Cilt Bakımı Ve Güzellik
dogal-guzellik-sirlari

Güzel olabilmenin sırları nelerdir?

 

Kadınların çok küçük yaşta kendi bilinçlerini oturttukları süreçlerden itibaren güzelliklerine ve bakımlarına çok uzun seneler boyunca özen gösterdikleri bilinmektedir. Bu güzellik anlayışının içerisinde hem kişisel olarak kendisini daha iyi ve prestijli olabilmek adına; kısacası kendisini daha güzel hissetmesi adına yaptığı bir takım girişimler ve yatırımlar, öte yandan da dışarıdan kendisine bakıldığında estetik olarak beğenilme arzusunun bastırması yer almaktadır.

 

Her kadın çevresi tarafından ve bulunduğu herhangi bir ortamda beğenilmek, güzelliği yüzünden iltifat almak ister. Bu hem kadınların özgüvenini tekrar tekrar tazelediği gibi hem de bulunduğu beğenilme durumunu stabil tutabilmesi adına sürekli bir bakım ve tazelenme içerisinde olabilmesini sağlamaktadır.

 

guzellik-sirlari-nelerdir

 

Bu bakımın içerisine yüz bakımı, vücut bakımı, saç bakımı, makyaj işlemleri vb. pek çok yan dal da dahil edilebilir. Tüm bu saydığımız başlıklar için kadınlar ister cilt bakım merkezlerine gidebilmekte, ister spor salonlarına kayıt yaptırmakta, ister vakitlerinin çoğunu güzellik salonlarında geçirebilmekte ve isterlerse de sık sık kuaförlere giderek kendilerine yakışan ve trend olan saç bakımlarıyla ilgilenmektedirler.

 

Bunun yanında aynı konularda her daim bakımlı olmayı kendine ilke edinip bir yandan da bu bakımlarını kendi evlerinde şahsi olarak doğal ürünlerle gerçekleştirmeyi tercih eden kadınlar da bulunmaktadır.

 

dogal-bir-gorunumle-guzellik

 

Bunun en büyük getirisi bahsedilen güzellik salonlarına ve kuaförlere sürekli ödenen ödeneklerin biraz daha kontrol altına alınabilmesi ve sağlık olarak yüzünüze, saçınıza vb. daha az kimyasal katkılı güzellik ürünlerini uygulama şansınızın olabilmesidir.

 

Evde deneyeceğiniz her türlü bakımınız için her türlü doğal malzemeyle elde edeceğiniz pozitif etki, güzellik yolları açısından gittiğiniz en doğru yol olacaktır.

 

dogal-guzelligin-sirri

 

Kadınların hayatları boyunca bakımlarını eksik etmedikleri ciltleri, saçları, vücutlarının genel yapısı; bunun dışında pedikür, epilasyon, manikür vb. durumlar için piyasa pek çok doğal ve şaşırtıcı güzellik sırları bulunmaktadır.

 

Doğanın insanlığa sunduğu harikalarla şifa bulmak ve güzellik edinmeyi küçümsemeden pahalı ürünleri bir kenara atarak alternatif tıp alanına bir göz atmak ve kimyasal işlem görmüş pek çok güzellik ürünüyle kıyaslandığında size çok daha fazla yarar sağlayacak ürünlerden faydalanmayı tercih etmek bir kadın olarak size hem maddi hem de manevi olarak çok şey katacaktır.

 

dogal-guzellik-sirlari

 

Yazımızın devamında bahsedeceğimiz pek çok konudaki pek çok güzellik sırrından önce değinilmesi gereken en önemli nokta, tüm bu anlatılanların sadece bir tavsiye niteliğinde olduğu noktasının unutulmamasıdır. Verilecek tariflerin ve uygulanması önerilen noktaların kadından kadına değişebileceği; her metabolizmanın her türlü uygulamaya farklı geri dönüşler verebileceği gibi durumlar gözden kaçırılmaması gereken noktalar arasındadır.

 

Sonuç olarak tüm bu bilgilerin eşliğinde, eğer yazdığımız bilgiler arasında uygulama olarak hayatınıza katma isteği duyduğunuz bir kısım olursa bunu mutlaka öncelikle bir uzman hekime danışarak yapmanız gerekmektedir. Çünkü sizin güzellik ve şifa adı altında uygulamaya çalıştığınız sır, vücudunuzun negatif bir etki vermesi sonucunda hiç bir işe yaramayacaktır.

 

dogal-guzellik-icin-yapilacaklar

 

Doğal güzellik sırları nasıl elde edilir?

 

Cilt güzelliği için yapılabilecekler :  Kadınların özellikle ilerleyen yaşlarında korkulu rüyaları olan kırışıklıkların, kuru cilt yapısının ya da yağlı cilt yapısının önüne doğada bulunan doğal malzemelerle geçmek elbette mümkündür. Bazen daha oluşma aşamasındaki kırışıklıkları bastırabilmek bazen de oluşmuş kırışıkların daha çok derinleşmesinin ve büyümesinin önüne geçilmesi kullanılan bu malzemelerle mümkün olmaktadır. Cilt güzelliği için önerebilinecek ana noktalar ve yapılabilecek çok basit tarifler şu şekildedir;

 

  • Her duştan çıktığınız vakit, cildinizin normal nemliliğini korumak adına vücudunuza doğal hindistan cevizi yağı sürmeniz mantıklı bir tercih olacaktır.

 

  • Cildinizin her daim sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, mutlaka her gece yatmadan önce ve her sabah uyandığınızda cilt bakımınızı doğal ürünlerle yapmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Bu bakımı yaptıktan sonra üzerine cildinize doğal gül suyu da uygulayıp nemlendirme işlemine de dikkat etmeniz önerilir.

 

  • Eğer cilt yapınız bir dermatolog tarafından kuru bir cilt olarak nitelendirildiyse, geceleri uyumadan önce cildinize kayısı çekirdeği yapı uygulaması yapmanız, sabahları karşılaştığınız o kuru ve yıpranmış cilt yapısından uzaklaşmanızı sağlayacaktır.

 

dogal-guzellik-icin-yapilmasi-gerekenler

 

  • Cildinizde belli başlı sebeplerden ötürü oluşmuş lekelenmeler var ise, bu lekelere doğal elma sirkesi kompresiyle müdahale ederek kısa sürede lekelenme probleminizden kurtulmanız tavsiye edilmektedir.

 

  • Bunun dışında cildinizde sivilce ya da özellikle siyah nokta probleminiz mevcutsa, her gün yüzünüze doğal yöntemlerle hazırlanmış bir peeling uygulaması yapmanız önerilmektedir. Düzenli olarak yapılan bu uygulamanın, cildinizde oluşan siyah nokta problemini önemli derecede ortadan kaldırdığı gözlemlenebilmektedir.

 

Saç güzelliği için yapılabilecekler : Kadınların kendilerini dış görünüş olarak fiziki anlamda öne çıkarabildikleri alanlar saçlarıdır. Saçlar ne kadar dolgun, canlı ve doğal görüntüde olursa estetik açıdan o kadar dikkat çekebilmekte ve kadınlara bir o kadar özgüven de sağlayabilmektedir. İşte bu tip bir saç yapısına kavuşabilmek adına uygulanması önerilen yöntemler şunlardır;

 

dogal-ve-guzel-gorunme

 

  • Bir kadının saçını boyatma aşamasında tercih edeceği boyada çok fazla kimyasal içerik bulunuyorsa bunun dışında kalitesiz bir markaya ait bir boyaysa, saçın kendine özgü doğallığını kaybetmemesi olanaksızdır. Özellikle boya konusunda çok fazla seçici ve dikkatli davranılmalıdır.

 

  • Boyanın uygulanma aşamasından sonra saçınızın dibinde kalabilecek fazla boya artıklarının verebileceği zararların önüne geçebilmek adına saç diplerinize vazelin sürmek faydalı bir hareket olacaktır. Bu uygulama sonrasında saç yıkamanızı da boyalı saçlara özel şampuanlarla yapmanız çok doğru bir hareket olacaktır.

 

  • Saçlarının dökülmesini önlemek için çaba gösteren kadınların yapması gereken en doğal yöntem, sarımsak yağı kullanarak ya da badem yağı kullanarak iki günde bir defa olmak üzere saç diplerine masaj yapmaktır.

 

  • Saç uzaması için yapılacak en doğru adım, saçları uyumadan önce nazikçe taramaktır. Asla saçınızda bir tel toka ya da lastik toka varken uyumamanız gerekmektedir. Çünkü gece boyunca uykunuz esnasında yapacağınız hareketlerle birlikte bu tokalarla tutturulan saçlarınızda kopmalar meydana gelebilmektedir.

Yazar: Tarih: 9 Ağustos 2016 - 3:41:27 Kategori: Güzellik Sırları
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,