Cilt Bakımı Ve Güzellik
Doğal yöntemlerle dalgalı saçlar

DOĞAL DALGALI SAÇ YAPIMI

Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır? Saçlarında dalga seven kişiler çoğunlukla maşa kullanırlar. Dümdüz olan saçlar ve düzgün dalgası olmayan kişiler özellikle şekillendirici ürünler ve kimyasal yöntemlere başvururlar. Saçlarınızı doğal yollarla dalgalı yapmak için size birkaç yöntem sunuyoruz Doğal dalgalı saç yapım yöntemleri ile saçlarınız dalgalı ve hacimli duracak.

 

Doğal Dalgalı Saç Yapımı

Saçlarınızı parmak kalınlığında ayırın ve az miktarda şekillendirici uygulayın. Saçlarınıza şekillendiriciyi iyice yedirdikten sonra bura bura tam tepenizde saçlarınızı birleştirip tel tokalarla tutturun. 2 saat beklettikten sonra saçlarınızı açtığınızda doğal dalga olacak.

Doğal yöntemlerle dalgalı saçlar
Doğal Dalgalı Saç Yapımı

 

Doğal Dalgalı Saç Yapımı İkinci Yöntem

Saçlarınızın çokluğuna göre 2 – 3 parçaya ayırarak örün ve temiz bir tülbent ile saçlarınızı sarın. Ardından saçlarınızı fön makinesi ile iyice kurutun ve 1 saat sonra saçlarınızı açın. Bu arada saçlarınıza ara ara sıcak fönle fönleyin.

Saçları Dalgalı Yapmak için 2. yöntem
Saçları Dalgalı Yapmak için 2. yöntem

 

Doğal Dalgalı Saç Yapımı Üçüncü Yöntem

Bir sprey şişesine deniz suyunu doldurun ve içine 2 – 3 damla badem yağını ekleyin. Saçlarınıza sıkın ve baş aşağı durun, yarım saat boyunca saçlarınızı mıncıklayarak kıvırcık olmasını sağlayın. İşlemin sonunda saçlarınızın nasıl dalgalı olduğuna inanamayacaksınız.

Doğal dalgalı saçlar için 3. yöntem
Doğal Dalgalı Saç Yapımı Üçüncü Yöntem

 

Doğal Dalgalı Saç Yapımı Dördüncü Yöntem

Saçlarınızı burun ve ucundan hepsini sabitleyin. Biraz sprey sıkarak saçlarınızı fön makinesi ile kurutun ve 1 saat sonra saçlarınızı açın. Hafif dalgalı saçlarınız kuaförden çıkmışsınız gibi görünecek.

Saçlara doğal daga verilecek 4. yöntem
Doğal Dalgalı Saç Yapımı Dördüncü Yöntem

 

Doğal Dalgalı Saç Yapımı Beşinci Yöntem

Saçlarınızı tersten örerek tepede toplayın ve saçlarınızı fön makinesi ile 1 saat boyunca 10 dakikada bir kurutun. Sürenin sonunda saçlarınızı açarak sallayın doğal dalgalı saçlarınız gün boyu sizinle kalacak, sabitlemek isterseniz saç spreyi kullanabilirsiniz.

Doğal dalgalı saçlar için 5. yöntem
Doğal Dalgalı Saç Yapımı Beşinci Yöntem

 

Yazar: Tarih: 29 Kasım 2014 - 8:00:17 Kategori: Manşet, Saç Bakımı, Saç Şekilleri Ve Yıkama
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,
İlginizi Çekebilir
Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız