Cilt Bakımı Ve Güzellik
Cilt beyazlatıcı maske

Domates un maskesi: Domates cildi beyazlaştırma özelliği olan ve lekeleri açarak azaltan etkili bir sebzedir. Unla birleştiğinde ciltte renk dengesi sağlayarak daha çok beyazlaşmasını sağlar.

Domates ve un maskesi lekelerde etkili olduğu kadar kadınlar tarafından beyazlaşmak amacı ile de kullanılır. Cilt.net olarak verdiğimiz maske tarifi kolay hazırlanır ve kolay uygulanır.

Domates Un Maskesi Nasıl Yapılır

  • Domates
  • Karışıma yetecek kadar un

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Domatesin kabuğunu soyarak yarısını bir tabak içine alın. Daha sonra yarım domatesi blendıra atın ve suyunun çıkmasını sağlayın. İçinde bulunan taneciklerden arındırmak için süzün ve krem kıvamına gelene kadar yeteri miktarda un kullanarak karıştırın. Karışım cilde sürülecek duruma geldiğinde yüzünüze sürün.

Maskeyi göz çevresinden uzak tutarak uygulamanız gerekmektedir. 5 dakika süreyle beklettikten sonra ılık su kullanarak yüzünüzden arındırın.

Uyarı : Domates un maskesi bazı ciltlere alerji yapabilir. Maskeden sonra yüzünüz kızarıp kaşınıyorsa hemen bir nemlendirici kullanarak cildinizi yatıştırın. Kısa süre içinde kırmızılığın geçtiğini göreceksiniz.

Haftada bir defa kullanacağınız domates un maskesi cildin rengini açarak gözeneklerin temizlenmesini sağlayacaktır. Ayrıca cildinde çil sorunu olan kişiler içinde etkili bir bakım maskesidir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız