Dünya Kadınlarının Güzellik Sırları

DÜNYA KADINLARININ GÜZELLİK SIRLARI

Her kadın güzeldir fakat bazı kadınlar çok bakımlıdır. Dünyanın farklı ülkelerindeki kadınlar güzellik için şahane ve pratik yöntemler kullanarak daha bakımlı hale geliyorlar. Nasıl mı?

Cilt.net olarak sizler için dünya kadınlarının güzellik sırlarını araştırdık.

Hintli Kadınlarının Güzellik Sırrı

Saçlarınızın sizde bakımlı, uzun ve parlak görünmesini istiyorsanız Hintli kadınların saçları için kullandığı Hindistan cevizi yağını deneyin. Banyodan sonra saçlarına krem olarak Hindistan cevizi yağı süren Hintli kadınlar saçlarının bu sayede güçlü ve bakımlı olduğunu söylüyorlar. Hindistan cevizi yağı aynı zamanda saç köklerini besleyen ve kuvvetlendiren etkiye de sahip.

 

İspanya Kadınlarının Güzellik Sırrı

İspanyada yaşayan kadınlar gözlerinin etrafında oluşan mor halkalar için patates dilimlerini ince ince kıyıp 5 dakika koyuyorlarmış. Patates dilimleri koyu halkalar için çok etkili ve pratik bir yöntem.

Dominik Cumhuriyeti Kadınlarının Güzellik Sırrı

Bu ülkede yaşayan kadınlar ise soluk ve mat saçlarına bildiğiniz içme sodasını kullanıyorlar. Duşta saçlarını en son kremle yıkadıktan sonra durulama suyu olarak soda ile saçlarını yıkıyorlar. Saçlarının parlama ve canlı görünme sebebi soda ile durulamakmış.

Avustralya Kadınlarının Güzellik Sırrı

Avustralyalı kadınların sırrı papaya da gizli. Papaya merhemleri ile her türlü güzellik sorunlarına çare buluyorlar. Papaya merhemi, kesiklere, kurumuş dudaklara, kan toplamasına, cilt yanıklarına, tahrişlere ve egzama rahatsızlıklarına birebirmiş. Türkiye’de bulunmayan papaya merhemlerine ancak yabancı internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Şili Kadınlarının Güzellik Sırrı

Şili kadınları güzelleşmek için un ve siyah üzümü kullanıyorlar. 2 çorba kaşığı unun içine ezilmiş biraz siyah üzüm ilave edip ciltlerine sürüyorlar. 10 dakika ciltte maske bekledikten sonra durulayıp krem sürüyorlar. Bu maske sayesinde ciltlerinin genç ve enerjik olduğunu söylüyorlar.

Japon Kadınlarının Güzellik Sırrı

Beyaz kamelya çiçeğinden elde edilen kamelya yağını ciltlerine tırnaklarına ve saçlarına uyguluyorlarmış. Japonların kullandığı kamelya yağı cilt çatlaklarına ve cilt yanıklarına da çok etkiliymiş.

Fransız Kadınlarının Güzellik Sırrı

Fransız kadınlarının bakım sırrı ellerine uyguladıkları limonda. Limonu sıcak suya sıkıp ellerini bu suda bekletiyorlar. Hem ellerinin rengi açılıyor hem de tırnaklarındaki sarı görünüm azalıyormuş. Fransız kadınlar manikürlerini kendileri yapıyormuş.

 

 

İtalyan Kadınların Güzellik Sırrı

İtalyan kadınlarının parlak ve koyu saçları dillere destan. Saçlarına zeytinyağı ve yoğurt karışımı uygulayan İtalyanlar saçlarının bu maske sayesinde güçlü olduğunu düşünüyorlar. 1 çay kaşığı zeytinyağı ile 1 kahve fincanı yoğurt karışımı saçlara uygulanıp 5 – 10 dakika saçta bekletilip yıkanıyor. Bu kadar.

 

 

Dünya kadınları da kozmetik sektörüne çok fazla para harcamaktan yana değil. Görüldüğü gibi tüm kadınlar dünyanın neresinde olursa olsun doğal ve bitkisel bakımları tercih ediyor. Bitkisel güzellik sırları hem ekonomik hem sağlıklı hemde pratik.

 


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.