Doğal Tüy Sarartma Yöntemleri

İstenmeyen tüylerden lazer, tüy dökücü kremler ve ağda gibi yöntemleri kullanarak kurtulabilirsiniz. Bu yöntemler her cilt tipi için uygun olmayabilmektedir. Cilt için en zararsız yöntemi tercih ederek istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

 • Doğal Tüy Sarartma Yöntemi
 • Bir miktar su
 • Oksijenli su

Cam bir kavanozun içerisinde 3 yemek kaşığı oksijenli su ilave edin. Oksijenli suyun içine amonyak ilave edip iyice karıştırın. Pamuk kullanarak karışım tüy bulunan bölgelere sürün. 3 dakika beklettikten sonra uyguladığınız alanı bol su kullanarak temizleyin.  Tüy sarartma yöntemi uygulandıktan sonra cildinizde kaşıntı yaşanabilir.

İnce yapılı tüyler, bu tarif sayesinde kolayca sarartılabilmektedir. Koyu tenli kişiler bu uygulamada başarı sağlayamayabilirler. Koyu ten rengine sahip kişiler diğer tüyden kurtulma yöntemlerini tercih edebilirler.

İnce Tüylerin Temizlenmesi

İnce tüyler çene bölgesinde, bıyık bölgesinde ve yüzün yan taraflarında görülebilir. İnce tüylerin fark edilmesi her ne kadar zor olsa da sıklık derecesine göre kötü bir görünüm ortaya çıkarabilirler. İnce tüyleri sarartarak görünümlerini azaltabilir ve sorunu kolayca çözebilirsiniz.

Koltuk Altı Tüylerinden Kurtulun

Vücudun en hassas bölgelerinden biri olan koltuk altı, istenmeyen tüylerin en zor alındığı bölgedir. Bu tarz bölgelerde en etkili yöntem krem kullanmaktadır. Koltuk altı bölgesinde ağda ile tüylerden kurtulabilirsiniz ancak krem kullanımına oranla daha fazla acı duymanıza sebep olacaktır.

Bikini Bölgesi Tüylerinden Kurtulun

Bikini bölgesi, koltuk altı bölgesi gibi hassas bir bölgedir. Bu bölgede bulunan tüylerden kurtulmak için hassas davranmanız gerekmektedir. Bikini bölgesi tüylerinden kurtulmak için jilet kullanmamalısınız. Bu bölgedeki tüylerden kurtulmanın en etkili yolu tüy dökücü krem kullanmaktır. Ağda kullanarak da bikini bölgesi tüylerinden kurtulabilirsiniz ancak ağda daha fazla can yakıcı bir uygulamadır.

Bacaklardaki İstenmeyen Tüylerden Kurtulun

Bacak bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak diğer bölgelere göre daha kolaydır. Bacaklarda tüm tüy alma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ten rengi çok açık ve çok koyu olan kişiler lazer epilasyon yöntemini uygulamamalıdır. Lazer epilasyon uygulaması öncesinde muhakkak bir güzellik uzmanına başvurmanız gerekmektedir.


Yorumlar
  1. seda diyor ki:

   Aminyak miktari ne kadr?ve bu sarartma ne kadr zamn boyunca surucek

  2. Emy diyor ki:

   Amnonyak koymasak ne olur

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.

BENZER KONULAR

*

Copyright © 2004 - 2015.

Sitedeki içerikler, izinsiz farklı mecralarda kullanılamaz.
Cilt.Net üzerinde sunulan tarif ve yöntemler sadece bilgilendirme amaçlı olup kişisel ve doğal tarif ve yöntemlerdir, doktor tavsiyesi değildir. Cilt.Net yazılarında bahsedilen ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanıldığında ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebilirler. Bu nedenle doktorunuza danışmadan ilaç kullanmayınız. Tariflerin, yöntemlerin ve ilaçların kullanımı kişilerin sorumluluğunda olup oluşabilecek sorunlardan Cilt.Net sorumlu değildir.


Cilt Bakımı - Saç Bakımı - Vücut Bakımı- Makyaj - Diyet - Güzellik Maskeleri ile Cilt Güzellik Rehberi.