Cilt Bakımı Ve Güzellik
Diş ipi

Diş İpi Nasıl Kullanılır

Dişlerin arasında kalan yemek artıklarının temizlenmesini sağlayan diş ipleri, diş bakımı uygulamaları arasında önemli bir yere sahiptir. Doğru bir şekilde kullanıldığında fayda sağlayan diş ipi nasıl kullanılır ve diş ipi tercihinde önemli bilgileri sizlerle paylaşıyoruz.

 

Diş ipini işaret yada baş parmaklarınız arasında gergin bir şekilde tutun. Sonrasında ipi dişlerinizin arasına sokarak temizleme işlemini gerçekleştirin. Temizleme yaparken diş etine zarar vermediğinizden emin olmalısınız. Diş etini tahrip etmekten kaçının.

 

Diş temizliği için diş ipinin 35 cm uzunluğunda olması yeterlidir. Diş temizlemek için bu ipin 5 cm kadarı açıkta bırakılmalı, diğer kısmı parmağa sarılmalıdır. İpin yeterince gergin olmasına dikkat edilmelidir. Diş ipleri sadece tek kullanımlıktır. 1 kere kullandığınız ipi tekrar kullanmamalısınız. Farklı diş aralıklarından geçerken ipi kaydırarak temiz kısmını kullanmaya özen göstermelisiniz. Diş ipi, dişler fırçalandıktan sonra kullanılmalıdır.

 

Diş ipini kullanmadan önce ıslatmak diş ipinden daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. İlk defa diş ipi kullanıyorsanız diş etlerinizde kanama meydana gelebilir. 1 haftalık düzenli kullanım sonrasında kanamalar duracaktır. Diş ipi seçiminde mutlaka ince diş iplerini tercih etmelisiniz.

 

Diş ipi Markaları

 

Oral B Expert Clinic Line Hassas diş ipi temizleyicisi ile diş plaklarınızı düzgün bir şekilde temizleyebilirsiniz. Oral B diş ipinin fiyatı 10-12 tl arasında değişmektedir.

 

Sensodyne Gentle Tape diş ipi; dişlerinizin sağlığı için kullanabileceğiniz, diş ipi markalarından biridir. Zamanla diş plaklarınızın temizlendiğine ve diş etlerinizin sağlıklı hale geldiğine şahit olursunuz. Sensodyne diş ipinin fiyatı; 9-12 tl arasındadır. Üstelik naneli olması; size ferah bir şekilde temizlik imkanı sağlar.

 

Banat Maxi diş ipi; dişlerin temizliği ve sağlığı için kullanılabilir diş ipi türlerinden biridir. Banat Maxi diş ipinin fiyatı; 10-11 tl arasında değişmektedir.

 

Colgate diş ipi naneli ve aynı zamanda oldukça etkili bir diş temizlik ürünüdür. Colgate naneli diş ipinin fiyatı; 6-8 tl arasında değişmektedir.

 

Yazar: Tarih: 25 Ağustos 2015 - 1:10:21 Kategori: Ağız Ve diş Sağlığı, Vücut Bakımı
İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız...
Yorum Yaz:

Etiketler:
Etiketler:, , , ,