Cilt Bakımı Ve Güzellik
Düzleştirici alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Düzleştirici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Düzleştirici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? Saçların sağlığını koruması ve yıpranmaması için bakım yapmanın yanı sıra, saçlara şekil veren alet kullanımında dikkat etmek gerekir. Özellikle ısı ile çalışan saç şekillendiricilersaça büyük zararlar verebilir bunun için şekillendirici alırken dikkat etmeniz gereken bazı ufak detaylar var.

 

Düzleştirici Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

 1. Saçlara zarar vermeyen bir cihaz satın almak istiyorsanız tercih etmeniz gereken düzleştirici seramik yapılı olmalıdır. Seramik kaplamalı düzleştiriciler çabuk soğuyup çabuk ısındıklarından saçlara aşırı zarar vermezler.
 2. Piyasada bulunan farklı markalarda saç düzleştiricilerden cebinize uygun olanı alabilirsiniz. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi metal almak yerine seramik kaplı olanları tercih etmelisiniz.
 3. Seramik kaplı düzleştiriciler saça ısıyı eşit olarak dağıtırlar ve saçların eşit şekilde düzleşmesini sağlarlar. Kısa zamanda düşük ısı ile saçlarınız düzleşmiş olur.
 4. Saçlarınızı sürekli olarak düzleştiriyorsanız saçlarınızın kırılmaması için düzenli olarak haftada 1 kez nemlendirici bakım uygulamalısınız. Bu durum saçlarınızın soluk ve cansız görünmesini önleyecektir.

 

Diğer Saç Düzleştirme Yöntemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Kuaför salonlarında saçlarınızı bir müddet kalıcı şekilde düzleştirmek istiyorsanız bu işlemi uygulamadan önce test yaptırmanızı tavsiye ederiz. Kimyasal açıdan yoğun olan bu düzleştiriciler cildinizde alerjiye yol açabileceğinden küçük bir alanda test etmek en sağlıklısıdır.
 2. Kozmetik olarak saçlarınızı düzleştirmek istiyorsanız bu işlemin saça zarar vermemesi için düzleştirme sonrasında 5 – 6 ay saçlarınıza boya yapmamalısınız.

 

Düzleştirirken Saçlarınızı Koruyun

Saçları düzleştirmeden önce saçlarınıza mutlaka ısıdan koruyucu ürün kullanın. Farklı markalarda bulunan bu ürünlerden elde edip her işlem öncesi saçlarınıza eşit miktarda yayın ve ardından tarayarak 10 dakika bekleyin. Daha sonra düzleştirme işlemine başlayabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 13 Kasım 2014 - 9:00:06 Kategori: Doğal & Kozmetik Ürünler, Saç Bakımı, Saç Şekilleri Ve Yıkama
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. sumeyye diyor ki:

  Ben bir düzleştirici almak istiyorum. Saçlarım kalın telli ve çok zor şekil alıyor ve çok elektrikleniyor sizce hangisini almalıyım

  • Nurhan diyor ki:

   Marka tercihi tamamıyla sizlere kalmıştır, ancak dikkat etmeniz gereken konuları sizlere bu yazımız da belirttik.

Etiketler:
Etiketler:, , ,