Cilt Bakımı Ve Güzellik
Beyaz dişler için doğal yöntemler

DOĞAL DİŞ BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Doğal diş beyazlatma: Dişler de ten renkleri gibi herkeste farklı farklıdır. Bazı bireylerin yapısında olan beyaz dişler bazı bireylerde sarımtırak bir renk alır. İçilen suyun anne karnında kullanılan ilaçların ve çocukken kullanılan antibiyotiklerin dişlerin rengini değiştirmesinde etkisi büyüktür. Beyaz dişler için doğal yöntemler cilt.net’te…

Beyaz Dişler için Doğal Yöntemler

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemi

 • Çilek ( 2 – 3 tane )
 • Karbonat ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanışı: Çileği ezerek karbonat ile karıştırın ve dişlerinizi bu karışımla fırçalayıp 2 dakika bekletin, ardından ağzınızı bol su ile çalkalayın. 15 günde 1 kez uygulayabilirsiniz.

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemi -2

 • Tarçın ( 1 çay kaşığı )
 • Karbonat ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanışı: İki malzemeyi eşit miktarlarda koyarak karıştırın. Diş fırçanızı ıslatın ve karışıma bandırıp dişlerinizi 1 dakika kadar fırçalayıp 1 dakika bekletin. Kahve ve çay tüketenler haftada 2 kere uygulayabilirler. Daha beyaz dişler için haftada 1 kere uygulamayı ihmal etmeyin.

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemi -3

 • Limon kabuğu rendesi ( yarım )
 • Adaçayı ( 1 yemek kaşığı )
 • Karbonat ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanışı: Limonu kabuğunu rendeleyip içine karbonat ve adaçayını ekleyin ve karıştırın. Diş fırcanızı ıslatarak bu karışımı sürün ve dişlerinizi fırçalayın. Haftada 1 kere karışımı dişlerinize uygulayabilirsiniz.

Adaçayı ile Diş Beyazlatma Yöntemi

 • Adaçayı yaprakları ( 1 tutam )

Küçük parçalar halinde adaçayı yaprakları toz haline getirin. Diş fırçasını biraz ıslatıp nane yapraklarına bandırın ve dişlerinizi bu tozla fırçalayın. Her gece düzenli yaptığınızda dişleriniz beyazlayacaktır.

Ceviz Yaprağı ile Diş Beyazlatma Yöntemi 

 • Ceviz yaprağı ( 1 tane )

1 tane ceviz yaprağı ile diş etlerinize değdirmeden dişlerinizi ovuşturun.  Ardından dişlerinizi normal fırçalayın. Her gün uyguladığınızda dişleriniz beyazlayacak.

Beyaz Dişler İçin Limon Dilimi

 • Limon dilimi ( 1 tane kabuklu )

Her kahve, sigara ve çaydan sonra kabuklu limon dilimi ile dişlerinizi ovduğunuzda dişlerdeki kahverengi lekeler tamamen yok olur.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

 1. ayşegül diyor ki:

  Karbonat dis minesine zarar verir.bence cok sık kullanmayn bikac gunde bir veya haftada bir kullanın

 2. nermin diyor ki:

  Terkibinde korbonat olan qarışimlar fazla uyqulanırsa diş minasıni zedelemezmi?

  • Aysu diyor ki:

   Nermin hanım diş minesi öyle kolay zedelenmez. Diş taşı temizlettiyseniz bilirsiniz diş taşlarını dişlerden nasıl kazıyorlar, Kimyasal içeriklerle diş beyazlatma dışındaki yöntemler diş minesini inceletmez.

 3. beyza Gülmez diyor ki:

  Acaba tarçin ve karbonatla olan karışımınz telleri olanlar içinde uygun mu? Lğtfen cevaplayın ben tel takıyorum ve teller için zaralı değil değil mi?

İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız