Cilt Bakımı Ve Güzellik
Dudak çatlaması için bakım ve maske tarifi

Dudak Çatlaması Nasıl Geçer

Kış aylarında daha sık rastlanan dudak çatlaması, bitkisel maskeler yardımıyla kolayca giderilebilmektedir. Çatlak dudaklar üzerine yapılan makyaj durumun daha da kötü bir hal almasına neden olabilmektedir. Sizlere önereceğimiz yöntemler ve maske tarifi ile yapacağınız dudak bakımı sayesinde sağlıklı dudaklara kısa zaman içinde kavuşacaksınız.

 

Dudak Çatlakları İçin Maske Tarifi

  • 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
  • 4 tatlı kaşığı çekilmiş keten tohumu

Yağları bir kaseye koyup fırında eritin ve ayrı bir yere döküp soğuyana kadar bekletin. Karışım soğuduktan sonra dudaklarınıza sürebilirsiniz. Rujunuzun altına uygulayacağınız bu dudak koruyucusu bakım ile hem dudaklarınız soğuktan çatlamayacak hem de görselliğinizde bir kayıp yaşamayacaksınız. Deneyince ne kadar etkili olduğunu fark edeceksiniz.

 

Dudak yalama alışkanlığınız varsa, çatlak oluşmasının başlıca sebebi bu alışkanlığınız olabilir. Dudaklarınız kuruduğunda dilinizle dudaklarınızı yalamanız durumu daha da kötü bir hale sokacaktır. Düzenli olarak uygulayacağınız peeling yöntemleri ile dudak çatlaklarının onarılmasını hızlandırabilirsiniz. Peeling için parmaklarınızla dudaklarınızı şeker yardımıyla ovalayın ve 10 dakika bekleyip dudaklarınıza bal sürün. Gün boyu dudaklarınızı nemlendirecek olan bal dudak çatlama oluşmasını da engelleyecektir.

 

Kansızlık problemi yaşayan kişilerde dudak çatlaması görülebilir. Bu tür durumlarda dudaklara her gün nemlendirici sürülmesi gerekebilir. Günlük 2 litre su içerek vücudunuzun su ihtiyacınızı karşıladığınızdan emin olun. Susuz kaldığınız durumlarda da dudaklarınız çatlayabilir. Dudaklarınızda çatlaklar varken açık renkli ruj kullanmak, çatlakların görünümlerini gizlemenizde size yardımcı olacaktır.

Yazar: Tarih: 9 Aralık 2015 - 3:15:28 Kategori: Göz-Dudak Bakımı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,