Cilt Bakımı Ve Güzellik
Saç ekimi sonrası dökülme

Ekilen Saç  Dökülür Mü?

Saç ekimi özellikle erkek tipi saç dökülmesi sorununda en geçerli tedavi olarak görülür. Fakat saç dökülmesi sorunu genetik olarak sürekli yaşanıyor bu açıdan dökülme olup olmayacağını merak ediyorsanız cilt.net olarak yazdığımız makaleye göz atmalısınız.

 

Ekilen Saç  Dökülür Mü?

Saç uzmanları ekilen saçların genel olarak bir daha dökülme sorunu olmadığını ve kalıcı olarak ekim yapıldığını söylüyor. Oldukça zor zamanlardan geçerek ekilen saçların tekrar dökülmesi ve çıkmaması kadar kötü bir duygu olamaz sanırım. Fakat bazı durumlarda kalıcılık pek de mümkün olmuyor. Peki kalıcılığı sağlamak için ne yapılır?

  1. Saç ekilen bölgenin büyüklüğü ve ne kadar saç ekildiği. Mesela az bir bölgeye gereğinden fazla ekim işlemi uygulandı ise saçlar dökülse bile aşırı ekim yapıldığından bu bölgede çok fazla fark edilmez.
  2. Sadece dökülmüş bölgelere saç ekimi uygulanır olası dökülme riski olan bölgelere saç ekimi uygulanmaz veya az uygulanır ise bu bölgede ekim olan yerler kalır fakat ekim olmayan saçlar döküleceğinden yine seyrek bir görünüm ortaya çıkacaktır.
  3. Saç ekimi yaptırırken olası dökülebilecek olan bölgelere de gereğinden fazla ekim yaptırırsanız ileride dökülen kendi saçların yerine ekim yapılan saçlar bu açıkları rahatlıkla kapatır ve saçlarınızda herhangi bir seyrekli oluşmaz.
  4. Saçlar baştan ekim yapılmamış ve zamanla kendi saçlarınız dökülerek seyrek kalmışsa bile tekrar seanslara giderek ekim yaptırabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 16 Kasım 2014 - 10:00:21 Kategori: Saç Bakımı, Saç Ekimi
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

  1. betül diyor ki:

    saç ekimi yaptırdıysanız kullanılan ürünler çok önemlidir.saç ekiminden sonra bile zigavusun kür şampuanınını kullanabilirsiniz..tedavi edicidir..

Etiketler:
Etiketler:, , ,