Cilt Bakımı Ve Güzellik
Doğal yöntemlerle kirpik dolgunlaştırma

Açık renkli zayıf kirpikler gözlerinizin güzelliğini gölgeler. Daha belirgin ve dolgun kirpiklere sahip olmak için yapılan uygulamalar, maskeler, krem ve serumların her  biri kirpik dolgunlaştırma işlemidir. Kirpik dolgunlaştırmak için ne yapmalı? Merak edenler için Cilt.net olarak size bu yazımızda Tamamen doğal kirpik dolgunlaştırma yöntemlerini  sunuyoruz.

Dolgun Kirpikler için Doğal Yöntem

 • 10 gram badem yağı
 • 5 gram vazelin
 • 5 gram lanolin

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Malzemeleri karıştırdıktan sonra benmari yöntemiyle eritin. Daha sonra ocaktan alarak bir kap içinde soğutun. Her gün kirpiklerinize uygulayın. Daha sonra isteğe göre papatya çayını demleyerek soğuk haldeyken göz çevrenize bakım yapabilirsiniz.

Dolgun Kirpikler için Bitkisel Karışım

 • 1 bardak su
 • Yarım tatlı kaşığı hint yağı
 • 12 gram kakao yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Su kaynatıldıktan sonra içine kakao yağı ve hint yağı eklenir. Karıştırılan kabı başka bir kap içine yerleştirin. Yerleştirdiğiniz kabın içinde sıcak su olması gerekmektedir. Karışım bir müddet sonra krem kıvamına gelecektir. Soğuduktan sonra 15 gün süresince gözlerinize kaçırmadan her gün uygulayın.

Bitkisel Yağlar

 • 1 tatlı kaşığı badem yağı
 • 1 tatlı kaşığı hint yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Hint yağını ve badem yağını cam bir şişe içinde karıştırın. 15 gün her gün bir kere olmak üzere kirpiklerinize sürün. Kulak temizleme çubuğu ile sürerseniz daha başarılı şekilde etki eder.

Dolgun kirpikler
Dolgun kirpiklere sahip olmak zor değil

 

 

Dolgun Kirpikler İçin Ne Yapmalı?

 1. Kirpiklerinin belli olmamasından yakınan kişiler için kirpik kıvırıcı kurtarıcı bir malzemedir. Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra aynı işlemi uç kısımlarına doğruda gerçekleştirin.
 2. Kirpikleriniz çok düz ise kıvırma işlemini birkaç kere uygulayın. Kirpiklerinize kalın bir görüntü vermek istiyorsanız kahverengi rimel sürün. Uzun etki vermek için ise siyah rimel kullanabilirsiniz.
 3. Kahverengi rimel sürdükten sonra ardından siyah rimel sürün ve kirpiklerinizin hem dolgun hem de uzun gözükmesini sağlayın.
 4. Kirpik dolgunlaştırmak için bir diğer öneri ise rimeli kirpiklerin dış kısmından içe doğru sürmektir. Bu durumda kirpikleriniz tek tek ayrılacak ve daha dolgun görünecektir.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız