Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ebru şallı maskesi

Uzun süreçlerdir ünlülerin dünyasında güzelliği ve sportifliği ile dikkat çeken isimlerden biri olan Ebru Şallı, uzun yıllardır aynı fitliğini ve güzelliğini korumasında doğal ürünlerden faydalanmasıyla birlikte sağlığına da dikkat etmesinin büyük etkisi olduğunu söylemiştir.

Bakımlılığı konusunda en çok dikkat çeken kısımlardan birisi de cildinin güzelliğidir. Kendisi parlak, pürüzsüz ve oldukça güzel cilt yapısını yaptığı cilt bakımlarına borçlu olmaktadır. Bu bakımları da zaten kendisinin piyasaya sürdüğü doğal bakım ürünlerine borçludur.

Ebru Şallı’nın 5 farklı cilt maskesi tarifi

1) Gergin bir cilt için maske

Malzemeler :

Bir tatlı kaşığı miktarında bal

Bir adet yumurtanın sarısı

Bir tatlı kaşığı miktarında ılık haldeki süt

Hazırlanışı :

Bir kasenin içerisinde toplanan malzemeler, iyice karıştırıldıktan sonra hem yüz bölgesine hem de boyun bölgesine uygulanmalıdır. Yapılan bu uygulama sonrasında 20 dakika boyunca cilt yapısında tutulan bu tarif, ılık suyla yıkanarak durulanmalıdır.

 

2) Sivilce sorunu için maske

Malzemeler :

Bir çay bardağı miktarında su

Bir tatlı kaşığı miktarında adaçayı otu

Bir tatlı kaşığı miktarında biberiye otu

Hazırlanışı :

Öncelikle su, cezve yardımıyla kaynatılmaya başlanarak ardından eldeki doğal otlar kaynar suyun içerisine atılır. Altı kapatıldıktan sonra demlenmeye bırakılan malzeme, ılıklaştıktan sonra bir makyaj pamuğu yardımıyla sivilce sorunu olan bölgelere yavaşça sürülür. Sürüldükten sonra 30 dakika boyunca cilt üzerinde bekletilen bu maske ardından bol su yardımı ile yıkanmalıdır.

 

3) Siyah noktalar için maske

Malzemeler :

Bir su bardağı miktarında su

Üç yemek kaşığı miktarında yulaf ezmesi

Hazırlanışı :

Yulaf ezmesi malzemesi suda haşlanarak, haşlanma işlemi bittikten sonra bir kabın içerisinde iyice ezilir ve püre haline getirilir. Bu hale gelen malzeme yüze sürülerek 15 dakikalık bir beklemenin ardından bol su ile durulanmalıdır.

4) Nemlendirici etkili maske

Malzemeler :

Bir adet limonun taze sıkılmış suyu

Üç yemek kaşığı miktarında bal

İki yemek kaşığı miktarında gliserin

Hazırlanışı : 

Tüm malzemeler bir kabın içerisine konularak iyice kıvam alana kadar karıştırılmalıdır. Yüze sürülebilecek kıvama gelen malzemeler, bunun ardından nazikçe tüm yüze uygulanarak 15 dakika boyunca beklenir ve ardından ılık su yardımıyla durulanmalıdır.

 

5) Cilt lekeleri için maske

Malzemeler :

On adet miktarında maydanoz dalı

Bir tatlı kaşığı miktarında menekşe yağı

Bir yemek kaşığı miktarında buğday yağı

Bir yemek kaşığı miktarında limon suyu

Hazırlanışı :

İlk olarak maydanoz malzemesi mutfak robotuna konularak sıvı hale getirilir. Ardından bu malzeme bir kabın içerisine boşaltılarak üzerine limon suyu ve hazırlanmış olan diğer doğal yağlar eklenmelidir. Hazır edilen malzeme, 15 dakika boyunca cilt üzerinde bekletilerek vakit dolduktan sonra ılık suyla masaj yapılarak temizlenmesi yeterli olmaktadır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız