Cilt Bakımı Ve Güzellik
Ruj sürme teknikleri

Dudak Makyajı Nasıl Yapılır

Makyajın son aşaması olan dudak makyajı ten ve saç rengi yanı sıra kıyafete de uygun bir renkte seçilmelidir. Tamamlayıcı olması nedeniyle uygun renk seçimi önemli olan dudak makyajında uyumsuz tonlar kullanıldığında güzelliğinizi arka plana atabilirsiniz. Dudak makyajı nasıl yapılır ve dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir cilt.net ekibi olarak uzman görüşlerle birlikte sizlere aktarıyoruz.

 

Dudak kalemi ile dudağınızı çevreleyerek düzgün bir hat ortaya çıkarın. Bu sayede dudaklarınızın daha net bir şekli olacaktır. Dudak kalemi ile gerekli gördüğünüzde abartmadan dudaklarınızı daha dolgun ve ince gösterebilirsiniz. Düzgün bir dudak çerçevesi çizmek için dudak kaleminizin ucu açık ve sivri olmalıdır.

 

Ruj Nasıl Sürülür

Dudak çerçevesi çektikten sonra ruj sürme işlemine geçilebilir. İnce dudaklara sahip olanlar dolgunluk veren rujları kullanarak daha kalın bir dudak görünümü ortaya koyabilirler. Üst dudağın aşırı kalınlaştırılması oldukça riskli bir harekettir ve hoş bir görüntü ortaya koymamaktadır. Ruj sürerken fırça kullanımı rujun dudaklara daha iyi yedirilmesi ve yayılmasını kolaylaştırır.

 

Fırçanıza az miktarda ruj alıp dudaklarınıza yedirerek sürün. Ruj sürerken dudaklarınızı hafif şekilde aralamalısınız. Kapalı dudaklara sürülen ruj, yarım şekilde sürülecektir. Çerçeveyle çizdiğiniz dudaklarınızın iç kısmını rujunuzla güzel bir şekilde doldurun.

 

Dudak parlatıcılar dudaklarınıza parlaklık ve canlılık katar. Tek başına veya ruj üzerine sürülerek kullanılabilir. Dudak parlatıcıları tek başlarına kullanıldıklarında daha ilgi çekici ve şık bir görünüm ortaya koyarlar.

 

Dudak Makyajı Tavsiyeleri

  • Dudaklarınız kalınsa ve ince görünmesini istiyorsanız dudak kalemini daha ince sürüp dudaklarınızı daha ince gösterebilirsiniz.
  • Dudaklarınız inceyse ve kalın görünmesini istiyorsanız dudak kalemini biraz daha dışardan çekin ve dudaklarınızı daha dolgun gösterin.
  • Dudaklarınızda kullanacağınız rujun rengiyle uyumlu bir dudak kalemi kullanmalısınız. Rujunuzla zıt renkte dudak kalemi kullanmak kötü bir görüntü ortaya koyacaktır.

 

Yazar: Tarih: 1 Kasım 2015 - 2:40:19 Kategori: Makyaj, Makyaj Teknikleri, Manşet
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , , , ,