Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
El mantarına çözüm
 • Yazar :
 • Tarih: 6 Mayıs 2013
 • Kategori : El Ayak Bakımı, El Ayak Sorunları
 •  EL MANTARI TEDAVİSİ  

  Ellerde görülen hastalıklardan biride; el mantarıdır. El mantarının oluşmasının pek çok nedeni bulunur. Bu nedenleri bulduğunuzda; hastalığın tedavisinde de aşama kaydedersiniz.

   

  El mantarı Nedenleri ve Belirtileri

  Genelde nemli yapıdan kaynaklanır. Elleri çok fazla terleyen, devamlı el yıkayan ve halka açık havuzlara bol miktarda giren kişilerde görülür. El sorunlarından en önemlisi olan; el mantarı hastalığının bazı belirtileri vardır. Bu belirtilerden biri; tırnak tabakasının kalınlaşmasıdır. Tırnak zaman içinde; yukarı doğru kalınlaşır. Tırnağın çevresinde kaşıntılı şişlikler görülür.

   

  Ellerinde bu sorunu yaşayan kişiler; hayat standartlarını değiştirmelidir. Yapılan yanlış hareketler sonunda; eller mikrop kapabilir. Bazı insanların vücudu çok hassastır. Tokalaşma esnasında bile mikrop kaparlar. Bu konuda duyarlılığı olan kişiler; günlük yaşamlarına dikkat etmelidir.

   

  El Mantarından Korunma ve Tedavi

  1- Tırnak renginiz sararmaya başlamışsa, büyük bir hızla kırılıyorsa hemen bir uzmana başvurmalısınız. Tırnaklarda görülen ani değişiklikler; bazı insanları etkilemez ve tedavi yöntemlerini reddederler. Bu son derece önemli bir olaydır. Mantar deri altında üreyerek, başka hastalıklara neden olabilir. El mantarının günümüzdeki tedavisi oldukça kolaydır. Belli zaman aralıklarında uygulanan bazı özel kremlerle, mantar hastalığı geçirilebilir.

   

  2- El mantarının daha çok toplu yaşam alanlarından bulaştığı bilinir. Bir yerde dinlenmek için oturduğunuz bankta bile; milyonlarca bakteri ve mantar olabilir. El temizliğine dikkat etmeyen insanlar bu soruna daha kolay yakalanırlar. Toplu yerlerde yanınızda taşıyacağınız, elleri steril hale getiren losyonla, ellerinizi temiz tutmalısınız.

   

  3- El mantarlarının oluşumuna dikkat edildiğinde, her zaman kalabalık yerlerden çıktığı için; nemli yerlerde üredikleri gözlemlenir. Nemli ortamlara daha iyi tutunan mantarlar; uzun süre elleri terk etmezler. Elinizde mantar hastalığı varken; çok sık şekilde ellerinizi sabunlamamalısınız. Eller devamlı yıkandığında nemli kalabilir. Mantarların çoğalmasına neden olan bu durum; tırnaklarınızı tamamen kaybetmenize neden olur.

   

  4- En iyi tedavi yöntemi olarak krem veya ilaçlar tavsiye edilir. Herhangi bir kremi kullanmak doğru değildir. Mutlaka doktora gidilerek uygun ilaç alınmalıdır.

   

  5- Temizlik: İnsanların saçlarına veya ciltlerine verdikleri önemi el bakımlarına da vermeleri gerekir. Her zaman dışarıda olan insanlar; ellerini yıkamayı unuturlar. Dışarıdan yataklarına kadar taşıdıkları mikroplar; bu çeşit sorunlar doğurur. Sizi üzen ve uzun süre tedavi yöntemi isteyen bu durumdan sakınmak için; el temizliğine özen göstermelisiniz. Elleriniz çok terliyor ise; bebek pudrası ile ellerinizi ovabilirsiniz. Gün sonuna kadar size destek olacak bebek pudrası; ellere faydalıdır. El mantarı gibi ayakta da mantar oluşabilir. Aynı sebeplerden dolayı oluşan mantar; ayaklarda daha sık görülür. Nedeni; ayakların devamlı kapalı kalmasıdır.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Ceviz yağının faydaları
  Ceviz Yağının Faydaları Ve Kullanımı

  Ceviz başlı başına vitamin deposudur, birçok uzman cevizin tek başına yenilmesi gerektiğini söyler. Bizde sizler için ceviz yağının faydalarını ne ceviz yağının nasıl kullanılacağını yazdık. Aşağıda ceviz yağının vücutta nelere fayda ettiği ve nasıl kullanılacağına dair bilgileri bulabilirsiniz.

  İştah kesici bitkiler
  İştah Azaltan Bitkiler

  Diyet yapanların en büyük sorunu iştahtır. Karınları aç olmasa da gördükleri anda canları çeker ve bu da iştahlarının fazlaca çok olmasından kaynaklanır. Cilt.net olarak tam da bu konu üzerinde durmak istedik. İştah azaltan bitkiler ile sağlıklı şekilde kilo verebilir yağ yakım hızınızı arttırabilirsiniz.

  Karanfil çayı ve faydaları
  Ahmet Maranki Karanfil Çayı

  Karanfili genellikle yemek sonrası ağzımıza atarız, hem ağza tat verir hemde ağız kokusunu önler, bunun yanında mikrop öldürücü özelliğinden tutunda diş ağrısını kesmeye kadar birçok faydası bulunur. Bizde sizler için Ahmet maranki karanfil çayı tarifini ve faydalarını yazdık.

  Kınanın faydaları
  Kınanın Faydaları

  Asırlardır Asya coğrafyasında yoğun bir şekilde kullanılan kına, kına çiçeğinden elde edilir. Kına çiçeğinin hem tozu faydalıdır hem de yağı. Raflarda toz halinde bulabileceğimiz kına, Anadolu’nun mütevazı kadınları tarafından asırlar boyunca güzellik nişanesi olarak kullanılmıştır. Kültürel bir role de sahip olan kına, birçok hastalığa şifa olabilmektedir. Bu yazıda kına ve faydaları hakkında sizleri aydınlatmayı amaçladık.

  Kilo vermeyi engelleyen faktörler
  Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

  Birçok insan, gerek estetik kaygılardan dolayı gerekse sağlık için kilo vermeyi hedeflemiş durumdadır. Fakat kilo vermek o kadar da kolay başarılabilen bir şey değildir. Çünkü kilo vermeyi engelleyen birçok faktör vardır. Sizler için kilo vermeyi engelleyen faktörleri derledik.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız