Cilt Bakımı Ve Güzellik
Dudak dolgunlaştırıcı doğal yöntemler ve maske tarifi

Dolgun Dudaklar için Ne Yapılmalı?

Dolgun dudaklar için yapılması gerekenler: Dolgun dudaklar genç ve daha seksi görünmenin yoludur. Çünkü yaşlandıkça hücreler ölür ve dudaklar yaşın ilerlemesi ile incelmeye başlar. Daha dolgun dudaklar için ne yapmalı? Aşağıda tarifini verdiğimiz doğal yöntemleri uygulayarak dudaklarınızın dolgunlaşmasını sağlayabilirsiniz.

Dolgun Dudaklar İçin Doğal Yöntemler

  1. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için kullanacağınız dudak kalemleri ve rujların açık tonlarda olmasına dikkat edin. Açık tonlar her daim daha dolgun görünen dudaklar demektir.
  2. Dudaklarınıza koyu renk ruj uygulaması tercih ediyorsanız tam orta kısmına aydınlatıcı ( highlight ) uyguladığınızda dudaklarınız daha dolgun görünecektir.
  3. Dudaklarınıza ruju uygulamadan önce kapatıcı pudra veya fondöten uygulayın.
  4. Kullanacağınız dudak kalemi dudaklarınızla birebir aynı tonda olması gereklidir. Aksi taktir de dudaklarınızda orijinal olmayan bir görüntü oluşur ve bu da çok yapmacık olur.
  5. Dudaklarınızın köşelerine koyu renk kalemler hafif dokunuşlar uygulayabilirsiniz.
  6. Dudaklarınıza nude ruj sürerek son rötuş olarak dudaklarınızın üst kısmına aydınlatıcı uygulayın.

Dudaklarınızı Fırçalayın

Çatlak ve kuru dudaklar her zaman olduğundan daha ince görünürler. Temiz bir diş fırçası ile dudaklarınızın her gün fırçalayıp nemlendirici sürün.

Daha Dolgun Dudaklar için Nemlendirici Uygulayın

Nemli dudaklar daha dolgun görünür. Dudaklarınızı gün içinde sık sık nemlendirerek parlatıcı uygulayın.

Dudaklarınıza Yağ Sürün

Nane, tarçın ve acı biber yağları dudakların dolgunlaşmasında etkilidir. Her gece yatmadan 1 damla elinize sürüp dudaklarınıza yedirin. Zamanla dudakların dolgunlaştığını göreceksiniz.

Dolgun Dudaklar için Tarçın Yağı Kullanımı

Tarçın yağı dudak dolgunlaştıran etkili yağlardandır. Hassas bir cilt yapınız var ise tarçın yağı uygun olmayabilir. Dudaklara uygulanan tarçın yağını her gece yatmadan uygulayabilir veya rujunuzu sürmeden 1 dakika önce uygulayabilirsiniz. Dudak çevresinde oluşan çizgilerinde azalmasını sağlayacaktır. Dudakları yakar haberiniz olsun J.

Acı Biber Yağı Kullanımı

Diğer iyi bir yöntem ise acı biber yağıdır. Dudak parlatıcılarınızın içine de 2 – 3 damla uyguladığınız acı biber yağı dudaklarınızı zamanla dolgunlaştıracaktır. Gün içinde istediğiniz sıklıkta uygulayabilirsiniz.

Dolgun Dudaklar için Maske Tarifi

  • Su ( 1 çay kaşığı )
  • Acı biber ( 2 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Çok sulu kıvamda olmayacak şekilde malzemeleri karıştırın. Eğer sulu bir kıvam ise karabiber ekleyerek maske kıvamına getirin. Dudaklarınıza uygulayıp 8 – 10 dakika bekledikten sonra dudaklarınızı yıkayın. Haftada 3 gün dudak dolgunlaştırıcı maske tarifini uygulayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız