Cilt Bakımı Ve Güzellik

Reklamlar
Diyetsiz kilo vermek
 • Yazar :
 • Tarih: 13 Ekim 2013
 • Kategori: Diyet, Diyet Tarifleri
 • DİYET YAPMADAN NASIL KİLO VERİLİR

  Diyet yapmadan kilo vermek : Diyet yapmadan kilo verebilmek için dengeli ve düzenli bir şekilde beslenmek gerekmektedir. Aç kalmadan düzenli bir şekilde beslenerek rahatlıkla kilo vermek mümkündür.

   

  Obezite tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde de ciddi bir sağlık sorunu olarak ön plana çıkmaktadır. Obezite ile mücadele eden kişilerin sayısı oldukça yüksek oranlardadır. Toplum olarak diyet veya aç kalmadan zayıflanamayacağına dair bir inanış vardır. Oysaki bu inanış tamamen yanlıştır. Diyet yapılmadan zayıflayamayacağına inanan kişiler şok diyetlere yönelerek bir an önce kilo verme çabasına girmektedir. Ancak bu tür inanışlar ile sağlıklı kilo verme açısından sakıncalı olabilir.

   

  Peki, Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir?

   

  1- Her gün kahvaltı yapın : Kahvaltısız zayıflama bilinen aksine yanlış bir yöntemdir.İnsanlar vücuttaki fazla kaloriyi yakmak için kahvaltı etmemenin en doğru yol olduğunu düşünürler fakat akşam daha fazla yerler. bunun yerine sağlıklı ve kilo aldırmayan yiyeceklerle kahvaltı etmeyi tercih edebilirsiniz.

   

  2- Çeşitli ve dengeli beslenin: Nasıl her gün aynı kıyafeti giymiyorsanız ,Tüm öğünlerdede farklı besinleri tüketmelisiniz.

   

  3- Ölçülü olun: Yemeklerde kullandığınız yağ, Tuz ve şekerde ölçülü olmayı adet haline getirin. Tabağınız tuzsuzda gelse ekstra tuz ilavesi yapmayın. Çok şekerli ve yağlı yiyecekler tüketmemeye özen gösterin.

   

  4- Spor yada egzersiz yapın : haftanın belirli gün ve saatlerini kendinize mesai gibi spor günü ve saati olarka belirleyin ,Hiç vaktiniz yoksa en azından gün içerisindeki hareketlerinizi artırın , Gidiceğiniz yolu uzatın, sofrayı hazırlarken malzemeleri az az daha çok seferde götürün, Ev içinde daha fazla hareketli olun..

   

  5- Diyet yapmadan  Düzenli bir beslenme programı ile sağlıklı bir şekilde kilo vermek mümkündür. Vücudun ihtiyaç duyduğu bütün besin öğelerinden yeterli oranda yenilerek kilo verilebilir.

   

  6- Diyet yapmadan kilo vermek için, vücudun harcadığı enerjiden daha az miktarda kalori alınmalıdır. İlk olarak sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmek için bol miktarda su tüketilmelidir. Su içmek için susamayı beklememek gerekir.  Günde 2-3 litre su tüketin.

   

  7- Diyetsiz kilo vermek için Yavaş yiyin: Hızlı yenilen yemeklerde kişi doysa bile beyne tokluk hissi daha geç ulaşacak ve kilo almaya daha elverişli olunacaktır. Güne dinç ve tok başlamak için kahvaltı asla ihmal edilmemelidir. Kahvaltı da mutlaka bir adet yumurtaya yer verilmelidir. Yumurtanın uzun süre tok tutma gibi bir özelliği vardır.

   

  8- Akşam yemeği mümkün olduğunca erken saatlerde yenmelidir. Yağ bakımından ve kalori yönünden zengin yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Özellikle akşamları salata ve yoğurda ağırlık verilmelidir. Bu gıdalar sayesinde ekmek tüketimi de azalacaktır. Günlük yaşama mutlaka hareket dahil edilmelidir. Bu anlamda en pratik spor yürüyüştür…

   

  9- Küçük tabaklarda yemek yiyin: Akşam yemeği için tabağınızı küçültün.  Bu sayede psikolojik olarak daha az yemek yiyerek daha az kalori alırsınız . Tabağınızı küçültmeniz durumunda günde 100-200 kalori daha az alırsınız bu bile tek başına kilo almanızı engeller.

   

  10 -Kalabalıkla yemek yiyin: Sofraya daha kalabalık veya aile ortamında oturmaya gayret edin tek başınıza yemek yememeyi alışkanlık haline getirir, Sofrada sohbet edin bu sayede hem yemek yemeyi yavaşlatmış olursunuz hemde  beyne tokluk sinyalinin daha hızlı gitmesini sağlarsınız.

   

  11- Gerekirse profesyonel yardım alın : Kilolarınız aşırı ve sizi rahatsız ediyorsa uzman doktorlardan yardım almaktan çekinmeyin, Diyet ve diğer yöntemler he zaman işe yaramayabilir.

   

  Bu kurallar çerçevesinde diyet yapmadan kolaylıkla kilo verilebilir…

   

  Reklamlar
  Yorum Yaz:

  1. ByKing diyor ki:

   Kullanıcı Yorumudur Cilt.net Sitesini Bağlayıcı değildir.

   Aldığınız kilolar yüzünden sağlığınız etkileniyor mu?
   Bugüne kadar defalarca diyet yaptığınız halde ideal kilonuza ulaşamadınız mı?
   Her pazartesi diyete başlama kararı verip, daha sonraki pazartesilere mi öteliyorsunuz?
   Kilo verip, kısa sürede başladığınız kilodan daha fazlasına mı çıkıyorsunuz?
   Ortalıkta gezinen bütün diyet kitapları, diyet listeleri arasında ne yapacağını bilmez bir durumda mısınız?
   Vücudunuzdan hoşnutsuz musunuz?
   Aradığınız cevapların hepsi içinizde saklı.
   Belki de içinizdeki yanlış programlar sizin kilo vermenizi engelliyor.
   Şunu unutmayın siz tüm katmanlarınızla kilo vermek istemiyorsanız istediğiniz diyeti yapın, sonuca varmanız zorlaşacaktır ya da kısa sürede eski halinize döneceksiniz.
   Theta Healing işte tam bu alanda işin içine girerek sizi, vücudunuzun en ideal haline dönüşmesi için yeniden yapılandırıyor, bilinçaltınızın sizin amacınıza gitmenizi engelleyen yanlışlarını doğrulara çeviriyor, kilo vermeye giden yoldaki engelleri ortadan kaldırıyor.
   En güzeli de kilo verme odağıyla başladığınız süreç, hayatınızın tüm düzeylerinde değişimi sağlayarak ideal bir yaşama kavuşmanızı sağlıyor.
   İdeal Kilo, İdeal Yaşam.
   Dr Erkan Sarıyıldız eşliğinde bireysel olarak uygulanacak program neticesi bütün bunlara ulaşmanız mümkün.

   İletişim Pozitif Platform 0216 467 70 22
   Site : Erkan Sarıyıldız

  kalça eriten müsli tarifi
  Basen Ve Kalça Eritme Diyeti

  Çoğu bayanın şikayet ettiği basen ve kalça genişliğidir. Hareketsizlikten kaynaklanan ve yanlış beslenme sonucu oluşan büyük basen ve kalçalar çoğu zaman gitmesi imkansız gibi görünse de vereceğimiz basen ve kalça eritme diyeti sayesinde günden güne küçülecek.

  Gelin diyeti
  Gelinlik Diyeti

  Gelin adayları için hazırlanan gelinlik diyeti sayesinde 10 gün içerisinde bünyenize göre 6 ila 10 kilo vermeniz mümkün. 10 gün vaktiniz yoksa 7 günlük olan gelin diyeti tarifimize bakabilirsiniz.

  20 günde 8 kilo diyeti
  Tarkan Diyeti

  Tarkan diyeti sayesinde 20 gün içerisinde 8 kilo vererek kısa zaman içerisinde istediğiniz ideal kiloya kavuşacaksınız. Cilt.net olarak vereceğimiz Tarkan diyeti 1 günlük bir diyettir. Menüleri günlük ölçülü bir şekilde değiştirerek 3 hafta boyunca uygulayabilirsiniz. Tarkan diyetinde dikkat etmeniz gereken her gün 1,5 saat yakın spor yapmanız ayrıca tatlı ve unlu gıdalardan uzak durmanızdır.

  Zayıflama içeceği
  Zayıflatan Meyve Suyu Tarifi

  Demet Kutluay her zaman fit ve enerjik olduğunu söylüyor. Bu kadar formda olmasının sebebi ise zayıflatan meyve suyuymuş. Tok tutan meyve suyu sayesinde rahatlıkla kilo verdiğini her şeyden rahatlıkla yediğini dile getirdi. Bizde cilt.net olarak zayıflatan meyve suyu tarifini sizlerle paylaşmak istedik.

  Fazla yağlardan kurtulmak için uygulanan Selahattin dönmez diyeti
  Selahattin Dönmez Diyeti

  Selahattin Dönmez diyeti ile hızlı bir şekilde kilo verin. Fazlalık yağlarınızdan kısa zamanda kurtulmak için uygulayacağınız diyet programı ile kısa zamanda istediğiniz ölçülere sahip olacaksınız. Aktarlar uzmanı Selahattin Dönmez diyeti cilt.net’te sizler için.

  Çikolatalı diyet tarifi
  Çikolata Diyeti

  Çikolata diyeti ile hem keyifli bir diyet uygulayacak hem de ideal kilonuza kavuşacaksınız. Çikolatadan vazgeçemeyenlerin kurtarıcısı olacak çikolata diyeti 1 ayda 5-6 kilo vermenizi sağlayacak.

  İdeal Kilonuzu Hesaplayın
  İdeal Kilo Hesaplama
  Reklamlar
  Facebook Sayfamız
  Google+ Sayfamız