ki saçlarınız kurumaya başlamış.
  • Nemi fazla olan saç elektriklenme sorunu yaşamaz. Bu açıdan saçlarınıza nem içerikli doğal maskeleri uygulayabilirsiniz.
  • Aynı zamanda her şampuandan sonra mutlaka saçları nemlendirmeli ve banyo sonrası nemlendirici losyonunuzu kullanmalısınız.
  • Şekillendirici kullanmadan önce uygulanan bu nemlendirici losyonlar çok daha etkili çözüm sunar.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız