Cilt Bakımı Ve Güzellik
Diyet ve dikkat edilmesi gerekenler

Diyet Yapmak İstiyorum

Diyet yapmak istiyorum diyenler, uygulamaya başladıkları programı yarıda kesmeden azimle devam etmelidir. Diyet yaparak kilo vermek için uzmanların bu konudaki görüş ve önerilerini dikkate almalısınız.

 

Kilo vermek için beslenmenize biraz dikkat ederek de çözüme ulaşabilirsiniz. Fazla kilolardan kurtulmak için nasıl beslenmek gerektiğine birlikte göz atalım.

 

Beslenme Önerileri

Karbonhidrat tüketimini en az seviyeye indirmeniz gerekmektedir. Ancak karbonhidrat barındıran yiyeceklerden uzak durmak pek kolay olmayacaktır. Beyaz ekmek, şekerlemeler ve kekler, uzak durmanız yiyecekler arasındadır. Beslenmenizi 3 öğün yerine ara öğünlerle 5 yada 6 öğüne çıkartın.

 

Yemek yerken yemeğin miktarı, porsiyonu ve yemeği yediğiniz saate dikkat etmelisiniz. Karbonhidrat içeren besinlerden sınırlı miktarda öğle ve öğleden sonra tüketmeye çalışın.

 

Karnınız acıktığında et sulu çorba, salata gibi düşük kalorili yiyeceklerden tüketin. Ara öğünlerde tüketeceğiniz meyveler tok hissetmenizi sağlayacak ve fazla yemenizi önleyecektir. Proteinleri vücudun sindirmesi 4 saat kadar sürmektedir. Yavaş sindirdiğiniz için bu süre boyunca açlık hissetmeyeceksiniz. Karbonhidratların sindirimi ise sadece 2 saat sürmektedir.

 

Beslenmenizle ilgili bir günlük tutun. Günlük beslenme planı ile daha kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Planınıza sadık kalmak için her öğünde yanınızda bulundurmaya çalışın. Gece saatlerinde karnınız acıktığında fazla kalori içermeyen ancak doyurucu yiyeceklere yönelin. Akşamları atıştırmayı seviyorsanız, doğranmış sebzeler gibi kalorisi az yiyeceklerden tüketebilirsiniz.

 

Günde mutlaka en az 2 litre su için. Metabolizmayı çalıştırması için limonlu su ve ılık su tüketmelisiniz. Bu, zayıflama sürecini hızlandıracaktır. Yemekler öncesinde, ara öğünlerde maden suyu tüketin. Mineralli su, midede doygunluk hissi yaratacak ve fazla yemenizi engelleyecektir. Günde 1 litre civarı mineralli su tüketmeniz faydalı olacaktır.

 

Kendinize sağlıklı beslenme şekli geliştirmelisiniz. Daha geniş çerçevede sağlıklı yaşam şekli geliştirmeniz gereklidir. Günlük beslenme, sağlıklı yaşam şeklinin büyük çoğunluğunu kapsamaktadır. Günlük beslenmenizde besin çeşitliliği, kalori miktarı, bitkisel besinlere yönelme gibi durumlara dikkat etmelisiniz.

 

 

Yazar: Tarih: 23 Ocak 2016 - 10:18:45 Kategori: Diyet, Diyet Tarifleri
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, ,