Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Dudak dolgunlaştırma yöntemleri
 • Yazar :
 • Tarih: 23 Mayıs 2013
 • Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
 • DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA ÖNERİLERİ

  Dudak Dolgusu; Dudaklarının daha biçimli gözükmesini isteyen bayanlar; kalın ve dolgun dudaklara ilgi duyarlar. Bunun neticesinde; çeşitli öneriler ile dudaklarını dolgunlaştırırlar. Dudaklar iki şekilde dolgunlaşır; birincisi yapacağınız makyajda ruj kullanımı ve ikincisi doğal yollarla dudağı dolgunlaştırmak. Sizler için 2 yöntemi de nasıl yapacağınızı açıkladık.

   

  Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Ve Makyaj

  • Dudakların daha dolgun gözükmesi için öncelikle sürülecek rujun rengine dikkat edilmelidir.
  • Açık renkli rujlar dudakları daha kalın gösterir.
  • Koyu renk rujlar ise; dudakları daha ince gösterir.
  • Ten rengine uygun bir ruj belirlendikten sonra; ruj sürme işlemine geçilir.
  • Ruj açık renk tercih edildikten sonra; dudaklara uygulanır.
  • Ruj sürüldükten sonra üzerine pudra sürülmelidir. Pudra tabaka şeklinde değil; ince bir şekilde sürülmelidir.

  Ruj sürdükten sonra; ruj rengine yakın bir dudak kalemi ile, dudaklar daha belirgin hale getirilir. Özellikle de üst dudak inceliğinden daha çok şikayet eden bayanlar; ruj kalemini üst dudak çevresine dikkatli bir şekilde uygulamalıdır. Üst dudaklara çekilen çerçeve; biraz dudak çevresinin dışından sürülmelidir. Bu şekilde dudaklar olduğundan daha dolgun gözükür.

   

  Dudakların dolgun gözükmesi için; yapılacak makyaj hilelerinden biri; sadece dudak kalemi kullanmaktır. Dudak kalemi ile, dudakları boyamak daha kalın ve dolgun görüntü yaratır. Dudak son derece mat ve dolgun durur.

   

  Rujdan sonra dudaklara parlatıcı sürmekte, bu yollardan biridir. Parlatıcı açık renk ve şeffaf olmalıdır. Açık renklerin dudağı daha dolgun gösterdiğini söylemiştik. Bundan yola çıkarak; dudak parlatıcısının bu soruna iyi geldiğini söyleyebiliriz.

   

  Ruj ardından sürülen dudak kalemi işleminden sonra; dudağın üst tarafında bulunan çukur bölgeye; bir aydınlatıcı yardımı ile kontör uygulayabilirsiniz. Bu kısmın açık olması dudağın daha fazla belirgin olmasını sağlar. Dudak çevresi aydınlık olursa; dudağın görünümü ortaya çıkar. Dudak makyajının sırrı; çevresinin diğer yerlere göre bir ton açık olmasıdır.

   

  Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

  1- Dudaklarının dolgunlaşmasını isteyen bayanlar; diş fırçası ile dudaklarını bastırmadan fırçalayabilirler. Fırçalama işlemi ile birlikte kan hızlı bir şekilde dolaşmaya başlar. Dudaklar 1 dakika içerisinde dolgunlaşır. Her gün yaptığınız takdirde; kısa vadede dolgun dudaklara kavuşursunuz.

   

  2- Dolgun dudaklar için kalem egzersizi uygulayabilirsiniz. Kalemi dudak arasına yerleştirdikten sonra; dudakla kalemi oynatmanız gerekir. Düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde; dudaklar dolgunlaşır. Bu dudak hareketi kan dolaşımını hızlandırır. Kullanılacak kalem tırtıklı ve çıkıntılı olmamalıdır.

   

  3- Çok ince dudaklara sahip olan bayanlar bile; bu egzersiz ve önerilere dikkat ettiği sürece; kısa bir zaman sonunda dolgun dudaklara kavuşur. Dolgun dudak için botox yaptıran bayanların; dudakları hiç doğal değildir. Önemli olan doğal yollardan dolgunlaşma sağlamaktır.

   

  Ayrıca Evinizde doğal bir ruj yapmak isterseniz : Evde Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj tarifi  yazımıza bakabilirsiniz.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Hamilelik döneminde beslenirken bunlara dikkat
  Hamilelikte Nasıl Beslenmeli

  Hamilelik kadınlar için özel bir dönemin başladığı evredir. Bu süre içinde normal beslenme koşullarından farklı olarak yeme düzeni de özel olmalıdır. Hamileler nasıl beslenmeli? ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

  Bin kalorilik diyet listesi
  1000 Kalorilik Diyet

  Bu diyetle haftada 1 – 1,5 kilo vererek sağlıklı bir şekilde kalori kaybedin. Günde 1000 kalorilik diyet listesini uygulayarak hem fazlalıklarınızdan kurtulur hem de aç kalmadan zayıflayabilirsiniz. Cilt.

  Vitaminlerin bulunduğu gıdalar
  Günlük Alınması Gereken Vitaminler

  Cildin sağlıklı ve güzel görünmesi için günlük alınması gereken vitaminler bulunur. Peki bu vitaminler nelerdir? Cilt.net olarak gün içinde almanız gereken vitaminleri ayrıntıları ile yazdık.

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  Gelin diyeti
  Gelinlik Diyeti

  Gelin adayları için hazırlanan gelinlik diyeti sayesinde 10 gün içerisinde bünyenize göre 6 ila 10 kilo vermeniz mümkün. 10 gün vaktiniz yoksa 7 günlük olan gelin diyeti tarifimize bakabilirsiniz.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Reklamlar
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız