Cilt Bakımı Ve Güzellik
Dövme sildirme ile ilgili bilinmesi gerekenler

Dövme Sildirme Yöntemleri

 

Dövme sildirme yöntemleri ve fiyatları değişiklik göstermekle beraber bazı uygulamalar kesin sonuç da vermeyebiliyor. Lazerle dövme sildirme kısa sürede kesin sonuç veren bir yöntemdir fakat fiyatı daha pahalıdır. El üstüne, sırta, omuza yada ayak bileğine yaptırdığınız dövmeden kurtulmak istiyorsanız sizin için birkaç önerimiz var.

 

Kalıcı dövmeler zamanla kişiyi rahatsız edebiliyor. Çeşitli nedenlerle yaptırılan dövmeler zamanla kişinin artık hatırlamak istemediği, görmek istemediği izlere dönüşüyor. Bu tür durumlarda dövme sildirme uygulamaları cildinizi temizleyebiliyor.

 

 

Dövme Silme Kremleri

 

Dövme silme kremleri deri altında bulunan dövme mürekkebinin yumuşayarak deri üstüne atılmasını sağlar. Ortalama 3 hafta içinde sonuç vermeye başlayan dövme kremleri, dövme yaptırırken oluşan küçük iğne izleri üzerinde etkili değildir. Bu sebeple lazer tedavi yöntemi daha etkili sonuçlar vermektedir.

 

Dövme silme kremleri günde 2 kere uygulanan ve zamanla deri altındaki mürekkebin renginin solmasıyla deriden atılmasını sağlar. Piyasada satılan bir çok dövme silme kremi kısa zamanda sonuç vermektedir. Dövme silme kremlerinin fiyatları 70 TL – 150 TL fiyat aralığına sahiptir.

 

 

Lazerle Dövme Sildirme

 

Lazerle dövme silme işlemi en etkili yöntemdir. Cilt üzerine uygulanan lazer ışınları dövme boyasını küçük parçalara ayırarak ciltten atılmasını sağlar. Seanslar halinde uygulanan lazerle dövme silme yöntemi, yaklaşık olarak 1 ay içinde cildi temizleyebilmektedir. Beyaz ve ten rengi boya içeren dövmeler, silinmesi en zor olan dövmelerdir. Seans başı ücret alınan lazerle dövme silme tedavisinde, dövmenin boyutu ve renklerine göre 2 ile 8 seans arası sonuç alınabilmektedir.

 

Lazerle dövme işlemi öncesi ve sonrasında cildin güneş ışığından korunması büyük önem taşımaktadır. Demir ilacı kullananlar lazerle dövme silme işleminden 1 hafta öncesinden ilaç kullanımı bırakmalıdır. Lazerle dövme silme işlemi sonrasında deri üzerinde su toplaması, kabuklanma, eritem görülebilir. Lazer uygulaması sonrasında güneşlenmek ve denize girmek sakıncalıdır.

 

Daha uzun süre öncesinde yaptırılmış dövmelerin ciltten atılması daha kolay olmaktadır. Yeni yaptırılmış dövmelerde ise başarı oranı düşük ve seans sayısı fazladır.

 

 

Lazerle Dövme Sildirme İşlemini Kimler Kullanamaz?

 

  • Hepatit-B hastaları
  • Hamileler
  • Cilt ve deri hastalığı bulunanlar
  • Egzama ve mantar hastalığı bulunanlar
  • Gelişimini tamamlamamış kişiler

 

 

Lazerle dövme sildirme işlemi burun ve kulak içlerinde, göz ve kirpik çevresinde ve et beni üzerinde de uygulanmamaktadır. Dövme silme işlemini kendiniz denememelisiniz. Emin olmadığınız merkezlerde dövme sildirme işlemi yaptırmamalısınız. Jilet yada delici aletlerle deriyi kazımak gibi sıra dışı yöntemler işe yaramamakla birlikte enfeksiyon riski taşıması sebebiyle uzuv kayıplarına yol açabilmektedir.

Yazar: Tarih: 17 Haziran 2015 - 11:02:18 Kategori: Estetik Ve Lazer İşlemler, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,