Cilt Bakımı Ve Güzellik
Seramik Diş Teli Çeşidi

Diş Teli Çeşitleri

Ortodentik diğer ismi ile diş teli, dişlerde oluşan bozuklukların düzeltilmesinde kullanılan en etkili yöntemdir. Özellikle alt çene çıkıklıkları, çarpık olan dişler ve ayrık dişlerde kullanılmaktadır. Her bir rahatsızlık için farklı şekillerde diş telleri bulunmaktadır.

 

Diş Teli Çeşitleri

Metal Diş Telleri  

Diş telleri bozuk diş yapısını düzgünleştiren ve kötü görüntüyü ortadan kaldırarak özgüveninizi yerine getiren yardımcı aparatlardır. En fazla kullanılan çeşidi ise metal diş telleridir, metal diş telleri gümüş ve çelik alaşımlar ile üretildiğinden paslanma yapmaz.

Metalik Diş Teli Çeşidi
Metalik Diş Teli Çeşidi

 

Seramik Diş Telleri

Metal diş tellerine oranla daha küçük yapıda olan seramik diş telleri diş rengine oldukça yakındır. Diş tellerinden rahatsız olanlar ve dikkat çekmekten hoşlanmayanlar için ideal bir seçimdir. Ergen çocuklarda ve çalışan insanlarda özellikle tercih edilen bu teller, karşılıklı konuşmalarda dahi çok dikkat çekmezler. Metalik diş tellerine oranla daha doğal göründüğü için tercih edilen seramik diş telleri, bilgisayardan modelleme ile yapılır.

Seramik Diş Teli Çeşidi
Seramik Diş Teli Çeşidi

 

Hangi Diş Teli Çeşidini Tercih Etmek Gerekir?

Seramik diş telleri metal diş tellerine oranla bir tık daha pahalıdır. Hem kullanım rahatlığı sunar hem de görünüm açısından kişiyi hiç rahatsız etmez. Son zamanlarda birçok insanın tercih ettiği yöntem seramik diş telleridir.

 

Dişlerinize tel takılması gerekiyor ise bir ortodonti uzmanı ile görüşüp hangisini yaptırmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Çünkü diş kemikleriniz, dişlerinizdeki çarpıklık oranı ve diş etleriniz incelenerek en doğru karar verilir.

 

Yazar: Tarih: 16 Ocak 2015 - 11:59:50 Kategori: Ağız Ve diş Sağlığı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , ,