Cilt Bakımı Ve Güzellik
Dudak Çevresi Kırışıklıkları Ve Doğal Çözümler

Dudak Çevresi Kırışıklıkları

Dudak çevresi kırışıklıkları yaşın ilerlemesi ile derinleşerek cilde yerleşir ve ne yaparsanız yapın kolay kolay düzelmez. Dudak çevresinde oluşan kırışıklıklar yaşınızın 10 yıl ilerletir ve daha yaşlı görünmenize sebep olur. Dudak çevresi kırışıklıklarının önlenmesi veya gecikmesi evinizde uygulayabileceğiniz yöntemler var. Ne kadar erken bakıma başlarsanız kırışıklıklarla o kadar geç tanışırsınız.

 

Dudak Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Çözümler

Cildinizi Susuz Bırakmayın

Vücutta biriken toksinlerin atılması için su içmeniz şart. Her gün 1 litrelik 2 tane şişe belirleyin ve bu şişelerin bitmesi için kendinizi şartlandırın. Cildin susuz kalmaması esnekliğini arttıracağı için kırışmaların da önüne geçer. Su içmek her zaman söylediğimiz gibi sadece cilde değil vücudun işleyişi açısından da gereklidir.

 

Her Sabah Dudak Kremi Sürmeyi İhmal Etmeyin

Sürekli kuruyan dudaklar zamanla çatlar, buruşur bu da cildin kırışmasına neden olur. her sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra dudaklarınıza krem uygulayarak bu sorunun oluşmasını engelleyebilirsiniz. Hangi çantanızı alırsanız alın içine dudak kremini koymayı unutmayın.

 

Ölü Derileri Temizleyin

Dudak peelingi yaparak dudaklarınızda oluşan ölü derileri temizleyebilirsiniz. Ölü hücrelerin temizlenmesi hem sürülen dudak kreminin dudağa daha iyi işlemesini sağlar hem de dudak çevresindeki kan akışını hızlandırır. Şeker peelingini dudaklarınıza uyguladıktan sonra mutlaka güzelce yıkamalı ardından dudak kreminizi uygulamalısınız.

 

Sigara Dudak Çevresi Kırışıklıklarına Neden Oluyor

Bütün vücut mekanizmasını etkileyen sigarayı en kısa zamanda bırakmalısınız. Sigara içenlere dikkat ederseniz üst dudaklarının ne kırışık olduğunu görürsünüz. Bu kaçınılmazdır. Çünkü sigara içerken yapılan işlem zamanla dudaklara yerleşir ve bu bölge bir zaman sonra artık derin çizgiler halinde kendini belli eder.

 

Üst Dudaklara Ağda Kesinlikle Yapmayın

Ağda pratik bir bıyık temizleme yöntemi olsa da deriyi çekerken esnekleşmesi sonucu bu bölgenin kırışmasına neden olabilir. Ağda aynı zamanda uygulanan derinin incelmesini sağlar ve incelen deri çabuk kırışır. Dudaklarınızın üstüne epilasyon yaptırarak daha sağlıklı bir şekilde tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 14 Ocak 2015 - 9:00:08 Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,