Cilt Bakımı Ve Güzellik
Evde diş beyazlatma

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş Beyazlatma işlemi doğal yollar kullanılarak da basitçe gerçekleştirilebiliyor. Dişlerin daha beyaz görünmesi için diş macunları kimi zaman yetersiz kalabilmektedir. Bu noktada devreye giren doğal tarifler ile diş beyazlaması sağlayabilirsiniz.

Doğal Diş Beyazlatma Yöntemleri

Diş beyazlaması için kullandığınız diş macununun kaliteli bir diş macunu olması gerekmektedir. Kaliteli diş macunlarına ek olarak dilerseniz tariflerine yer verdiğimiz doğal diş beyazlatma yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Doğal diş beyazlatma yöntemlerinin gün aşırı uygulanması diş minesine ve diş etlerine zarar verebilir. Bu nedenle tarifte belirtilen sürelerden daha kısa süreler içinde tarifleri uygulamamaya özen gösteriniz.

Tuz İle Diş Beyazlatma

  • 1 çay kaşığı su
  • Yarım çay kaşığı tuz

Tuzu suyun içinde ezerek karıştırın. Karışımı diş fırçasının üzerine döktükten sonra fazla bastırmadan dişlerinizi fırçalayın. Nadir olarak kullanılması gereken bir yöntemdir. Sürekli kullanımda diş etlerine zarar verebilir.

Elma Sirkesi İle Diş Beyazlatma

  • 1 çay kaşığı su
  • 1 çay  kaşığı elma sirkesi,

Elma sirkesi ve suyu karıştırıp diş fırçanızın üzerine dökün. Dişlerinizi fazla bastırmadan fırçalayın. Sürekli kullanımda dişler ve diş etlerine zarar verebilmektedir. 15 günde bir uygulayabilirsiniz.

Çilek İle Diş Beyazlatma

Çilekle diş beyazlatma işlemi için 2 adet çileği bir kap içinde ezin ve ezdiğiniz çileği diş fırçanızın üzerine koyarak dişlerinizi fırçalayın. 5 dakika boyunca dişlerinizi fazla bastırmadan fırçalayın. Fırçalama işlemi sona erdiğinde diş fırçanızı yıkayın ve ağzınızı durulayın.  Gerekli gördüğünüz zaman uygulamayı tekrarlayabilirsiniz.

Doğal Diş  Beyazlatma

  • 1 çay kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı karbonat

Malzemelerin tümünü belirtilen ölçülerde bir kap içerisine karıştırın. Hazır hale gelen karışımı diş fırçasına alıp dişlerinizi normal şekilde fırçalayın. Uygulama sonrasında diş renginiz anında açılacaktır. Haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz. Daha kısa süreler diş etlerine ve diş minesine zarar verebilir.

Yorum Yaz:

Facebook Sayfamız
Google+ Sayfamız