Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dudak Dolgunlaştırma Önerileri

Dudakları ince olan ve dolgun görünmesini isteyen bayanlar, çeşitli makyaj ve bitkisel yöntemlerle dudaklarını dolgunlaştırabilir yada dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştıran Makyaj

  • Dudak dolgunlaştıran makyaj için dudaklarda kullanılacak ruj rengi oldukça önemlidir.
  • Dudaklara açık renkli ruj uygulamak daha kalın bir görünüm sağlar.
  • Koyu renkli rujların tercih edilmesi, dudakların daha ince görünmesini sağlayacaktır.
  • Ruj sürdükten sonra üzerine ince bir şekilde pudra uygulamak gerekir.

Ruj uygulandıktan sonra ruj rengine yakın bir dudak kalemi ile dudaklar daha belirgin bir hale getirilir. Ruj kalemi uygulaması üst dudakların kalın gösterilmesinde oldukça etkilidir. Dudakların daha dolgun görünmesi için uygulanabilecek makyaj tekniklerinden biri ruj yerine sadece dudak kalemi uygulamaktır.

Dudak kalemi ile dudakları boyamak daha dolgun bir görünüm yaratacaktır. Bu şekilde dudaklar daha mat ve dolgun bir görünüme kavuşur. Ruj sonrasında dudaklara parlatıcı sürmek bir diğer dolgun gösteren makyaj hilesinden biridir. Açık renkli ve şeffaf dudak parlatıcısı, dudaklarınızı daha dolgun gösterecektir.

Ruj ardından sürülen dudak kalemi işleminden sonra; dudağın üst tarafında bulunan çukur bölgeye; bir aydınlatıcı yardımı ile kontör uygulayabilirsiniz. Bu kısmın açık olması dudağın daha fazla belirgin olmasını sağlar. Dudak çevresi aydınlık olursa; dudağın görünümü ortaya çıkar. Dudak makyajının sırrı; çevresinin diğer yerlere göre bir ton açık olmasıdır.

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dudakların temiz bir diş fırçası ile fazla bastırılmadan fırçalanması dudakları daha kalın hale getirecektir. Fırçalama işlemi sırasında kan dolaşımı hızlanacak ve dudaklar dolgun hale gelecektir. Her gün bu şekilde dudaklarınızı fırçaladığınızda kısa süreli de olsa dolgun dudaklara kavuşursunuz.

Kalemi dudak arasına yerleştirdikten sonra; dudakla kalemi oynatmanız gerekir. Düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde; dudaklar dolgunlaşır. Bu dudak hareketi kan dolaşımını hızlandırır. Kullanılacak kalem tırtıklı ve çıkıntılı olmamalıdır.

Dolgun dudaklara sahip olmak için nane yağını kullanabilirsiniz. Dudaklara uygulandığında yanma hissi oluşturan nane yağı anlık olarak dudaklarınızı şişirecek ve daha dolgun görünmelerini sağlayacaktır. Bal ve zeytinyağını karışıtırıp gece yatmadan önce dudaklarınıza sürmeniz halinde sabah kalktığınızda dudaklarınız daha dolgun görünecektir.


Yorumlar
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.