Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
El mantarına çözüm
 • Yazar :
 • Tarih: 6 Mayıs 2013
 • Kategori : El Ayak Bakımı, El Ayak Sorunları
 •  EL MANTARI TEDAVİSİ  

  Ellerde görülen hastalıklardan biride; el mantarıdır. El mantarının oluşmasının pek çok nedeni bulunur. Bu nedenleri bulduğunuzda; hastalığın tedavisinde de aşama kaydedersiniz.

   

  El mantarı Nedenleri ve Belirtileri

  Genelde nemli yapıdan kaynaklanır. Elleri çok fazla terleyen, devamlı el yıkayan ve halka açık havuzlara bol miktarda giren kişilerde görülür. El sorunlarından en önemlisi olan; el mantarı hastalığının bazı belirtileri vardır. Bu belirtilerden biri; tırnak tabakasının kalınlaşmasıdır. Tırnak zaman içinde; yukarı doğru kalınlaşır. Tırnağın çevresinde kaşıntılı şişlikler görülür.

   

  Ellerinde bu sorunu yaşayan kişiler; hayat standartlarını değiştirmelidir. Yapılan yanlış hareketler sonunda; eller mikrop kapabilir. Bazı insanların vücudu çok hassastır. Tokalaşma esnasında bile mikrop kaparlar. Bu konuda duyarlılığı olan kişiler; günlük yaşamlarına dikkat etmelidir.

   

  El Mantarından Korunma ve Tedavi

  1- Tırnak renginiz sararmaya başlamışsa, büyük bir hızla kırılıyorsa hemen bir uzmana başvurmalısınız. Tırnaklarda görülen ani değişiklikler; bazı insanları etkilemez ve tedavi yöntemlerini reddederler. Bu son derece önemli bir olaydır. Mantar deri altında üreyerek, başka hastalıklara neden olabilir. El mantarının günümüzdeki tedavisi oldukça kolaydır. Belli zaman aralıklarında uygulanan bazı özel kremlerle, mantar hastalığı geçirilebilir.

   

  2- El mantarının daha çok toplu yaşam alanlarından bulaştığı bilinir. Bir yerde dinlenmek için oturduğunuz bankta bile; milyonlarca bakteri ve mantar olabilir. El temizliğine dikkat etmeyen insanlar bu soruna daha kolay yakalanırlar. Toplu yerlerde yanınızda taşıyacağınız, elleri steril hale getiren losyonla, ellerinizi temiz tutmalısınız.

   

  3- El mantarlarının oluşumuna dikkat edildiğinde, her zaman kalabalık yerlerden çıktığı için; nemli yerlerde üredikleri gözlemlenir. Nemli ortamlara daha iyi tutunan mantarlar; uzun süre elleri terk etmezler. Elinizde mantar hastalığı varken; çok sık şekilde ellerinizi sabunlamamalısınız. Eller devamlı yıkandığında nemli kalabilir. Mantarların çoğalmasına neden olan bu durum; tırnaklarınızı tamamen kaybetmenize neden olur.

   

  4- En iyi tedavi yöntemi olarak krem veya ilaçlar tavsiye edilir. Herhangi bir kremi kullanmak doğru değildir. Mutlaka doktora gidilerek uygun ilaç alınmalıdır.

   

  5- Temizlik: İnsanların saçlarına veya ciltlerine verdikleri önemi el bakımlarına da vermeleri gerekir. Her zaman dışarıda olan insanlar; ellerini yıkamayı unuturlar. Dışarıdan yataklarına kadar taşıdıkları mikroplar; bu çeşit sorunlar doğurur. Sizi üzen ve uzun süre tedavi yöntemi isteyen bu durumdan sakınmak için; el temizliğine özen göstermelisiniz. Elleriniz çok terliyor ise; bebek pudrası ile ellerinizi ovabilirsiniz. Gün sonuna kadar size destek olacak bebek pudrası; ellere faydalıdır. El mantarı gibi ayakta da mantar oluşabilir. Aynı sebeplerden dolayı oluşan mantar; ayaklarda daha sık görülür. Nedeni; ayakların devamlı kapalı kalmasıdır.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Bin kalorilik diyet listesi
  1000 Kalorilik Diyet

  Bu diyetle haftada 1 – 1,5 kilo vererek sağlıklı bir şekilde kalori kaybedin. Günde 1000 kalorilik diyet listesini uygulayarak hem fazlalıklarınızdan kurtulur hem de aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Cilt.

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  Gelin diyeti
  Gelinlik Diyeti

  Gelin adayları için hazırlanan gelinlik diyeti sayesinde 10 gün içerisinde bünyenize göre 6 ila 10 kilo vermeniz mümkün. 10 gün vaktiniz yoksa 7 günlük olan gelin diyeti tarifimize bakabilirsiniz.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  Zayıflama içeceği
  Zayıflatan Meyve Suyu Tarifi

  Demet Kutluay her zaman fit ve enerjik olduğunu söylüyor. Bu kadar formda olmasının sebebi ise zayıflatan meyve suyuymuş. Tok tutan meyve suyu sayesinde rahatlıkla kilo verdiğini her şeyden rahatlıkla yediğini dile getirdi. Bizde cilt.net olarak zayıflatan meyve suyu tarifini sizlerle paylaşmak istedik.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Reklamlar
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız