Cilt Bakımı Ve Güzellik
Dudak dolgunlaştırıcı bitkiler nelerdir?

Dudak Dolgunlaştırıcı Bitkiler

Dudaklarınızı dolgunlaştırmak için bitkilerin gücünden faydalanabilirsiniz. Dudak dolgunlaştırıcı doğal uygulamalar uygulaması kolay ve etkili yöntemlerdir. Dudak dolgunlaştıran bitkileri nasıl kullanmanız gerektiğini cilt.net olarak uzman görüşler eşliğinde sizlere sunuyoruz.

Bitkiler ve Kullanımı

Tarçın: Parlatıcı ruj ve diğer bakım ürünlerinin içine 6 damla tarçın yağı, 1 adet E vitamini ve 5 çorba kaşığı zeytinyağı ilave edip bu karışımı dudaklarınıza sürmeniz halinde dudaklarınız daha dolgun bir hal alacaktır.

Zencefil: 2 damla nane ekstresi, yarım çay kaşığı balmumu, 2 damla zencefil karıştırıp bu karışımı dudaklarınıza eski bir ruj fırçası ile sürün. Uygulama anında dudaklarınız dolgunlaşacaktır.

Yulaf: 5 gram yulaf ve 1 adet yumurta sarısını karıştırıp dudaklarınıza sürün. 10 dakika dudaklarınızı fırçaladıktan sonra dudaklarınızdaki ölü tabaka giderilecek ve dudaklar daha dolgun hale gelecektir.

Kırmızıbiber: 1 çorba kaşığı vazelin, tarçın, kırmızıbiber ve 2 damla nane yağını karıştırıp parmaklarınızla dudaklarınıza sürün. 5 dakika dudaklarınızda bekletip ardından yıkamanız yeterlidir. Uygulama sırasında dudaklarınızda yanma hissi oluşabilir. Dudaklarınızı dolgunlaştıracaktır.

Bal: 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı çiçek balı ve yarım salatalığı ezip karıştırın. 15 dakika dudaklarınızda beklettikten sonra yıkayabilirsiniz. Haftada 3 kere tekrarlandığında dudakları daha dolgun hale getirecektir.

Buhar: Yarım bardak suyu kaynatın ve içine vicks ile limon suyu ilave edin. Buharı çıkan sıcak suya doğru dudaklarınızı yaklaştırın ve buharın dudaklarınıza temasını sağlayın. Dudaklarınız nemlenip terlediğinde dairesel hareketlerle masaj yapın ve sonrasında yıkayarak temizleyin.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız