Cilt Bakımı Ve Güzellik
ev yapımı saç dolgunlaştırıcı maskeler

DOLGUN VE CANLI SAÇLAR İÇİN MASKE

Dolgun ve canlı saçlara sahip olmak her bayanın istediği bir özelliktir. Çünkü ilk izlenimde dikkat edilen doğal aksesuarımız saçlarımızdır. Dolgun saçlar için maske yaparak sizde saçlarınızı canlı ve dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Cilt.net olarak verdiğimiz dolgun saçlar için maske tariflerini uygulayarak saçlarınız eskisinden çok daha güzel olmasını sağlayabilirsiniz.

Dolgun İçin Ebegümeci Maskesi

  • Yumurta beyazı ( 1 tane )
  • Ebegümeci taç yaprakları ( 1 tutam )

Hazırlanışı: Ebegümeci yapraklarını öncelikle öğütün. Ardından yumurta beyazını çırpın ve öğüttüğünüz yaprakların içine ilave edip saçınıza friksiyon yaparak uygulayın. Yarım saat saçınızda beklettikten sonra ılık su ile 1 kere şampuanlayarak saçınızı yıkayın.

Dolgun saçlar için Ebegümeci Maskesini haftada 1 kez saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

 Dolgun Saçlar İçin Yoğurt Maskesi

  • Yoğurt ( yeterince ve evde yapılmış olsun )

Hazırlanışı: Yoğurdu saç derinizden başlayarak tüm saç tellerinize yedirerek sürünüz. Akmaması için saçınıza bone takabilirsiniz. 30 dakika saçınızda beklettikten sonra ılık su ile şampuanlayarak yıkayınız. Haftada 1 kez yoğurt maskesini uygulayabilirsiniz.

Dolgun ve Canlı Saçlar İçin Briyantin Maskesi

  • Mayonez ( 1 yemek kaşığı )
  • Briyantin ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Eşit miktarlarda koyduğunuz mayonez ve briyantini karıştırıp saçlarınıza masaj yaparak uygulayınız. Saç derisine yedirdikten sonra bone ile sarıp yarım saat bekletiniz. Ardından saçlarınızı durulayınız. Haftada 1 saç maskesini uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız