Cilt Bakımı Ve Güzellik
dogal-makyaj-yontemleri

Doğal Makyaj Yapımındaki 10 Önemli Yöntem

Yazın gelişiyle beraber abartıdan uzak cildin duru ve taze bir görünümle iç ısıtan doğallığını gözler önüne sermek için 10 adımda doğal makyajın sırrı. Doğal makyajda kıştan kalma koyu renk abartılı dudaklar, koyu dikkat çekici göz makyajlarını kenara bırakıyoruz.

 

Günlük Cilt Bakımı

Gün içinde bütün gün kirlenen yorulan cildinizi gece temizlemeden asla yatmayın. Cildin temizlenmemesi gözeneklerin kapanmasına erken kırışıklıkların oluşumuna, sivilce ve siyah nokta oluşumuna sebep olur. Makyajı temizleme suyu, kremi, jeli ya da makyaj temizleme mendilleriyle temizledikten sonra peeling yapıp nemlendirici sürmemiz çok önemlidir. Makyajdan önce sürülen nemlendirici cildin nem oranını dengelerken aynı zamanda makyajın ciltte daha kaliteli durmasını sağlar.

 

Ten rengini bul

Cilt renginizi öğrenmek makyajın en önemli adımıdır. Cildinize renk katmak için şeftali veya pembe tonları idealdir.

 

Deneyin

Makyaj malzemenizi satın almadan önce mutlaka denemelisiniz. Deneme yüzünüzün ve boynunuzun tam birleştiği yerde yapılmalıdır. Böylece cildinize en uygun rengi seçebilirsiniz.

 

Dudaklara peeling uygulaması

Kıştan kalma dudak çatlakları ve kurumalarından kurtulmada sıra şimdi. Dudaklara yapılacak peeling ile ölü derilerden kurtulup dudağın doğal pembeliğine kavuşabilirsiniz.

 

Kapatıcı

Kapatıcılar en büyük kurtarıcılar. Teninizin renginden bir ton açık olan kapatıcıları tercih etmelisiniz. Ten renginden açık bir kapatıcı tercih etmek doğallıktan uzak bir görünüm yaratacaktır.

 

Fondöten ve ya Pudra

Fondötenin yoğun yapısından uzaklaşıp cildinizi güneşten koruyacak olan ve nefes almasını engellemeyecek olan BB ve CC kremlere yönelmek için tam zamanı olabilir. Ben pudra kullanmayı tercih ediyorum diyenler için ise kuruma yapmayan ciltle uyumu olan pudralar tercih edilmeli.

 

Allık

Ten renginize göre elmacık kemiğinin üzerine pembe tonları yada şeftali tonları kullanılabilir.

 

Highlighter

Elmacık kemiklerinin üstüne, kaşların altına ve dudakların üzerine kullanıldığında aydınlık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

 

Maskara

Maskaranın kirpik yapısına uygun tercih edilmesi çok önemlidir. Kirpikleri kıvırdıktan sonra maskarayı birkaç kez uygulayıp istediğimiz hacimli görüntüyü elde ettikten sonra kirpik fırçasıyla tarayarak kirpiklerin ayrılmasını sağlamalıyız. Böylelikle dikkati kirpiklere çekebiliriz.

 

Dudak parlatıcısı

Kışın koyu mat rujlarıyla vedalaşmak zor olacak evet ama yazın açık pembe tonları, nude tonlar ya da ten rengi bir parlatıcı makyajınızın bütünleyicisi olacaktır.

Yazar: Tarih: 24 Mayıs 2016 - 7:18:15 Kategori: Makyaj Teknikleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , , , ,