Cilt Bakımı Ve Güzellik

Sponsorlu Bağlantılar
Dudak dolgunlaştırma yöntemleri
 • Yazar :
 • Tarih: 23 Mayıs 2013
 • Kategori : Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
 • DUDAK DOLGUNLAŞTIRMA ÖNERİLERİ

  Dudak Dolgusu; Dudaklarının daha biçimli gözükmesini isteyen bayanlar; kalın ve dolgun dudaklara ilgi duyarlar. Bunun neticesinde; çeşitli öneriler ile dudaklarını dolgunlaştırırlar. Dudaklar iki şekilde dolgunlaşır; birincisi yapacağınız makyajda ruj kullanımı ve ikincisi doğal yollarla dudağı dolgunlaştırmak. Sizler için 2 yöntemi de nasıl yapacağınızı açıkladık.

   

  Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj Ve Makyaj

  • Dudakların daha dolgun gözükmesi için öncelikle sürülecek rujun rengine dikkat edilmelidir.
  • Açık renkli rujlar dudakları daha kalın gösterir.
  • Koyu renk rujlar ise; dudakları daha ince gösterir.
  • Ten rengine uygun bir ruj belirlendikten sonra; ruj sürme işlemine geçilir.
  • Ruj açık renk tercih edildikten sonra; dudaklara uygulanır.
  • Ruj sürüldükten sonra üzerine pudra sürülmelidir. Pudra tabaka şeklinde değil; ince bir şekilde sürülmelidir.

  Ruj sürdükten sonra; ruj rengine yakın bir dudak kalemi ile, dudaklar daha belirgin hale getirilir. Özellikle de üst dudak inceliğinden daha çok şikayet eden bayanlar; ruj kalemini üst dudak çevresine dikkatli bir şekilde uygulamalıdır. Üst dudaklara çekilen çerçeve; biraz dudak çevresinin dışından sürülmelidir. Bu şekilde dudaklar olduğundan daha dolgun gözükür.

   

  Dudakların dolgun gözükmesi için; yapılacak makyaj hilelerinden biri; sadece dudak kalemi kullanmaktır. Dudak kalemi ile, dudakları boyamak daha kalın ve dolgun görüntü yaratır. Dudak son derece mat ve dolgun durur.

   

  Rujdan sonra dudaklara parlatıcı sürmekte, bu yollardan biridir. Parlatıcı açık renk ve şeffaf olmalıdır. Açık renklerin dudağı daha dolgun gösterdiğini söylemiştik. Bundan yola çıkarak; dudak parlatıcısının bu soruna iyi geldiğini söyleyebiliriz.

   

  Ruj ardından sürülen dudak kalemi işleminden sonra; dudağın üst tarafında bulunan çukur bölgeye; bir aydınlatıcı yardımı ile kontör uygulayabilirsiniz. Bu kısmın açık olması dudağın daha fazla belirgin olmasını sağlar. Dudak çevresi aydınlık olursa; dudağın görünümü ortaya çıkar. Dudak makyajının sırrı; çevresinin diğer yerlere göre bir ton açık olmasıdır.

   

  Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

  1- Dudaklarının dolgunlaşmasını isteyen bayanlar; diş fırçası ile dudaklarını bastırmadan fırçalayabilirler. Fırçalama işlemi ile birlikte kan hızlı bir şekilde dolaşmaya başlar. Dudaklar 1 dakika içerisinde dolgunlaşır. Her gün yaptığınız takdirde; kısa vadede dolgun dudaklara kavuşursunuz.

   

  2- Dolgun dudaklar için kalem egzersizi uygulayabilirsiniz. Kalemi dudak arasına yerleştirdikten sonra; dudakla kalemi oynatmanız gerekir. Düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde; dudaklar dolgunlaşır. Bu dudak hareketi kan dolaşımını hızlandırır. Kullanılacak kalem tırtıklı ve çıkıntılı olmamalıdır.

   

  3- Çok ince dudaklara sahip olan bayanlar bile; bu egzersiz ve önerilere dikkat ettiği sürece; kısa bir zaman sonunda dolgun dudaklara kavuşur. Dolgun dudak için botox yaptıran bayanların; dudakları hiç doğal değildir. Önemli olan doğal yollardan dolgunlaşma sağlamaktır.

   

  Ayrıca Evinizde doğal bir ruj yapmak isterseniz : Evde Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj tarifi  yazımıza bakabilirsiniz.

   

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yorum Yaz:

  Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

  Kilo vermeyi engelleyen faktörler
  Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

  Birçok insan, gerek estetik kaygılardan dolayı gerekse sağlık için kilo vermeyi hedeflemiş durumdadır. Fakat kilo vermek o kadar da kolay başarılabilen bir şey değildir. Çünkü kilo vermeyi engelleyen birçok faktör vardır. Sizler için kilo vermeyi engelleyen faktörleri derledik.

  Kalori yakmanın hızlı yolları
  Hızlı Kalori Yakmanın Yolları

  Zayıflamanın en temel kuralı, günlük aldığınız kalori miktarının yaktığınız kalori miktarından daha az olmasıdır. Bu ayarlamayı yapabilmek için bir diyetisyenden yardım almanızda fayda vardır. Diyetisyene gitmeden önce zayıflamak için denemeniz gereken hızlı kalori yakma yolları cilt.net farkıyla sizlerle.

  Mısır püskülü çayı faydaları ve hazırlanışı
  Mısır Püskülü Çayı

  Mısır püskülü çayı doğal çaylar gibi birden fazla probleme iyi gelerek insan vücudunda pozitif etkiler sergiler. Üstelik stresli şehir ve iş hayatı yüzünden sinirlerinize hakim olamıyorsanız mısır püskülü çayı tamda size göre.

  Sıcak su kilo verdirirmi
  Sıcak Su Zayıflatırmı?

  Zayıflamak istiyorum diyorsanız sıcak su içmeyi alışkanlık haline getirmek zorundasınız. Çünkü soğuk su iştahınızın açılmasını sağlarken sıcak su tam tersi etki yapıp iştahın kapanmasını sağlıyor. Cilt.net olarak su içerek zayıflamak isteyenlere özel sıcak su zayıflatır mı? Konusunu ele aldık.

  Limonlu çay nasıl yapılır?
  Limonlu Çayın Faydaları

  Limonlu çayın insan vücuduna etkisi metabolizmayı hızlandırıcı özellikte olmasının yanı sıra C vitamini yönünden zengin bir besin kaynağı olmasıdır. Limonlu çayın faydaları ve limonlu çayın hazırlanışını cilt.net olarak sizler için yazdık.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız