Cilt Bakımı Ve Güzellik
El ve ayak nasırları için doğal tedaviler

DOĞAL NASIR TEDAVİSİ NASIL YAPILIR?

Doğal Nasır Tedavisi: Cilt aşırı derecede baskıya maruz kalıyorsa cilt kendini korumaya alır ve nasır oluşur. Baskı oluşan bölgede o bölge kalınlaşır ve bu bölgeye uygulanan baskı nasır olduğu için cilde zarar vermez. Nasırların yumuşaması için doğal tedavilerden faydalanılabilr. Bunların başında Hint yağı ve papatya yağı ile yapılan doğal nasır tedavileri gelir.

 

Doğal Nasır Tedavisi İçin Kullanılan Yağlar

Aşırı sertleşmiş nasırların tedavi süresi 15 gün sürebilir.

  1. Papatya Yağı: Papatya yağı cildinizi yumuşatarak sakinleşmesini sağlar. Her gece papatya yağından 10 damla ellerinize damlatıp nasır oluşan bölgeye masaj yaptığınızda kısa zamanda nasır oluşan bölgeler yumuşayacaktır. Papatya yağını düzenli olarak ihmal etmeden uyguladığınızda bu bölgede oluşan ağrıda hafifleşir özellikle dışarıdan gelip ayakkabılarınızı çıkardığınızda papatya yağını hemen uygulayınız.
  2. Hint yağı: Hint yağıda papatya yağı gibi nasırları tedavici edici özelliği bulunur. Özellikle aşırı sertleşmiş nasırlara kullanıldığında kısa zamanda yumuşama sağlar. Nasır olan bölgeleri ılık suda yarım saat beklettikten sonra nasır oluşan bölgeyi törpüleyin ve ayaklarınızı kurulayıp Hint yağını uygulayın. Gündüz nasırlı bölgeye uyguluyorsanız mutlaka bir çorap giyin.

 

Doğal Nasır Tedavisi

  • Ekmek ( 1 parça )
  • Sirke ( 3 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: 3 yemek kaşığı sirkenin içerisine ekmeği bandırın ve ekmeği bir kaseye alıp havanda döver gibi merhem kıvamına gelene kadar dövün. Ardından sirkeli ekmeği nasır oluşan bölgeye koyun ve ayağınızı streçle sarıp çorap giyerek korumaya alın. Her gece uygulayabileceğiniz bu maske nasırlarınızı kısa zamanda geçirecektir.

 

Nasır Tedavi Edici Sarımsak Maskesi

  • Sarımsak ( 2 tane )
  • Tuz ( 1 tutam )
  • Elma sirkesi ( 1 tatlı kaşığı )

Hazırlanışı: Fırında 2 diş sarımsağı pişirin ve piştikten sonra biraz tuz ile ezin ve elma sirkesini ilave edin. Hazırlanan karışımı nasırlı bölgeye uygulayın. Nasır tedavi edici maskeyi her gece uygulayın ve sabahları ılık su ile temizleyin.

 

Yazar: Tarih: 17 Kasım 2014 - 1:00:25 Kategori: El Ayak Bakımı, El Ayak Sorunları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , ,