Cilt Bakımı Ve Güzellik
Doğal göz makyajı temizleyicisi

Doğal Göz Makyajı Temizleyicisi

Doğal göz makyaj temizleyicisini evde organik olarak hazırlamak ister misiniz? Öyleyse cilt.net olarak hazırladığımız makalemizde sizlere oldukça kolay hazırlanan ve tamamen bitkisel ürünlerle yapılan çok kolay bir makyaj temizleyicisi yapımı paylaşacağız.

 

Sizde kendi göz makyaj temizleyicinizi hazırlayabilir kozmetik reyonlarında oldukça pahalı ürünlere avuç dolusu para vermek zorunda kalmazsınız. Gözlerde oluşan tahrişi anında hafifleterek göz çevrenizi derinlemesine nemlendiren doğal göz makyaj temizleyicisi bir yandan makyajı temizlerken bir yandan da bakım yapıyor. Üstelik bu bakımı oldukça ucuz. J Çift bazlı olan göz makyaj temizleyicisi ile dilerseniz tüm cildinizdeki makyajdan da kurtulabilirsiniz.

 

Doğal Göz Makyaj Temizleyicisi Tarifi

  • Zeytinyağı ( 4 yemek kaşığı )
  • Gül suyu ( 5 yemek kaşığı )
  • Boş şişe

Hazırlanışı: Öncelikle belirtelim ki verdiğimiz malzemeleri şişenize uygun olarak arttırabilir veya azaltabilirsiniz. Biten tonik şişeleri veya kullandığınız diğer makyaj temizleyicilerinin boş kutularını göz makyaj temizleyicisini doldurmak için kullanabilirsiniz. Şişenin içerisine zeytin yağını ve organik olduğundan emin olduğunuz gül suyunu ekleyin, hafif çalkalayın göz makyaj temizleyiciniz hazır.

 

Uygulanışı: Makyajınızı temizlemek istediğiniz hazırladığınız doğal göz makyajı temizleyicisini çalkalayıp çok az pamuğa dökün ve gözlerinizi temizleyin. Çıkan makyaj kalıntısına çok şaşıracaksınız. Makyajınızı temizledikten sonra cildinizi yağ kalıntısından arındırmak için yıkamayı unutmayınız.

 

Not: Ana maddesi gül suyu olan göz makyaj temizleyicisinde zeytinyağı yerine her evde bulunan ay çiçek yağı veya gül yağı gibi sevebileceğiniz doğal yağlardan birini tercih edebilirsiniz.

 

Yazar: Tarih: 5 Kasım 2014 - 6:00:34 Kategori: Göz Makyajı, Makyaj, Makyaj Temizliği
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,