Dudak Dolgusu Sonrası Sorunlar

DUDAK DOLGUSU SONRASI SORUNLAR

Dudak dolgusu ilk yapıldığı andan itibaren gözünüze tuhaf gelebilir. Bunun nedeni dudak içine enjekte edilen dolgunun kendi dudağınızla bütünleşmeye çalışmasıdır. Dudak dolgusu sonrası oluşan şişlik, ödem ve renk değişimi sorunları ve çözümleri Cilt.net farkıyla sizlerle.

Dudak Dolgusu Sonrası Sorunlar ve Tedavileri

Kısa süre içinde gerçekleştirilen dudak dolgusu işlemi yaklaşık olarak 10 dakika sürer ve sonra daha hacimli bir dudak görüntüsüne kavuşursunuz. Bu denli hızlı gerçekleşen bir işlemin birkaç yan etkisi bulunmaktadır. Bunların başında da dudakta meydana gelen şişlikler gelir.

Dudak Dolgusu Sonrası Şişlik

Dudak dolgusundan sonra oluşan şişliklerin tedavisinde doktorlar genellikle hiçbir şey yapmadan beklenildiği takdirde şişliklerin %70 oranında kendi kendine düzeleceğinin bilgisini verirler.

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem

Dudak dolgusu işlemlerinden sonra görülen bir diğer sorunda ödemlerdir. Ödem dudağın sadece belli bir bölgesinde görülür. Elle nazik şekilde masaj yapılması önerilmektedir. Ödem için önerilen tedavi şeklini doktorunuza danışarak uygulamanızda fayda vardır.

Dudak Dolgusu Sonrası Dudaklardaki Renk Değişimi

Dudak dolgusundan sonra dudaklarınızda geçici bir renk değişikliği yaşanabilir. Çürümüş bir görüntüye bürünebilen dudaklarda bu görüntünün nedeni dudağa batırılan iğnedir. Dudağa dolgu uygulanırken az miktar kanayabilir ve kanama durumu dudağın çürümüş bir görüntüye bürünmesine neden olur. Bu gibi durumlarda hiçbir şey yapılmadan bir hafta sürenin geçmesi beklenmelidir. Dudağınızda beklenmedik başka olumsuz etkiler gördüğünüzde bir haftayı beklemeden doktorunuzun kapısını çalabilirsiniz.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.