Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Elinize bakın
 • Yazar :
 • Tarih: 8 Nisan 2014
 • Kategori: El Ayak Bakımı, El bakımı
 • EL BAKIMI

  El bakımı, ayak bakımından daha zordur. Devamlı yorulan ve yıpranan el derisi, zamanla dış etkenlerden dolayı yıpranır. Ellerin yıpranmasını önlemek, bir dereceye kadar mümkündür. Yaşlılıkla birlikte beliren deri incelmesinin önüne geçilemez. Genç bayanlar ellerinin bakımı ile daha ilgilidir. Ellerine değişik ojeler ve süslemeler uygulayarak, daha güzel olmaya çalışırlar. Eller insanların aynasıdır. Bütün yıpranmışlık ve yaşanmışlıklar adeta ellerde toplanır.

   

  El bakımı yapmak için; nemlendirici kremlerden faydalanılır. Eller devamlı su ile etkileşimde oldukları için, nemlendirilmesi gerekir. Ellerin ve cildin tek düşmanı kuruluktur. Kuru bırakılmış eller, kırışmaya ve bakımsızlığa mahkum kalır.

   

  El Bakımı İçin Yapabilecekleriniz

  1- El bakımında en önemli unsur doğal bakımlardan faydalanmaktır. En kolay yol olarak; ellerinizi limon suyu ile yıkayabilirsiniz. Bir dilim limon ile ellerinizi ovarsanız; anında yumuşak ellere kavuşursunuz. Ellerinin siyahlığından şikayet eden bayanlara, limon uygulaması çok iyi gelir. Eller anında beyazlaşır.

   

  2- El bakım yöntemlerinden biri de ellere peeling yapmaktır. Eller peeling ile canlanır ve beyazlaşır. Su ve tuz eller için çok iyi bir peelingtir. Su ve tuz karışımı ile eller ovularak yıkanır. Elinizde açık yaranız varsa, veya tırnaklarınızın kenarları kalkıksa; tuz su karışımını uygulamamalısınız. Tuz ellerinizdeki yaralara ve açık derilere iyi gelmez. Yanma ve batma hissedebilirsiniz.

   

  3- Ellerin bakımına önem veren bayanlar; bulaşık yıkama işlemlerini eldiven ile yapmalıdır. Eldiven sıcak suya ve deterjana karşı elleri korur. Ellerinde egzama olan bayanlar mutlaka eldiven yardımı ile bulaşık yıkamalıdır. Egzamalı deri deterjan gibi kimyasalları sevmez. Egzamanız geniş bölgelere yayılabilir.

   

  4- El bakımında önem verilen bir diğer hususta günlük bakımdır. Her işten sonra eller mutlaka yıkanmalıdır. Eller ile dokunduğunuz onlarca eşya üzerinde birçok mikrop bulunur. Ellerin temizliği sağlanmazsa; mikroplar tırnak arasından ağza taşınır. Bazı mikrobik hastalıkların sebebi; tırnak aralarında biriken mikroplardır.

   

  5- Tırnak uzunluğu gerektiğinden daha fazla olmamalıdır. Tırnak arasında biriken kirler; her yere geçer. Yediğiniz yemeğe kadar geçen mikroplar; sizi aşırı derecede hasta etmeye yeter. Bazı insanlar hemen hasta olduklarından yakınırlar. Sebebi ellerinizle taşınan mikroplar olabilir. Beslenmenin yanında tırnak bakımı da çok önemlidir.

   

  6- Temiz tırnaklar canlı ve beyazdır. Nefes alan ve bakımlı tırnaklar her şekilde kendini belli eder. Tırnaklar daha serttir ve kırılgan değildir. El bakımı yaparken; istediğiniz sağlıklı görünümü de düşünerek; bakımlarınıza uzun süre devam etmelisiniz. Devamlı yapılan el bakımı, size güzel tırnaklar ve bakımlı eller olarak geri döner.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  1. rıfatoğlu nakliyat diyor ki:

   teşekkürler

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  Gelin diyeti
  Gelinlik Diyeti

  Gelin adayları için hazırlanan gelinlik diyeti sayesinde 10 gün içerisinde bünyenize göre 6 ila 10 kilo vermeniz mümkün. 10 gün vaktiniz yoksa 7 günlük olan gelin diyeti tarifimize bakabilirsiniz.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  Zayıflama içeceği
  Zayıflatan Meyve Suyu Tarifi

  Demet Kutluay her zaman fit ve enerjik olduğunu söylüyor. Bu kadar formda olmasının sebebi ise zayıflatan meyve suyuymuş. Tok tutan meyve suyu sayesinde rahatlıkla kilo verdiğini her şeyden rahatlıkla yediğini dile getirdi. Bizde cilt.net olarak zayıflatan meyve suyu tarifini sizlerle paylaşmak istedik.

  Fazla yağlardan kurtulmak için uygulanan Selahattin dönmez diyeti
  Selahattin Dönmez Diyeti

  Selahattin Dönmez diyeti ile hızlı bir şekilde kilo verin. Fazlalık yağlarınızdan kısa zamanda kurtulmak için uygulayacağınız diyet programı ile kısa zamanda istediğiniz ölçülere sahip olacaksınız. Aktarlar uzmanı Selahattin Dönmez diyeti cilt.net’te sizler için.

  Çikolatalı diyet tarifi
  Çikolata Diyeti

  Çikolata diyeti ile hem keyifli bir diyet uygulayacak hem de ideal kilonuza kavuşacaksınız. Çikolatadan vazgeçemeyenlerin kurtarıcısı olacak çikolata diyeti 1 ayda 5-6 kilo vermenizi sağlayacak.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Reklamlar
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız