Cilt Bakımı Ve Güzellik

Dudak dolgunlaştırma yöntemleri
 • Yazar :
 • Tarih: 23 Mayıs 2013
 • Kategori : Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
 • DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA ÖNERİLERİ

  Dudak Dolgusu; Dudaklarının daha biçimli gözükmesini isteyen bayanlar; kalın ve dolgun dudaklara ilgi duyarlar. Bunun neticesinde; çeşitli öneriler ile dudaklarını dolgunlaştırırlar. Dudaklar iki şekilde dolgunlaşır; birincisi yapacağınız makyajda ruj kullanımı ve ikincisi doğal yollarla dudağı dolgunlaştırmak. Sizler için 2 yöntemi de nasıl yapacağınızı açıkladık.

   

  Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Ve Makyaj

  • Dudakların daha dolgun gözükmesi için öncelikle sürülecek rujun rengine dikkat edilmelidir.
  • Açık renkli rujlar dudakları daha kalın gösterir.
  • Koyu renk rujlar ise; dudakları daha ince gösterir.
  • Ten rengine uygun bir ruj belirlendikten sonra; ruj sürme işlemine geçilir.
  • Ruj açık renk tercih edildikten sonra; dudaklara uygulanır.
  • Ruj sürüldükten sonra üzerine pudra sürülmelidir. Pudra tabaka şeklinde değil; ince bir şekilde sürülmelidir.

  Ruj sürdükten sonra; ruj rengine yakın bir dudak kalemi ile, dudaklar daha belirgin hale getirilir. Özellikle de üst dudak inceliğinden daha çok şikayet eden bayanlar; ruj kalemini üst dudak çevresine dikkatli bir şekilde uygulamalıdır. Üst dudaklara çekilen çerçeve; biraz dudak çevresinin dışından sürülmelidir. Bu şekilde dudaklar olduğundan daha dolgun gözükür.

   

  Dudakların dolgun gözükmesi için; yapılacak makyaj hilelerinden biri; sadece dudak kalemi kullanmaktır. Dudak kalemi ile, dudakları boyamak daha kalın ve dolgun görüntü yaratır. Dudak son derece mat ve dolgun durur.

   

  Rujdan sonra dudaklara parlatıcı sürmekte, bu yollardan biridir. Parlatıcı açık renk ve şeffaf olmalıdır. Açık renklerin dudağı daha dolgun gösterdiğini söylemiştik. Bundan yola çıkarak; dudak parlatıcısının bu soruna iyi geldiğini söyleyebiliriz.

   

  Ruj ardından sürülen dudak kalemi işleminden sonra; dudağın üst tarafında bulunan çukur bölgeye; bir aydınlatıcı yardımı ile kontör uygulayabilirsiniz. Bu kısmın açık olması dudağın daha fazla belirgin olmasını sağlar. Dudak çevresi aydınlık olursa; dudağın görünümü ortaya çıkar. Dudak makyajının sırrı; çevresinin diğer yerlere göre bir ton açık olmasıdır.

   

  Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

  1- Dudaklarının dolgunlaşmasını isteyen bayanlar; diş fırçası ile dudaklarını bastırmadan fırçalayabilirler. Fırçalama işlemi ile birlikte kan hızlı bir şekilde dolaşmaya başlar. Dudaklar 1 dakika içerisinde dolgunlaşır. Her gün yaptığınız takdirde; kısa vadede dolgun dudaklara kavuşursunuz.

   

  2- Dolgun dudaklar için kalem egzersizi uygulayabilirsiniz. Kalemi dudak arasına yerleştirdikten sonra; dudakla kalemi oynatmanız gerekir. Düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde; dudaklar dolgunlaşır. Bu dudak hareketi kan dolaşımını hızlandırır. Kullanılacak kalem tırtıklı ve çıkıntılı olmamalıdır.

   

  3- Çok ince dudaklara sahip olan bayanlar bile; bu egzersiz ve önerilere dikkat ettiği sürece; kısa bir zaman sonunda dolgun dudaklara kavuşur. Dolgun dudak için botox yaptıran bayanların; dudakları hiç doğal değildir. Önemli olan doğal yollardan dolgunlaşma sağlamaktır.

   

  Ayrıca Evinizde doğal bir ruj yapmak isterseniz : Evde Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj tarifi  yazımıza bakabilirsiniz.

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  Adet düzensizliklerine soğan kürü
  İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürü

  İbrahim Saraçoğlu’nun önermiş olduğu soğan kürü kadınlarda adet düzensizliklerine, çikolata kistine, miyom, menopoz dönemi şikayetlerine ve yumurtalıklarda oluşan kistlere çare olmaktadır. Soğan kürü uygulanırken önerilen kullanım koşullarına bağlı kalınmalıdır.

  Tilaks çayı
  Tilaks Bitki Çayı

  Tilaks bitki çayı doğru ve aşırı tüketilmediğinde sağlıklı ve içimi güzel bir içecektir. Aktarlarda satılan tilaks bitki çayı içerisinde 20 poşet çay bulunur, Sindirim sisteminden metobolizmanın hızlı çalışmasına kadar birçok faydası bulunur. Cilt net olarak tilaks bitki çayı faydaları, zararları ve içeriğinde neler olduğunu araştırıp yazdık.

  Zayıflatan 10 besin
  Zayıflatan Besinler

  Aşırı kilolar ve şişmanlık her bireyin korkulu rüyalarından. Aşırı kilolardan kurtulmak için size vereceğimiz 10 farklı besinle sizde her birey gibi yiyerek zayıflayabilirsiniz. Yedikçe zayıflatan besinleri cilt.net sizler için yazıyor.

  Diyet yaparken yenmemesi gerekenler
  Diyet Bozan Besinler

  Diyet yaparken mutlaka yemeniz ve yememeniz gereken besinler vardır. Diyet bozan besinleri diyet sırasında tüketirseniz diyetinizden bir fayda sağlamamanız çok normaldir. Diyet yaparken azıcık kaçamak yapsam bir şey olmaz dediğimiz besinler diyet bozma konusunda uzman besinlerdir.

  2 günde 2 kilo aldıran diyet
  Kilo Alma Diyeti

  Kilo almak isteyenler en az kilo vermek isteyen kişiler kadar çoktur ve bunu önemli bir psikolojik sorun haline getirmişlerdir. Kilo almak diyeti sayesinde sizde istediğiniz kadar kilo alacak ve amaçladığınız kiloya rahatlıkla ulaşacaksınız. Kilo almak isteyenlerin yapması gereken 2 günlük kilo alma diyeti programını cilt.

  Dondurma nasıl zayıflatır
  Dondurma Diyeti

  Yıllardır bilinen dondurmanın kilo aldırdığı yargısı artık son buldu. Yaza formda ve zayıf girmek istiyorsanız yolunuz dondurma yemekten geçiyor. Beslenme ve diyet uzmanları kilolarından canı sıkılanlar için dondurma diyeti tariflerini çocuklarına da yaz boyunca meyve suyu yerine yine sağlıklı olan dondurma tercih etmelerini söylüyor.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  İp Ucu
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız