Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
Elinize bakın
 • Yazar :
 • Tarih: 8 Nisan 2014
 • Kategori : El Ayak Bakımı, El bakımı
 • EL BAKIMI

  El bakımı, ayak bakımından daha zordur. Devamlı yorulan ve yıpranan el derisi, zamanla dış etkenlerden dolayı yıpranır. Ellerin yıpranmasını önlemek, bir dereceye kadar mümkündür. Yaşlılıkla birlikte beliren deri incelmesinin önüne geçilemez. Genç bayanlar ellerinin bakımı ile daha ilgilidir. Ellerine değişik ojeler ve süslemeler uygulayarak, daha güzel olmaya çalışırlar. Eller insanların aynasıdır. Bütün yıpranmışlık ve yaşanmışlıklar adeta ellerde toplanır.

   

  El bakımı yapmak için; nemlendirici kremlerden faydalanılır. Eller devamlı su ile etkileşimde oldukları için, nemlendirilmesi gerekir. Ellerin ve cildin tek düşmanı kuruluktur. Kuru bırakılmış eller, kırışmaya ve bakımsızlığa mahkum kalır.

   

  El Bakımı İçin Yapabilecekleriniz

  1- El bakımında en önemli unsur doğal bakımlardan faydalanmaktır. En kolay yol olarak; ellerinizi limon suyu ile yıkayabilirsiniz. Bir dilim limon ile ellerinizi ovarsanız; anında yumuşak ellere kavuşursunuz. Ellerinin siyahlığından şikayet eden bayanlara, limon uygulaması çok iyi gelir. Eller anında beyazlaşır.

   

  2- El bakım yöntemlerinden biri de ellere peeling yapmaktır. Eller peeling ile canlanır ve beyazlaşır. Su ve tuz eller için çok iyi bir peelingtir. Su ve tuz karışımı ile eller ovularak yıkanır. Elinizde açık yaranız varsa, veya tırnaklarınızın kenarları kalkıksa; tuz su karışımını uygulamamalısınız. Tuz ellerinizdeki yaralara ve açık derilere iyi gelmez. Yanma ve batma hissedebilirsiniz.

   

  3- Ellerin bakımına önem veren bayanlar; bulaşık yıkama işlemlerini eldiven ile yapmalıdır. Eldiven sıcak suya ve deterjana karşı elleri korur. Ellerinde egzama olan bayanlar mutlaka eldiven yardımı ile bulaşık yıkamalıdır. Egzamalı deri deterjan gibi kimyasalları sevmez. Egzamanız geniş bölgelere yayılabilir.

   

  4- El bakımında önem verilen bir diğer hususta günlük bakımdır. Her işten sonra eller mutlaka yıkanmalıdır. Eller ile dokunduğunuz onlarca eşya üzerinde birçok mikrop bulunur. Ellerin temizliği sağlanmazsa; mikroplar tırnak arasından ağza taşınır. Bazı mikrobik hastalıkların sebebi; tırnak aralarında biriken mikroplardır.

   

  5- Tırnak uzunluğu gerektiğinden daha fazla olmamalıdır. Tırnak arasında biriken kirler; her yere geçer. Yediğiniz yemeğe kadar geçen mikroplar; sizi aşırı derecede hasta etmeye yeter. Bazı insanlar hemen hasta olduklarından yakınırlar. Sebebi ellerinizle taşınan mikroplar olabilir. Beslenmenin yanında tırnak bakımı da çok önemlidir.

   

  6- Temiz tırnaklar canlı ve beyazdır. Nefes alan ve bakımlı tırnaklar her şekilde kendini belli eder. Tırnaklar daha serttir ve kırılgan değildir. El bakımı yaparken; istediğiniz sağlıklı görünümü de düşünerek; bakımlarınıza uzun süre devam etmelisiniz. Devamlı yapılan el bakımı, size güzel tırnaklar ve bakımlı eller olarak geri döner.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
  1. rıfatoğlu nakliyat diyor ki:

   teşekkürler

  Kalori yakmanın hızlı yolları
  Hızlı Kalori Yakmanın Yolları

  Zayıflamanın en temel kuralı, günlük aldığınız kalori miktarının yaktığınız kalori miktarından daha az olmasıdır. Bu ayarlamayı yapabilmek için bir diyetisyenden yardım almanızda fayda vardır. Diyetisyene gitmeden önce zayıflamak için denemeniz gereken hızlı kalori yakma yolları cilt.net farkıyla sizlerle.

  Mısır püskülü çayı faydaları ve hazırlanışı
  Mısır Püskülü Çayı

  Mısır püskülü çayı doğal çaylar gibi birden fazla probleme iyi gelerek insan vücudunda pozitif etkiler sergiler. Üstelik stresli şehir ve iş hayatı yüzünden sinirlerinize hakim olamıyorsanız mısır püskülü çayı tamda size göre.

  Limonlu çay nasıl yapılır?
  Limonlu Çayın Faydaları

  Limonlu çayın insan vücuduna etkisi metabolizmayı hızlandırıcı özellikte olmasının yanı sıra C vitamini yönünden zengin bir besin kaynağı olmasıdır. Limonlu çayın faydaları ve limonlu çayın hazırlanışını cilt.net olarak sizler için yazdık.

  Çemen otu tozunun faydaları
  Çemen Otu Tozu Nasıl Kullanılır

  Çemen otu doğu çok Akdeniz ülkelerinde yetişen ve enerji kaynağı olarak bilinen bir bitkidir. Çemen otundan elde edilen çemen otu tozu nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir? cilt.net farkıyla sizlerle.

  At kuyruğu otu
  Kırkkilit Otunun Faydaları

  Kırkkilit otunun diğer ismi de at kuyruğu otudur. Şifa kaynağı olarak kullanılan kırk kilit otu aynı zamanda farklı amaçlar içinde kullanılmaktadır. Cilt.net olarak içerden ve dışardan Kırkkilit otunun faydaları ve kullanması sakıncalı kişileri yazdık.

  Yasemin çayı demleme
  Yasemin Çayının Faydaları

  Yasemin bitkisinden elde edilen yasemin çayı Asya’da tropikal iklimin hüküm sürdüğü yerlerde doğal olarak yetişir. Kendine has kokusu ile bilinen yasemin bitkisinden elde edilen yasemin çayının faydaları aşağıdaki gibidir.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız